Vonatra várva. Már-már mindennapos, hogy a mozdony meghibásodása miatt elakadnak a vasúti pályán, vagy késnek a vonatok. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Közel hétórás késést halmozott fel kedd reggelre a Bukarest és Budapest között közlekedő nemzetközi gyorsvonat, miután Brassó megyében meghibásodott a mozdonya – közölte kedden a Román Vasúttársaság (CFR).
2023. július 04., 17:212023. július 04., 17:21
A CFR közleménye szerint a Bukarest-Kürtös-Budapest útvonalon közlekedő, 472-es számú intercity járatnak a menetrend szerint kedden reggel 8.50-kor kellett volna megérkeznie a magyar fővárosba. Ebben az időpontban azonban még Románia területén tartózkodott, mivel
A vasúttársaság közleménye szerint ennyi időbe telt, amíg megjavították a meghibásodást és megérkezett a cseremozdony Brassóból, amelynek segítségével a szerelvény biztonságos körülmények között folytathatta útját.
A CFR szerint az utasok egy részét kérésükre a nagyszebeni nemzetközi repülőtérre szállították, hogy repülővel folytassák útjukat.
„Sajnáljuk és elnézést kérünk az utasoktól a jelentős késésért” – írta a CFR. A közlemény szerint a késés oka, hogy a meghibásodott mozdonyt működőképessé kellett tennie a műszaki személyzetnek ahhoz, hogy a szerelvényt bevontathassák a sárkányi állomásra, ahol rácsatlakoztatták a cseremozdonyt.
Romániában már-már mindennapos, hogy a mozdony meghibásodása miatt elakadnak a vasúti pályán, vagy késnek a vonatok. A múlt héten az Arad-Mangalia útvonalon közlekedő gyorsvonat futott be három és fél órás késéssel a tengerparti üdülőhelyre.
A központi sajtó beszámolói szerint az elavult vasúti infrastruktúra, és
Egy, a Hotnews hírportál által közölt, adatokkal alátámasztott összeállítás szerint a Brassó és Segesvár közötti 128 kilométeres távot napjainkban három óra alatt teszik meg, míg 1979-ben ez 1 óra 36 perc alatt sikerült. De már 1929-ben a gőzmozdony vontatta szerelvények is gyorsabbak voltak a mai vonatoknál, 2 óra 29 perc alatt teljesítették a távot.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!