Hirdetés
Hirdetés

„Ha lett volna géppuskám, mindannyiótokat lelőttem volna” – mondta a férfi, aki fel akarta gyújtani autóját a benzinkúton

•  Fotó: Temes megyei rendőrség

Fotó: Temes megyei rendőrség

Megdöbbentő kijelentéseket tett a rendőrség székhelyén az a 43 éves férfi, aki egy temesvári üzemanyagtöltő-állomáson benzint öntött az autójára és azzal fenyegetőzött, hogy felgyújtja azt – számolt be a Digi24.ro.

Székelyhon

2025. október 11., 10:152025. október 11., 10:15

2025. október 11., 17:052025. október 11., 17:05

Amikor a rendőrség épülete előtt várakozó újságírók megkérdezték, mi vitte rá a veszélyes cselekedetre, a férfi azt mondta, hogy „fel akarta robbantani Temesvárt”, mert „már nem akar élni”.

Idézet
Felrobbantani Temesvárt. Dühös lettem, mert már nem akarok élni. Szerencsétek, hogy nem volt géppuskám, hogy mindannyitokat lelőjelek”

– jelentette ki.

A férfi azt is elmondta, hogy kétségbeesésében kényszerült erre a gesztusra: „Nincs pénzem lakbérre, ételre, a gyerekeim eltartására, sok gyerekem van.” Arra a kérdésre, hogy megbánta-e, hogy emberek életét veszélyeztette, így válaszolt: „A román állam is veszélyeztet minket.”

A férfi azt állította, hogy az autó, amelyre benzint öntött, az övé volt, és hogy van jogosítványa, de azt a hatóságok felfüggesztették.

Hirdetés

Mint arról beszámoltunk, péntekre virradóan egy férfi üzemanyagot locsolt magára és autójára az egyik temesvári benzinkútnál. Az alkalmazottak rögtön lekapcsolták a töltőpisztolyt, egy biztonsági őr pedig közbelépett és mozgásképtelenné tette a férfit. A helyszínre riasztott rendőrök 0,67 mg/l alkoholkoncentrációt mértek a férfi leheletében. Az ellenőrzés során ugyanakkor az is kiderült, hogy az illető nem rendelkezik semmilyen kategóriájú járművezetői engedéllyel. A rendőrség 24 órára őrizetbe vette jogosítvány nélküli járművezetés, ittas járművezetés és rongálás kísérlete miatt.

korábban írtuk

Rögtön lefogták a férfit, aki az autóját és magát is lelocsolta benzinnel egy üzemanyagtöltő-állomáson – videó
Rögtön lefogták a férfit, aki az autóját és magát is lelocsolta benzinnel egy üzemanyagtöltő-állomáson – videó

Őrizetbe vették azt a férfit, aki egy üzemanyagtöltő-állomásra betérve benzinnel locsolta le az autóját és önmagát, azzal fenyegetőzve, hogy lángra gyújtja. Egy biztonsági őr állította meg, később pedig a rendőrség is beavatkozott.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 16., kedd

„Megyünk előre” – figyelmen kívül hagyta pártja ultimátumát Adrian Veștea

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd reggel, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetősége által hétfő este adott ultimátum lejárta után bejelentette, hogy álláspontja nem változott, nem adja vissza kormányalakítási megbízását.

„Megyünk előre” – figyelmen kívül hagyta pártja ultimátumát Adrian Veștea
Hirdetés
2026. június 16., kedd

Két székelyföldi megye teljes területére érvényes a holnapi időjárás-riasztás

Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely szerdán déltől csütörtök éjjel két óráig érvényes többek között Maros és Hargita megyére is.

Két székelyföldi megye teljes területére érvényes a holnapi időjárás-riasztás
2026. június 16., kedd

Mikor köszönt be a kánikula? – ezt mutatja a négyhetes előrejelzés

Jelentősen felmelegszik az idő június végére, a hőmérsékletek meghaladják majd a sokéves átlagot, miközben az ország nagy részén kevés csapadék várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.

Mikor köszönt be a kánikula? – ezt mutatja a négyhetes előrejelzés
2026. június 16., kedd

Tragédia Moldvában: a kórházba menet is küzdöttek a két méterrel a felszín alatt megtalált fiú életéért

Eszméletlen állapotban emeltek ki egy 14 éves fiút hétfőn délután egy tó vizéből a Botoșani megyei Dorohoiban. A tűzoltók több mint kétméteres mélységben találták meg az áldozatot.

Tragédia Moldvában: a kórházba menet is küzdöttek a két méterrel a felszín alatt megtalált fiú életéért
Hirdetés
2026. június 16., kedd

Saját pártja nem támogatja a kijelölt miniszterelnököt, de ő úgy sem lép vissza – frissítve

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) úgy döntött, hogy nem támogatja Adrian Veștea kormányának beiktatását, mivel jelölése a parlamentáris demokrácia szellemének megsértésével és a liberálisokkal való egyeztetés nélkül történt.

Saját pártja nem támogatja a kijelölt miniszterelnököt, de ő úgy sem lép vissza – frissítve
2026. június 16., kedd

Vébékódolás az M4 Sporton: válaszolt a közmédia a Székelyhon kérdéseire

A 2026-os focivébé kezdetén mindannyian szembesülhettünk azzal a ténnyel, hogy a magyarországi közmédia sportcsatornája, az M4 Sport geokódolás alá zárja a közvetítéseit. Pedig a legutóbbi, 2022-es katari vébén nem így volt. Mi történt azóta?

Vébékódolás az M4 Sporton: válaszolt a közmédia a Székelyhon kérdéseire
Hirdetés
2026. június 15., hétfő

A romániaiak reáljövedelme nőtt a leggyorsabban az elmúlt 15 évben az EU-ban

A Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb elemzése szerint a romániaiak reáljövedelme nőtt a leggyorsabban az Európai Unióban az elmúlt 15 évben.

A romániaiak reáljövedelme nőtt a leggyorsabban az elmúlt 15 évben az EU-ban
2026. június 15., hétfő

Otthagyta a PNL vezetőségi ülését Adrian Veștea

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn este televíziós szereplésre hivatkozva távozott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürójának üléséről.

Otthagyta a PNL vezetőségi ülését Adrian Veștea
2026. június 15., hétfő

Veștea kormányba hívná az RMDSZ-t, kedden dönt a szövetség

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfőn kormányzati részvételt ajánlott az RMDSZ-nek – számolt be Csoma Botond, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.

Veștea kormányba hívná az RMDSZ-t, kedden dönt a szövetség
Hirdetés