Hirdetés
Hirdetés

2019 legjei a Székelyhonon

A székelyek élőlánca az úzvölgyi katonatemetőnél 2019. június 6-án •  Fotó: Pinti Attila

A székelyek élőlánca az úzvölgyi katonatemetőnél 2019. június 6-án

Fotó: Pinti Attila

Összegyűjtöttük 2019 legjeit a Székelyhonon. Felfedjük, hogy mely írásainknak volt idén a legnagyobb nézettsége, miket kedveltek a legjobban olvasóink, miket nem, és mi indította be a legjobban a kommentcunamit.

Bálint István

2019. december 31., 21:452019. december 31., 21:45

Kategóriánként négy-öt cikket mutatunk be, kezdjük a legnézettebbekkel. 2019-ben a nézettségi prímet toronymagasan a június 6-ai úzvölgyi eseménysort bemutató élő szöveges és képes közvetítésünk vitte, amikor a székelyföldiek élőlánccal próbálták megvédeni a katonai temetőt, visszatartva a románokat attól, hogy felavassák a dormánfalvi önkormányzat által törvénytelenül emelt betonkereszteket és emlékművet. Az akció a csendőrségi biztosítás ellenére is kudarcba fulladt, a románok gyakorlatilag betörtek a temetőbe és azt tettek, amit akartak.

Román temetőfoglalás ugyanakkor •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Román temetőfoglalás ugyanakkor

Fotó: Pinti Attila

Az úzvölgyi katonatemetőben véghezvitt építkezés már ezt megelőzően, tavasztól vezértéma volt, és többek között a június 6-ai incidens miatt már az is maradt 2019-re. A románok betörését leíró cikkünket 195 587-szor nézték meg.

Második legnézettebb cikkünk egy szörnyű tragédiát mutatott be, amikor két fiatal életét vesztette októberben Csíkkarcfalvánál egy közúti baleset következtében. Beszámolónkat 104 217-szer olvasták el.

A tragikus kimenetelű csíkkarcfalvi baleset •  Fotó: Gábos Albin Galéria

A tragikus kimenetelű csíkkarcfalvi baleset

Fotó: Gábos Albin

Képtörténetben mutattuk be az egyik székelyudvarhelyi autólerakatnál történt tűzesetet, a június 6-án közölt, apokaliptikus látványt idéző fotóinkat 88 471-szer nézték meg.

Nem mindennapi tűzeset Székelyudvarhelyen •  Fotó: Barabás Ákos Galéria

Nem mindennapi tűzeset Székelyudvarhelyen

Fotó: Barabás Ákos

Épphogy leszorult a dobogóról egy videó, amihez csak pár sor kellett, és máris szakított a neten: 87 063-szor nézték meg annak a szerencsétlenül járt embernek a reakcióját, aki addig filmezte a medvét, amíg az rátámadt.

Idei nézettségi top ötös listánkat egy másik tragédia zárja 77 467-es megtekintéssel: öngyilkossági kísérletről kapott bejelentést a rendőrség szeptemberben egy csíkszeredai középiskolából. A helyszínre érkező hatóságiak és mentősök már csak a 17 éves diák halálának beálltát tudták megállapítani.

Amit szerettünk

2019-es „tetszik listánkat” egy jótékonysági akció vezeti, amikor az udvarhelyszéki vadászok összefogása révén új otthont kapott egy homoródremetei kisfiú és édesapja.

Új otthon egy kisfiúnak és édesapjának •  Fotó: Barabás Ákos Galéria

Új otthon egy kisfiúnak és édesapjának

Fotó: Barabás Ákos

A nemzetiségi kérdések e kategóriában is dobogót követelnek, második legkedveltebb cikkünk az idei esztendőből azzal a felismeréssel kapcsolatos, amely szerint egyre kevesebben vannak a románok a székelyföldi falvakban.

Egy bonyolult műtét gyergyószentmiklósi „bevállalása” tetszett még nagyon olvasóinknak, aztán az, hogy nemzetközi márkák nyithatnak boltot Csíkszeredában, ötödikként pedig legjobb képeinket lájkolták Ferenc pápa csíksomlyói látogatásáról.

Ferenc pápa Csíksomlyón •  Fotó: Beliczay László Galéria

Ferenc pápa Csíksomlyón

Fotó: Beliczay László

Amit nem szerettünk

Nemtetszésüket is gyakran kifejezték olvasóink egy-egy hír kapcsán, e tekintetben az úzvölgyi temetőfoglalás áll az élen, aztán az apokaliptikus látványt eredményező székelyudvarhelyi tűz.

Azt a fiatal férfit sem szerették olvasóink, aki „ellopott” egy autót egy csíkszeredai parkolóból, nekicsapódott egy állomásozó járműnek, majd szelektív hulladékgyűjtőt és fákat kitörve, végül fémkerítést átszakítva állt meg.

Jogosítvány nélkül tört-zúzott a fiatal ámokfutó •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Jogosítvány nélkül tört-zúzott a fiatal ámokfutó

Fotó: Pinti Attila

Nem állt le viszont egyik napról a másikra az a sztori, amikor a Madarasi Hargitáról lefelé tartva üldözőbe vettek egy székelyudvarhelyi helyi rendőrt. A témában több cikkünk is született, a leginkább akkor fejezték ki nemtetszésüket olvasóink, amikor újabb részleteket, illetve egy videót tettünk közé a rendőrverésről.

