
Forgalmi dugóra és korlátozásokra kell számítani
Fotó: Haáz Vince
Szombaton – a tavaszi vakációt is kihasználva – két fontos útkereszteződésben kezdik meg az aszfaltozást Marosvásárhelyen.
2024. április 26., 21:112024. április 26., 21:11
A marosvásárhelyi városháza közösségi oldalán figyelmezteti a gépkocsivezetőket, hogy két fontos útkereszteződésben kezdik meg az aszfaltozást szombaton.
Mindkét útkereszteződés a Dózsa György utca felújításával függ össze,
az egyik a főtér elején van: a Dózsa György utca és a Hosszú utca kereszteződése,
a másik pedig a Dózsa György utca és a Kövesdomb közötti útkereszteződés.
A gépkocsiforgalom mindkét helyen korlátozva lesz, ezért arra kérik a sofőröket, hogy fokozottan figyeljék a közúti táblákat és jelzéseket.
A marosvásárhelyi polgármesteri hivatal tájékoztatása szerint a munkálatokat április 27-én, szombaton kezdik és legkésőbb május 3-ig, péntekig befejezik.
Megható egyházi ünnepre gyűlt össze szombaton kora délután Csobotfalva: Csibi Levente első szentmiséjén közel nyolcvan pap vett részt, a hívek pedig együtt adtak hálát a közösség új papi hivatásáért.
Tavaly 5323 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, ami 11,4 százalékkal kevesebb az előző évhez képest.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
Az egyedül élő idősek mellett egyre több „jóakaró” jelenik meg, aki kihasználja, kifosztja őket – figyelmeztet Csata Éva, a HIFA Egyesület elnöke, aki nyílt levélben fordult a külföldön élőkhöz, kérve, figyeljenek jobban oda itthon lévő szeretteikre.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Halálra gázolt a vonat pénteken a medgyesi állomáson egy 70 éves férfit.
szóljon hozzá!