Abban bíznak, hogy sikerül új ágazatokat meghonosítani a textilipar mellett. Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Hosszú folyamat a szépmezői ipari park benépesítése, ám idén elindul – jelentette ki lapunk érdeklődésére Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere.
2018. január 29., 20:102018. január 29., 20:10
Mint tájékoztatott, több vállalkozó is érdeklődött, kisebb-nagyobb cégek egyaránt megtelepednének a város határában kialakított ipari parkban. Vannak például egészen kicsi cégek, melyek öt-tíz személyt foglalkoztatnának, de olyan szándéknyilatkozat is született, ami ötszáz alkalmazottat ígér.
A háromszéki elöljáró meglátása szerint a létesítmény kettős célt szolgál, egyrészt új vállalkozásokat vonzanak a városba, ezáltal új munkahelyek létesülnek, ugyanakkor az új telephelyre költözhetnek a már működő vállalatok, ezáltal a város bizonyos részein megszűnhet az ipar, és élhetőbb lesz a település.
A Sepsiszentgyörgy melletti szépmezői ipari park 24,6 millió lejből épült, az összeg háromnegyedét hívták le a Regionális Operatív Programon keresztül. A 16 hektáros létesítmény a számítások szerint 10–14 céget tud befogadni. A pályázatot másfél évvel ezelőtt zárták le, ám a szaktárcának kellett megadnia az iparipark-minősítést, és ez a folyamat elhúzódott. Egy befektető legkevesebb ezer négyzetméternyi területet bérelhet. Egy négyzetméter évi 1,5 euróba kerül, ám
További 20 százalékkal kevesebb bért fizethetnek azok a cégek, melyek Szépmezőre jegyeztetik be a székhelyüket, ezek öt év után meg is vásárolhatják a területet, amelyre létrehozták a vállalkozást. Ezzel tulajdonképpen
A városvezetés abban bízik, hogy sikerül új ágazatokat meghonosítani a textilipar és az autóalkatrész-gyártás mellett, a termelés, a szolgáltatások, a számítástechnika terén tevékenykedő cégekre számítanak.
Az emlékezés felelőssége mindannyiunké, hiszen csak akkor lehetünk méltóak az ’56-os hősök örökségéhez, ha továbbvisszük a szabadság eszméjét és a nemzeti összetartozás ügyét – hangzott el szerda este Székelykeresztúron.
Többszázan vonultak fel fáklyákkal Székelyudvarhely központjában szerdán este, az 1956-os forradalom áldozataira és eredményeire emlékezve. A felszólalók az összetartás, értékeink megőrzésének fontosságát hangsúlyozták.
Ha a délelőtti sepsiszentgyörgyi megemlékezéseken még csupán maroknyi ember vett részt, a városi önkormányzat által szervezett esti ünnepségen már közel kétszázan rótták le tiszteletüket az '56-os forradalom hősei előtt.
„Magyarország alkotmánya is rögzíti, mai szabadságunk 1956-os forradalmunkból sarjad ki. 1956 öröksége pedig segít bennünket évszázados megmaradásunkban” – fogalmazott Gulyás Gergely miniszter szerdán este Csíkszeredában.
Gyergyószentmiklóson szerdán a római katolikus temetőben lévő 1956-os emlékműnél zajlott az ünnepség, ahol a forradalom hősei, mártírjai előtt hajtott fejet a kisszámú résztvevő közönség. Felvetődött: van-e szabadság ma?
Égő fáklyákkal vonultak az 1956-os megemlékezésre a marosvásárhelyi magyarok szerdán délután, így is tisztelegve azok emléke előtt, akik életüket adták a szabadságért.
A művészetterápia eszközeivel fordulnak a különleges igényű gyerekekhez az ART-JOY – Művészetterápia a különleges igényű gyerekek számára projekt keretében. Ebbe bárki betekinthet csütörtökön 10 órától az Alpha Transilvana Alapítvány székhelyén.
Ünnepi műsorral tisztelegtek a meghurcoltak előtt az erdővidéki fiatalok, és azok is, akiket nem kell emlékeztetni a kommunizmus sötét éveire. Kelemen Csongor egykori politikai fogoly jelenlétében emlékeztek 1956-ra Baróton.
A vízhálózat mosási és fertőtlenítési munkálatai miatt a nyárádszeredai önkormányzat felhívja a lakosság figyelmét, hogy csak háztartási célokra használják a vizet csütörtökön.
Egyesek belehaltak a szabadságszeretetbe: emlékük előtt tisztelegve koszorúztak szerdán délben a sepsiszentgyörgyi önkormányzat képviselői a volt politikai foglyokkal együtt, este pedig az 56-os emlékparkban tartanak hosszabb megemlékezést.
szóljon hozzá!