Fertőtlenítették a tanintézeteket. Ha újra benépesülnek, napi szinten kell majd gondoskodni a vírusmentességről
Fotó: Gábos Albin
A csíkszeredai katasztrófavédelmi bizottság hétfői ülését követően Ráduly Róbert Kálmán polgármester ismertette a legújabb napirendi pontokat. Terítéken voltak az iskolák újraindítása körül felvetődött nehézségek is.
2020. április 27., 13:112020. április 27., 13:11
A városvezető szerint továbbra is két személy tartózkodik a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban koronavírus-fertőzéssel, miközben az intézményes karanténra kijelölt hét Csík környéki ingatlan telt házzal működik, jelenleg 135 személyt látnak el. A lépcsőházak harmadik, egyben utolsó fertőtlenítését április 28–30. között tartják, és ekkor töltik fel újra a kihelyezett adagolókat is.
Az iskolák újraindításának körülményeivel kapcsolatban aggályait fejezte ki a polgármester, miszerint a központi intézkedések nem naprakészek, sokszor változtatnak a döntéseken, és a döntéshozók nem mindig közölnek hiteles információkat.
„Mi arra készülünk, hogy bármilyen forgatókönyvet is készítsen elő a kormány, legyen már előre megoldás a kezünkben” – hívta fel a figyelmet Ráduly Róbert. Ennek érdekében
Az iskolák számára a napi rendszerességű fertőtlenítésbe is besegítenének, amelyet terveik szerint sokkal inkább az iskola takarító személyzete végezhetne el, mintsem egy külsős cég. A részletekről szerdán egyeztetnek az iskolaigazgatókkal.
A sajtóban felröppent hírek szerint nem mindegyik karanténépületben van melegvíz- és fűtésszolgáltatás. Erre Ráduly úgy reagált, hogy a hét ingatlan közül csupán egy tartozik a város tulajdonába, amely rendeltetésszerűen működik. A többit a megyei közegészségügyi igazgatóság választotta ki erre a célra, az önkormányzatnak ebbe a kérdésbe nem volt beleszólása. Újságírói kérdésre, miszerint kapható-e már védőmaszk a városban, a polgármester igennel válaszolt.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
2 hozzászólás