Fotó: Tamás Gyopár
Három személy megsérült, miután péntek délután felrobbant egy gyergyószentmiklósi bevásárlóközpont poroltós tűzvédelmi rendszere. Hetvenöt személy, köztük 15 kiskorú kimenekült az épületből. Később a kórház sürgősségi betegellátó osztályán további három felnőtt és húsz gyerek jelentkezett, ellátást igényelve.
2017. október 13., 19:192017. október 13., 19:19
2021. július 08., 11:542021. július 08., 11:54
Alina Maria Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság szóvivője az Agerpres hírügynökségnek elmondta, a három személy belélegezte a port, nekik egészségügyi ellátásra volt szükségük, de visszautasították, hogy kórházba szállítsák őket. Az idézett forrás szerint néhány gyereket elvittek szüleik a kórházba kivizsgálásra.
Fotó: Tamás Gyopár
– mondta Ciobotariu.
Fotó: Tamás Gyopár
Az idézett forrás szerint a tűzoltórendszer egyelőre nem volt működőképes, nem tudják mi okozhatta a robbanást.
Papp Ferenc, az üzletközpont tulajdonosa azt nyilatkozta az Agerpres hírügynökségnek, hogy
Tűz nem ütött ki az üzletben. A berendezést telepítő cégnek rendben vannak az engedélyei. Jelenleg azt vizsgálják, hogy mi volt a robbanás oka.
Fotó: Tamás Gyopár
Fehér por lepett be mindent a gyergyószentmiklósi Sláger Center bevásárlóközpontban péntek délután, miután a mennyezetbe szerelt, tűzoltásra alkalmas anyag elborította a helyiséget. A tűzvédelmi rendszer felrobbanását követően a hatóságokon kívül senkit nem engedtek be az épületbe. Miután a vásárlókat kimenekítették, a még jelenlévő, többnyire a bevásárlóközpontban dolgozók a történtek hatása alatt voltak, majd porral borítva ők is elhagyták a helyszínt.
A tűzvédelmi rendszert kiépítő cég jelenlévő képviselője elmondta, nem ez az első ilyen rendszer, amit felszereltek, minden illetékest elláttak információkkal, a személyzetet pedig betanították, ami a működését illeti, elképzelésük sincs, mi okozta a történteket.
Péntek délután még nem lehetett tudni, hogy mikor nyit majd ki ismét a Sláger Center. Takarítócégeket fogadnak fel a por eltüntetésére. Azt is mondták a kimenekítettek, hogy például a ruhaárut is mind ki kell mosni, illetve, hogy az élelmiszerrészleg árukészletében nagy kár keletkezett.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A Hargita megyei tűzoltóság péntek esti közleménye szerint a 112-es sürgősségi hívószámot 16 óra 46 perckor riasztották a bevásárlóközpont mennyezetén lévő, beépített tűzvédelmi rendszer robbanása miatt. A gyergyószentmiklósi hivatásos tűzoltóság négy járművel – két tűzoltó-, illetve két elsősegély-nyújtó autóval – vonult a helyszínre, valamint a Hargita Megyei Mentőszolgálat egy egysége is a központhoz sietett. A három, helyszínen ellátott személy mellett a mentőszolgálat további két személyt szállított a gyergyószentmiklósi kórházba. Beutalásukra nem volt szükség. Később a kórház sürgősségi betegellátó osztályán további három felnőtt és húsz gyerek jelentkezett, ellátást igényelve.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Miért nincs túljelentkezés az orvosi rezidensvizsgákon és miért éri meg a háziorvosi szakosodást választani – többek között erről is beszélgettünk Vass Levente egészségügyi szakemberrel a vasárnap tartandó rezidensvizsga kapcsán.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!