
Tőke Ervin. Archív
Fotó: Veres Nándor
Harmadjára is bevállalja a polgármesterjelöltséget Tőke Ervin Csíkszeredában, aki idén is az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) színeiben indul a városvezetői pozícióért a júniusi helyhatósági választásokon. Gyűjti a lakossági aláírásokat a támogatásához.
2024. április 23., 14:252024. április 23., 14:25
Tőke Ervinnek is legkevesebb ötszáz támogató aláírást kell gyűjtenie ahhoz, hogy leadhassa jelölési dossziéját legkésőbb április 30-ig, keddig a választási irodához.
– hangsúlyozta megkeresésünkre Tőke Ervin, aki arra kéri Csíkszereda polgárait, hogy fogadják az önkénteseiket.
A tanácsos immáron harmadjára indul a csíkszeredai polgármesteri tisztségért, 2016-ban az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP), majd 2020 óta az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) színeiben. „Ugyan még nem teljes a tanácsosjelölti listánk, de többnyire a régi csapat tagjai lesznek rajta, hiszen Szabó Soós Klára és Szikszai László idén is vállalták a jelölést, ugyanakkor lesznek új tagjaink is” – osztotta meg Tőke Ervin.
Az EMSZ 2020. januárjában alakult az Erdélyi Magyar Néppárt és a Magyar Polgári Párt összeolvadásából.
Mihail Tîrnoveanu húsvétvasárnap Bölönben vonult fel, ahol a helyiek szerint uszító és történelemhamisító állítások hangzottak el. A történtek miatt megszólalt Kozma Albert unitárius lelkész is, aki közösség elleni támadásról beszélt.
További két hónappal hosszabbították meg Barti Tihamér, Hargita Megye Tanácsának tisztségéből felfüggesztett alelnöke hatósági felügyeletét. A per tárgyalása, amelyben több közpénzügyi tisztségviselő is érintett, még nem kezdődött el.
Hivatalos látogatásra Magyarországra érkezett kedden délelőtt JD Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke és felesége, Usha Vance.
A tavalyi negyedik negyedévben 9454 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 0,4 százalékkal nagyobb mint 2025 harmadik negyedévében; a kiadások átlagösszege 8075 lej volt, ami a jövedelem 85,4 százalékát jelentette.
Első- és másodfokú riasztásokat adtak ki a meteorológusok kedden a rossz idő miatt: a magas hegyvidéken hóviharokra, az ország többi régiójában heves szélre kell számítani szerda estig.
Várja a találkozót „jó barátjával, Orbán Viktorral” JD Vance, az Amerikai Egyesült Államok alelnöke, aki erről a Budapestre indulás előtt nyilatkozott újságíróknak.
Kedd éjféltől 36 banival lett olcsóbb a gázolaj a kormány által múlt pénteken elfogadott jövedékiadó-csökkentés következtében. A standard gázolaj literenkénti ára – töltőállomástól függően – 9,93 és 10,38 lej között alakul Székelyföldön.
Romániának jelenleg nincsenek üzemanyag-ellátási problémái, az ebben az ágazatban tevékenykedő vállalatok pedig a nemzetközi piachoz igazodó árakon vásárolnak – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államfő.
Nemcsak a hagyományok megélését tartják fontosnak Csíkszentkirályon, hanem azt is, hogy továbbadják azokat, példát mutassanak az ifjúságnak.
Sűrű füst keletkezett egy szászrégeni lakásban hétfőn, miután kigyulladt egy főzéshez használt készülék. Egy férfit evakuálni kellett a lakásból – közli a Maros megyei tűzoltóság.
5 hozzászólás