Kiálltak megvert kollégájuk mellett a székelyudvarhelyi helyi rendőrök •  Fotó: Barabás Ákos Galéria

Kiálltak megvert kollégájuk mellett a székelyudvarhelyi helyi rendőrök

Fotó: Barabás Ákos

Amit beszéltünk

Kommentek tekintetében szintén Úzvölgye vezet, de „beszédes” volt az is, amikor elütötték Novák Ede bicikliző fiát, mi pedig igyekeztünk tiszta vizet önteni a pohárba. Sokan hozzászóltak ahhoz is, amikor a növekvő átlagfizetést a tényleges vásárlóerővel állítottuk párhuzamba, illetve ahhoz a felvetéshez, hogy ne kelljen románul is érettségizniük a magyar diákoknak.

A kiemelkedően teljesítő cikkek kapcsán évtől függetlenül mindig meg kell jegyeznünk, hogy a balesetek, tragédiák rendszerint sok olvasót vonzanak, ez így alakult idén is, ám ettől függetlenül egy-egy vezértéma – Úzvölgye, pápalátogatás – mégiscsak visszaköszön a számok alapján is 2019-ből. S hogy mi hozza majd a 2020-as csúcsokat? Holnaptól kezdődik...

Hirdetés

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. augusztus 21., péntek

Megünnepelték a csíksomlyói kegytemplom felszentelésének 150. évfordulóját

Két szerzetes tett fogadalmat csütörtök este a csíksomlyói kegytemplomban az államalapítás ünnepén, emellett a csíksomlyói kegytemplom felszentelésének 150. évfordulójáról is megemlékeztek.

Megünnepelték a csíksomlyói kegytemplom felszentelésének 150. évfordulóját
Hirdetés
2026. augusztus 21., péntek

Józan ésszel a román politikai káoszban – Kelemen Hunorral beszélget Rostás Szabolcs

A román belpolitika is terítékre kerül a most zajló Kolozsvári Magyar Napok közéleti beszélgetései során.

Józan ésszel a román politikai káoszban – Kelemen Hunorral beszélget Rostás Szabolcs
2026. augusztus 21., péntek

Lőtt sebekkel találtak rá egy tűzoltó holttestére

Lőtt sebbel, holtan találtak meg pénteken egy 44 éves katonai tűzoltót a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) egyik, a Prahova megyei Mizilben levő egységében.

Lőtt sebekkel találtak rá egy tűzoltó holttestére
2026. augusztus 21., péntek

Szombattól kezd visszahúzódni a kánikula

A pénteken az ország mintegy felét sújtó kánikula szombaton visszahúzódik, és csak Mehedinți, Dolj, Olt, Teleorman, Botoșani és Iași megyében lesz narancssárga hőségrisztás.

Szombattól kezd visszahúzódni a kánikula
Szombattól kezd visszahúzódni a kánikula
2026. augusztus 21., péntek

Szombattól kezd visszahúzódni a kánikula

Hirdetés
2026. augusztus 21., péntek

Kivonul Romániából az egyik legnagyobb európai nyomdaipari vállalat

Kivonul Romániából az egyik legnagyobb európai nyomdaipari vállalat, az Euro-Druckservice (EDS) – írja a profit.ro gazdasági hírportál a vállalat közleménye alapján.

Kivonul Romániából az egyik legnagyobb európai nyomdaipari vállalat
2026. augusztus 21., péntek

Előadásokra, borkostolókra várják a sepsiszentgyörgyieket

Újszerű rendezvénnyel örvendezteti meg a sepsiszentgyörgyieket a Kónya Ádám Művelődési ház: bort és kultúrát próbál összebarátkoztatni a kétnapos Háromszéki borestek rendezvény keretén belül.

Előadásokra, borkostolókra várják a sepsiszentgyörgyieket
2026. augusztus 21., péntek

Az arany- és gyémántlakodalmasokat idén is megünnepelik Sepsiszentgyörgyön

A közel 15 éve kezdődött hagyományt idén ősszel is folytatja a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: köszönteni fogja az arany- vagy gyémántlakodalmukat ünneplő sepsiszentgyörgyi párokat.

Az arany- és gyémántlakodalmasokat idén is megünnepelik Sepsiszentgyörgyön
Hirdetés
2026. augusztus 21., péntek

Baka András: nehéz feladat áll a közmédia előtt, mert vissza kell szereznie az emberek bizalmát

Az államalapítás ünnepén arra a felismerésre emlékezünk, hogy egy ország jövőjét nemcsak vezetők, hanem erős, tartós intézmények teremtik meg – mondta csütörtök esti ünnepi beszédében a köztársasági elnök.

Baka András: nehéz feladat áll a közmédia előtt, mert vissza kell szereznie az emberek bizalmát
2026. augusztus 20., csütörtök

Sáncba borult egy autó, egy kiskorú súlyosan megsérült

Sáncba borult autóhoz riasztották a dédai tűzoltóság munkatársait csütörtökön este: a balesetben egy kiskorú sérült súlyosan.

Sáncba borult egy autó, egy kiskorú súlyosan megsérült
2026. augusztus 20., csütörtök

Az összetartozást és az államalapítást ünnepelték Sepsiszentgyörgyön is

Augusztus 20-án nagy közösségben ünnepelték meg a sepsiszentgyörgyiek államalapító Szent István királyunkat, egyúttal az új kenyeret is a Szent József templom udvarán megtartott ökumenikus ünnepségen.

Az összetartozást és az államalapítást ünnepelték Sepsiszentgyörgyön is
Hirdetés