Fotó: Gergely Imre
A száznapos kampányígéretből semmi nem valósult meg, a munkálatok nem gyorsultak fel, az idő telik, és az előző városvezetés által hátrahagyott fejlesztési projektek megvalósítása is veszélybe kerülhet – többek között ezeket állapította meg a gyergyószentmiklósi képviselő-testület EMSZ-frakciója az új városvezetés első évéről. Arra kérik Csergő Tibor polgármestert, gondolkodjon el a lemondásán.
2021. november 12., 17:502021. november 12., 17:50
„Felelőtlen, hazug vállalásoknak vagyunk mindannyian az elszenvedői, az egész város érzi a bőrén, hogy nem működnek a dolgok” – jelentette ki Kémenes László, az Erdélyi Magyar Szövetség helyi képviselője az EMSZ-frakció pénteki sajtótájékoztatóján.
Amint elhangzott, elmaradt a beruházások beígért felgyorsítása, egyetlen olyan munkálatot sem tudnak említeni, ami felgyorsult volna, folyamatos határidő-módosítások, csúszások vannak.
– összegzett Kémenes.
Az EMSZ képviselői emlékeztettek, az előző városvezetés 28 projektet hagyott hátra, részben kivitelezés alatti, részben előkészített, részben pedig megnyert projektek voltak, ezekből egy sem gyorsult fel, csak a határidők tolódnak folyamatosan, és egyetlen olyanról sem tudnak, amely az új városvezetés saját kezdeményezéséből indult volna el. A jelenlegi vezetés a kampányban hadat üzent a gazdátlanságnak, de a tavaszi kátyúzások még most, novemberben sincsenek elvégezve – hangzott el.
Szóba került a gyilkostói vízház megépítése, ami nem kezdődött el, továbbá a teherforgalmi út és más beruházások is, amelyeknek mind lejárt a kivitelezési határideje, és amelyek mind csúsznak.
Elhangzott, hogy
Továbbá elmondták, Csergő Tibor és az RMDSZ-es jelenlegi vezetés ígérete volt a távfűtés árának csökkentése, ehhez képest valószínűleg áremelés jön. Nőtt az adó mértéke és újabb adóemelést terveznek. A sport terén említették a jégkorongcsapat támogatásának elmaradását, és hogy az új támogatási rendszer hibáit a labdarúgás is megsínyli.
A művelődés kapcsán a múzeum helyzete került szóba, amely 80 százalékban kész volt egy éve, az új vezetésre a berendezés, a projektben szereplő eszközök megvásárlása hárult volna, amit a jövő évre halasztottak.
Fotó: Gergely Imre
Felemlítették, hogy a mentőállomás garázsainak megépítését Barti Tihamér, a megyei tanács alelnöke, Nagy Zoltán korábbi polgármester és a megyei mentőszolgálat vezetője 2020 szeptemberében közös projektként jelentette be, ami arra is utalt, hogy az előző városvezetés igenis jól együtt tudott működni a megye és az RMDSZ tisztségviselőivel. Ezt később Csergő Tibor üres kampányígéretnek titulálta, ám mostanáig semmi előrelépés nem történt ezen a téren sem.
Rámutattak, a parkolóórák gombnyomásra készen állnak több mint egy éve, üzembe helyezésükhöz csak egy szoftver beszerzésére lett volna szükség, de ehelyett fekete szemeteszsákokkal takarták le a berendezéséket. A működésképtelenséggel jelentős pénzforrástól fosztják meg a várost.
Említették még a köztéri virágágyásokat, amelyek gondozását egy „bizonyos politikai körökhöz kötődő” cégnek adták ki, amely a korábban ezt végző, gyergyói kertészeti vállalkozáshoz képest jóval magasabb áron dolgozik, az eredmény pedig megosztó.
Az EMSZ-képviselők leszögezték, konstruktívan szeretnének részt venni a városvezetésben, mert a város fejlődése mindenkinek az érdeke. Bíznak abban, hogy az előző városvezetés által hátrahagyott munkálatok el fognak valamikor indulni, de félő, hogy a határidő-módosításokkal, halasztásokkal ezek megvalósítása is egyre nehezebb lesz. Az építőanyagárak folyamatosan emelkednek, a beruházások elvégzésére pedig nem fognak jelentkezni vállalkozók.
Nem tagadták, tisztában vannak azzal, hogy ha a korábbi városvezetés maradt volna Gyergyószentmiklós élén, hasonló helyzeteket kellene tapasztalniuk (bürokrácia, problémák a kivitelezők munkájával, járvány stb) azonban az is tény – tették hozzá – hogy a megszerzett tapasztalat, kapcsolatok révén – ha lassan is – de az előre haladó szekér mozgásban maradt volna, nem vesztett volna el egy évet a város.
Az EMSZ-képviselők saját munkájukat is értékelték. Elmondták, megtették a maguk javaslatait, észrevételeit az önkormányzati üléseken napirendre került témákkal kapcsolatosan, de
Nem létezik kommunikáció a polgármester és az ellenzék közt, illetve ami van, az arrogáns és egyoldalú – emelték ki. Azt tapasztalják egyébként, hogy az RMDSZ képviselői is hasonló helyzetben vannak, a bizottsági üléseken látják, hogy ők sincsenek megfelelően tájékoztatva az adott kérdésekről. Fontos kérdésekben, a képviselő-testülettel való egyeztetés nélkül hoz döntéseket a polgármester, és ennek látják a következményeit – hangzott el.
„A kialakult helyzetért nyilván hibáztatható a bürokrácia, a kivitelezők, a járványhelyzet is, de kijelenthető, hogy a választásokat megnyerő új városvezetés, amikor a vállalásait tette, nem volt tisztában a kijelentett szó súlyával és a helyzet komolyságával” – nyomatékosítottak. Ezek tükrében kérik Csergő Tibor polgármestert, gondolkodjon el a lemondásán.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
3 hozzászólás