Hirdetés
Hirdetés

„Ha lett volna géppuskám, mindannyiótokat lelőttem volna” – mondta a férfi, aki fel akarta gyújtani autóját a benzinkúton

•  Fotó: Temes megyei rendőrség

Fotó: Temes megyei rendőrség

Megdöbbentő kijelentéseket tett a rendőrség székhelyén az a 43 éves férfi, aki egy temesvári üzemanyagtöltő-állomáson benzint öntött az autójára és azzal fenyegetőzött, hogy felgyújtja azt – számolt be a Digi24.ro.

Székelyhon

2025. október 11., 10:152025. október 11., 10:15

2025. október 11., 17:052025. október 11., 17:05

Amikor a rendőrség épülete előtt várakozó újságírók megkérdezték, mi vitte rá a veszélyes cselekedetre, a férfi azt mondta, hogy „fel akarta robbantani Temesvárt”, mert „már nem akar élni”.

Idézet
Felrobbantani Temesvárt. Dühös lettem, mert már nem akarok élni. Szerencsétek, hogy nem volt géppuskám, hogy mindannyitokat lelőjelek”

– jelentette ki.

A férfi azt is elmondta, hogy kétségbeesésében kényszerült erre a gesztusra: „Nincs pénzem lakbérre, ételre, a gyerekeim eltartására, sok gyerekem van.” Arra a kérdésre, hogy megbánta-e, hogy emberek életét veszélyeztette, így válaszolt: „A román állam is veszélyeztet minket.”

A férfi azt állította, hogy az autó, amelyre benzint öntött, az övé volt, és hogy van jogosítványa, de azt a hatóságok felfüggesztették.

Hirdetés

Mint arról beszámoltunk, péntekre virradóan egy férfi üzemanyagot locsolt magára és autójára az egyik temesvári benzinkútnál. Az alkalmazottak rögtön lekapcsolták a töltőpisztolyt, egy biztonsági őr pedig közbelépett és mozgásképtelenné tette a férfit. A helyszínre riasztott rendőrök 0,67 mg/l alkoholkoncentrációt mértek a férfi leheletében. Az ellenőrzés során ugyanakkor az is kiderült, hogy az illető nem rendelkezik semmilyen kategóriájú járművezetői engedéllyel. A rendőrség 24 órára őrizetbe vette jogosítvány nélküli járművezetés, ittas járművezetés és rongálás kísérlete miatt.

korábban írtuk

Rögtön lefogták a férfit, aki az autóját és magát is lelocsolta benzinnel egy üzemanyagtöltő-állomáson – videó
Rögtön lefogták a férfit, aki az autóját és magát is lelocsolta benzinnel egy üzemanyagtöltő-állomáson – videó

Őrizetbe vették azt a férfit, aki egy üzemanyagtöltő-állomásra betérve benzinnel locsolta le az autóját és önmagát, azzal fenyegetőzve, hogy lángra gyújtja. Egy biztonsági őr állította meg, később pedig a rendőrség is beavatkozott.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 18., csütörtök

Lezuhant a magasból és életét vesztette az A3-as sztráda építésén dolgozó egyik munkás

Életét vesztette egy 64 éves külföldi munkás, miután 12 méter magasból lezuhant, miközben az A3-as autópálya építésén dolgozott a Szeben megyei Felek (Avrig) közelében.

Lezuhant a magasból és életét vesztette az A3-as sztráda építésén dolgozó egyik munkás
Hirdetés
2026. június 18., csütörtök

Több mint 5 milliárd lejnyi támogatást ad a kormány a feldolgozóiparnak

A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyott egy 5,313 milliárd lej összértékű állami támogatási programot feldolgozóipari beruházásokra, amely a termelési kapacitások fejlesztését és a reálgazdasági befektetések ösztönzését célozza.

Több mint 5 milliárd lejnyi támogatást ad a kormány a feldolgozóiparnak
2026. június 18., csütörtök

Kevesebb irat kell a kiskorúakkal utazóknak a határon

Már nem kell papíralapon bemutatni az erkölcsi bizonyítványt azoknak a felnőtteknek, akik kiskorúval utaznak külföldre. Az adatokat a határrendészek elektronikusan ellenőrzik.

Kevesebb irat kell a kiskorúakkal utazóknak a határon
2026. június 18., csütörtök

Egyre több ázsiai vendégmunkás dolgozik Hargita megyében, a ditrói ügy is elsimult

Nő a Hargita megyében dolgozó, Európai Unión kívüli országokból érkező munkavállalók száma. Az idén nyilvántartottak közül 1028-an európai uniós állampolgárok, 430-an pedig harmadik országból, vagyis az EU-n kívüli államokból érkeztek.

Egyre több ázsiai vendégmunkás dolgozik Hargita megyében, a ditrói ügy is elsimult
Hirdetés
2026. június 18., csütörtök

Már a PSD szerepvállalása is kérdéses Adrian Veștea kormányában

A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa dönt arról, hogy a szociáldemokraták részt vesznek-e az Adrian Veștea kormányában – jelentette be csütörtökön Sorin Grindeanu.

Már a PSD szerepvállalása is kérdéses Adrian Veștea kormányában
2026. június 18., csütörtök

Hőhullám jön Székelyföldre is, Európa nyugati részét már elérte

Folyamatos felmelegedés várható az elkövetkező napokban Románia-szerte, Európa nyugati részét már el is érte a hőhullám.

Hőhullám jön Székelyföldre is, Európa nyugati részét már elérte
2026. június 18., csütörtök

Négy okot lát a szakértő arra, hogy miért esett vissza a lakossági villamosenergia-fogyasztás

Az idei első négy hónapban a megújuló alapú termelés növekedésének köszönhetően nőtt Románia villamosenergia-exportja, ugyanakkor jelentősen emelkedett a földgáz-, kőolajtermék- és szénimportja.

Négy okot lát a szakértő arra, hogy miért esett vissza a lakossági villamosenergia-fogyasztás
Hirdetés
2026. június 18., csütörtök

Kelemen Hunor cáfolja, hogy Magyar Péter befolyásolta volna az RMDSZ döntését

Kitalációnak és légből kapott mesének nevezte szerda este a Facebook-oldalán Kelemen Hunor, hogy az RMDSZ Magyar Péter magyar miniszterelnök kérésére döntött a Veștea-kormány beiktatásának elutasítása mellett.

Kelemen Hunor cáfolja, hogy Magyar Péter befolyásolta volna az RMDSZ döntését
2026. június 18., csütörtök

Székelyföld közelében kapták el a Belgiumban betörést végrehajtó román bűnbanda egyik tagját

A Székelyfölddel szomszédos Bákó megyében fogták el azt a férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy társaival együtt betört egy belgiumi lakásba, ahonnan ékszereket, érmegyűjteményeket és egy órát lopott el – jelentette be a Román Rendőrség.

Székelyföld közelében kapták el a Belgiumban betörést végrehajtó román bűnbanda egyik tagját
2026. június 17., szerda

Adrian Veștea csütörtökön benyújtja a kormányprogramot és miniszterjelöltjeinek névsorát

Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerda este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy csütörtökön benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és miniszterjelöltjeinek névsorát.

Adrian Veștea csütörtökön benyújtja a kormányprogramot és miniszterjelöltjeinek névsorát
Hirdetés