Adományként kapott mentőautót Csíkszentmihály

•  Fotó: Rédai Botond

Fotó: Rédai Botond

Ha ez az autó megérkezik Szentmihályra és legalább egy életet meg tud menteni, akkor volt értelme az adománynak – az elhangzottak szerint ezen szavakkal bocsájtotta útjára a spanyolországi Santander városban lakó Dobos István az adományba kapott mentőautót hazaszállító küldöttséget. A mentőkocsit tegnap délután ünnepélyes keretek között adták át a szentmihályi községháza előtt a Hargita Megyei Mentőszolgálatnak.

Rédai Botond

2010. június 23., 18:232010. június 23., 18:23

2010. június 23., 21:282010. június 23., 21:28

•  Fotó: Rédai Botond Galéria

Fotó: Rédai Botond

2008 kora őszén a szentmihályi gyökerekkel rendelkező, Santanderben lakó Dobos István mérnök kereste fel a település polgármesterét azzal a szándékkal, hogy nagyapja és édesapja emlékére valamit adományozzon a községnek. Az egyeztetések végül eredményre vezettek: az említett város önkormányzatával közösen mentőautót ajánlott fel a Szentmihályiaknak.

Nem mindennapi eseménynek lehetünk szemtanúi – jelentette ki a szentmihályi polgármesteri hivatalban megtartott rövid átadási ünnepségen Kósa Péter polgármester. Az adomány rövid történetét ismertetve megtudtuk, a gépkocsit június 8-án vették át a spanyol városban, amely több mint háromezer kilométer megtétele után pár nappal ezelőtt érkezett meg a községbe. Az elöljáró kifejtette, a kocsit a Hargita Megyei Mentőszolgálat veszi át és a településen található munkaponton állítja csatasorba.

„Szeretném, ha nagyobb figyelmet tudnánk fordítani az illetékes intézményekkel közösen az egészségügyi szolgáltatásra” – hangsúlyozta a polgármester. Kósa Péter később kifejtette, szavaival a község egészségügyi házát érintő beruházásra célzott. Elmondása szerint a mentőszolgálatnak, családorvosi rendelőnek, illetve gyógyszertárnak otthont adó épület tetőszerkezetét kellene felújítani, illetve a központi fűtést is jó lenne kialakítani az ingatlanban, na meg kisebb belső munkálatokra is szükség van. Mindezek mellett a mentőkocsi számára megfelelő garázst is szeretnének építeni, ezekre kérték a megyei önkormányzat illetve a helyi közbirtokosságok segítségét.

•  Fotó: Rédai Botond Galéria

Fotó: Rédai Botond

Az ünnepségen jelen levő Borboly Csaba, megyei önkormányzati elnök rövid beszédében úgy fogalmazott, példaértékű gesztus ez az adomány. Majd hozzátette, ugyan nehéz idők járnak a közigazgatási szférában, ám a csíkszentmihályi egészségügyi intézményekkel kapcsolatos beruházások a megye prioritási listáján szerepelnek. „Amint ilyen jellegű források érkeznek, azokat a község irányába fogják csoportosítani” – ígérte meg a tanácselnök.  Szintén a megyei tanács részéről méltatta az esemény fontosságát Szentes Antal, aki a santanderi átvételi bizottság tagja is volt.

Követendő példa kellene legyen

Az átadáson Ferencz Vilmos, a Hargita Megyei Mentőszolgálat műszaki igazgatója is köszönetét fejezte ki az adományért, kihangsúlyozva, autóparkjuk nagy részét ily módon sikerült beszerezni. Dr. Ambrus József, az említett intézmény mentőszolgálat medikális igazgatója azt a pozitív hozzáállást emelte ki, amit a szentmihályi önkormányzat mutat az egészségügyi szolgáltatások iránt, több tízezer lejt költve erre a célra. Belátása szerint ezt a példát más önkormányzatok is követhetnék.

Egyelőre nem lesz 24 órás ügyelet

A jelenlegi helyzet számunkra nem teszi lehetővé, hogy bővítsük a szentmihályi munkapont programját – tudtuk meg dr. Péter Szilárdtól, a megyei mentőszolgálat igazgatójától. Az illetékes elmondta, jelenleg két sofőr illetve két asszisztens teljesít napi 12 órás ügyeletet, az éjszakai sürgősségi eseteket a városból látják el. Az igazgató is a szentmihályi önkormányzatot hozzáállását méltatta, megemlítvén, 2007-ben már jelentős összeget költöttek el az akkori mentőkocsi felszerelésére. Ugyanakkor köszönetét is kifejezte az adományozó Dobos Istvánnak.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei