Fotó: Pixabay.com
Az Európai Beruházásokért és Projektekért Felelős Minisztérium egy új támogatási programot indított háztartások számára az országos helyreállítási terv (PNRR) C16 – RePowerEU komponense keretében.
2024. november 28., 09:102024. november 28., 09:10
Az értékjegy alapú támogatási rendszer célja, hogy segítse a megújuló energiaforrások használatát és az energiahatékonyság javítását. A program több szakaszban és több komponenssel valósul meg, és az energia-hatékonyabb háztartások kialakítását támogatja Romániában.
Az energetikai szempontból veszélyeztetett fogyasztók listája, amelyet a minisztérium hagyott jóvá, elérhető a Maros Megyei Tanács Energiahatékonysági Ügyfélszolgálatánál és a Polgármesteri Hivataloknál.
1. 4-es beruházás, A komponens – Fotovoltaikus rendszerek és energiatárolók az energetikai szempontból veszélyeztetett fogyasztók számára:
Jogosultak: az energetikai szempontból veszélyeztetett fogyasztók, akik szerepelnek a minisztérium által jóváhagyott listán.
Támogatás: 10 000 euró/háztartás.
Beadási időszak: 2024. 12. 02. – 2025. 02. 03.
2. 7-es beruházás, I. tengely – Lakások felújítása az energiahatékonyság növelése érdekében és napelemrendszerek telepítése a veszélyeztett háztartások számára:
Jogosultak: az energetikai szempontból veszélyeztetett fogyasztók, akik szerepelnek a minisztérium által jóváhagyott listán.
Támogatás: 20 200 euró/háztartás.
Beadási időszak: 2024. 12. 02. – 2025. 02. 03.
1. 4-es beruházás, B komponens – Energiai tárolók meglévő fotovoltaikus rendszerekhez:
Jogosultak: természetes személyek, akik már rendelkeznek legalább 3 kW teljesítményű fotovoltaikus rendszerrel.
Támogatás: 5 000 euró/háztartás.
Beadási időszak: 2024. 12. 02. – 2025. 01. 10.
2. 4-es beruházás, II. szakasz – Fotovoltaikus rendszerek és energiatárolók telepítése azok számára, akik még nem rendelkeznek ilyen rendszerekkel:
Jogosultak: természetes személyek, akik nem rendelkeznek fotovoltaikus vagy energiatároló rendszerekkel.
Támogatás: 10 000 euró/háztartás.
Beadási időszak: 2025. február.
önrész nélkül lehet pályázni;
a kérelmeket a szaktárca által jóváhagyott gazdasági szereplők nyújtják be;
a dokumentumokat és a jogosultságot a Maros Megyei Tanács Energiahatékonysági Ügyfélszolgálata (GUEE) ellenőrzi az energetikai szempontból veszélyeztetett fogyasztók esetében.
1. Szükséges dokumentumok előkészítése (személyi igazolvány, tulajdonjogot igazoló dokumentumok).
2. Egy minisztérium által jóváhagyott gazdasági szereplő kiválasztása és egy kereskedelmi szerződés aláírása a finanszírozási kérelem benyújtásához.
A jóváhagyott cégek listáját a Beruházásokért és Európai Projektekért Felelős Minisztérium fogja közzétenni 2024. november 29-ig, és elérhető lesz a Maros Megyei Tanács honlapján is.
További információért forduljon a Maros Megyei Tanács Energiahatékonysági Ügyfélszolgálatához (GUEE). Részletek a www.cjmures.ro oldalon, valamint telefonon a 0265 263 211/1301-es belső számon, és a guee@cjmures.ro email címen kérhetők.
Befektetünk Románia zöld jövőjébe!
Maros Megyei Tanács Sajtóirodája
(X – fizetett hirdetés)
Nicușor Dan független elnökjelölt az urnazárás után vasárnap este kijelentette, hogy az elnökválasztáson a „mélyreható” változást akaró közösség győzött Romániában.
George Simion vasárnap este, a második elnökválasztási forduló 21 órai exit poll felmérések eredményeinek közzététele után kijelentette, hogy a valós változást akaró román nép nevében magának követeli a választási győzelmet.
Míg a szavazatszámlálás kezdetén alig pár százalék volt a különbség a két jelölt között, a részeredmények folyamatos feldolgozása során Nicușor Dan egyre nagyobb előnyre tesz szert. De lássuk, hogy mit hoz majd a reggel.
Az exit poll eredmények alapján a függetlenként indult Nicușor Dan, Bukarest főpolgármestere a szavazatok 54 százalékát, míg George Simion, az AUR elnökjelöltje 45 százalékát szerezhette meg.
Példátlanul felfokozott hangulatban zajlott az elmúlt két hét, az elnökválasztás két fordulója közötti időszak. Hamarosan kiderül, hogy miért is.
Székelyföld egyik utolsó, teljes felújításra váró erődtemplomát kikezdte az idő vasfoga, de méltóságából nem veszített. Az Árkos fölött őrködő szakrális épületegyüttes helyén már a kezdetekben is unitárius templom állhatott.
Romániai idő szerint vasárnap 18:30-ig több mint 1,5 milió román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Mivel a szavazólapok mindenütt azonosak, a választók bárhol leadhatják voksukat – a következő két órában még nagyon sokan elmehetnek szavazni.
Vasárnap összesen 140 lehetséges választási incidensről érkezett bejelentés a belügyi szervekhez.
Vasárnap 17 óra 30 percig a választói névjegyzékben szereplők 53,39 százaléka, azaz 9,6 millió választópolgár szavazott az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.