Az alkalmazás ugyan gyorsabb megoldás, de egyelőre csak a papírnyomtatványt fogadják el
Fotó: Barabás Ákos
Létezik ugyan már mobiltelefonos applikáció a baleseti károk rögzítésére, ám a biztosítótársaságok egyelőre nem fogadják el a nyomtatványokat elektronikus formában, a sofőröknek továbbra is papíron kell azt kitölteniük.
2017. november 01., 21:462017. november 01., 21:46
Nem minden közúti balesetnél kell helyszínre hívni a rendőrséget. Amennyiben csak két gépjármű és két személy érintett a balesetben, személyi sérülés nem történt, és a két sofőr egyetért a baleset körülményeit illetően, rendőrségi helyszínelés nélkül, a biztosítótársaságokon keresztül is rendezhetik az ügyet – magyarázta Gheorghe Filip, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Ez esetben a két érintettnek egy formanyomtatványt kell kitöltenie és aláírnia.
ez éppen a baleseti bejelentőt helyettesítené. Erről egyszerre akár két telefonról és egyidejűleg akár két különböző nyelven is ki lehet tölteni a formanyomtatványt. A fejlesztők szerint negyvenhat európai országban használható, az alkalmazás harminchárom nyelvet ismer, a betáplált adatokat pedig elektronikus dokumentum formájában menti le és továbbítja a biztosítótársaságokhoz. Automatikusan azonosítja a baleset helyszínét és idejét, illetve a sofőrök által megadott információkat is rögzíti. Emellett grafikai ábrán lehet rögzíteni a jármű látható sérüléseit, ki lehet választani a baleset körülményeit, és
Emellett képeken is rögzíti az autón keletkezett károkat, végül pedig az érintőképernyőn kell aláírniuk a sofőröknek a kárbejelentőt.
Fotó: Barabás Ákos
Megkeresésünkre a fejlesztők azt válaszolták, hogy három hónap alatt több mint hatvanezer felhasználója lett az E-accidentnek, és az összes európai biztosítótársaság elfogadja az applikációval rögzített kárbejelentőt.
A székelyudvarhelyi biztosítóknál érdeklődve kiderült, hogy egyelőre nem is hallottak az applikációról, és valójában nem is lehet használni ezt a megoldást kárbejelentésre. Az Omniasig Vienna Insurance biztosítótársaság székelyudvarhelyi kirendeltségének igazgatója, Tamás Ferenc érdeklődésünkre azt közölte, hogy ameddig nem jelenik meg törvénymódosítás erre vonatkozóan, nem is fogadhatják el az okostelefonos applikáción keresztül kitöltött formanyomtatványt.
Az Allianz Țiriac biztosítótársaság székelyudvarhelyi kirendeltségének vezetője, Kis Anna Mária sem találkozott még olyan ügyféllel, aki a mobilalkalmazást használta volna a hagyományos papír alapú formanyomtatvány helyett. Elmagyarázta, a hagyományos kárbejelentő kitöltése sem telik sok időbe, ha a két sofőr egyetért a baleset körülményeit illetően,
Ő egyébként hiányosságot is lát a mobilalkalmazásban. Elmondta, az applikációs kárbejelentőből is két példány kellene, hogy amennyiben a koccanás után egy rendőr megállítja a sofőrt, az tudja bizonyítani az egyetértést a baleset körülményeit illetően.
Nicușor Dan független elnökjelölt az urnazárás után vasárnap este kijelentette, hogy az elnökválasztáson a „mélyreható” változást akaró közösség győzött Romániában.
George Simion vasárnap este, a második elnökválasztási forduló 21 órai exit poll felmérések eredményeinek közzététele után kijelentette, hogy a valós változást akaró román nép nevében magának követeli a választási győzelmet.
Míg a szavazatszámlálás kezdetén alig pár százalék volt a különbség a két jelölt között, a részeredmények folyamatos feldolgozása során Nicușor Dan egyre nagyobb előnyre tesz szert. De lássuk, hogy mit hoz majd a reggel.
Az exit poll eredmények alapján a függetlenként indult Nicușor Dan, Bukarest főpolgármestere a szavazatok 54 százalékát, míg George Simion, az AUR elnökjelöltje 45 százalékát szerezhette meg.
Példátlanul felfokozott hangulatban zajlott az elmúlt két hét, az elnökválasztás két fordulója közötti időszak. Hamarosan kiderül, hogy miért is.
Székelyföld egyik utolsó, teljes felújításra váró erődtemplomát kikezdte az idő vasfoga, de méltóságából nem veszített. Az Árkos fölött őrködő szakrális épületegyüttes helyén már a kezdetekben is unitárius templom állhatott.
Romániai idő szerint vasárnap 18:30-ig több mint 1,5 milió román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Mivel a szavazólapok mindenütt azonosak, a választók bárhol leadhatják voksukat – a következő két órában még nagyon sokan elmehetnek szavazni.
Vasárnap összesen 140 lehetséges választási incidensről érkezett bejelentés a belügyi szervekhez.
Vasárnap 17 óra 30 percig a választói névjegyzékben szereplők 53,39 százaléka, azaz 9,6 millió választópolgár szavazott az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
szóljon hozzá!