2017. március 1., szerda; Ma Albin napja van
Rss Facebook oldal Twitter oldal Youtube csatorna Google +1 oldal

Továbbra sem tudott győzni a Sportklub Továbbra sem tudott győzni a Sportklub

Székelyhon | 2016.12.05. [22:30]

Nem történt meglepetés, az esélyesebbnek tartott debreceniek akarata érvényesült hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a Csíkszeredai Sportklub elleni MOL Liga találkozón. A kék-fehérek egyetlen gólt lőttek.

sk-dhk vn 007_b

Várakozáson felül kezdett a hazai csapat, a jól játszó Valchar már a találkozó elején vezetést szerzett a Sportklubnak, de sajnos ez maradt az egyetlen hazai gól. A vendégektől Hári egy hosszú indítás után egyedül vezethette a korongot Ruczuj kapujára, és nem hibázott, megszerezte az egyenlítő gólt.

A kék-fehérek kezdeti lendülete megtört, a három sorral játszó hajdúságiak átvették a kezdeményezést a csapkodó, ötlettelen játékot bemutató hazaiaktól. Újabb gól csak a második harmadban született, amikor Varga talált közelről a hazai kapuba. Ezután próbált meg mindent a kitámadó és hosszú percekig mezőnyfölényben a debreceniek harmadában játszó Sportklub, ekkor viszont Orlovon, a vendégek kapusán volt a sor, hogy parádésan hárítson közeli és távoli lövéseket egyaránt. A harmadik játékrészt határozottan kezdte a Debrecen, Piskunov kék vonalról küldött lövése pedig utat talált a csíki kapuba. A hazaiak ismét próbálkoztak, de már kevesebb meggyőződéssel, a végén pedig Hári a negyedik gólt is megszerezte.

sk-dhk vn 014_b

Csíkszeredai Sportklub–Debreceni HK 1–4 (1–1, 0–1, 0–2). Gólszerzők: Radim Valchar (2.), illetve Hári Norbert (6., 59.), Varga (28.), Piskunov (42.)
További eredmények: Brassói Corona–Dunaújvárosi Acélbikák 2–3 (0–1, 1–1, 1–0, 0–1)–hosszabbítás után. Újpesti TE–Miskolci DVTK Jegesmedvék 5–3 (0–0, 2–1, 3–2).