Nem indít önálló jelöltlistát az európai parlamenti választásokra, védnökének, Tőkés Lászlónak a Fidesz-listán való indulását javasolja az Erdélyi Magyar Néppárt. Erről a párt szombati székelyudvarhelyi választmányi ülésén döntöttek.
2014. február 23., 11:402014. február 23., 11:40
2014. február 23., 13:332014. február 23., 13:33
Az Erdélyi Magyar Néppárt Országos Választmányának február 22-én, Székelyudvarhelyen tartott ülésén hozott döntéseket vasárnap sajtótájékoztatón ismertette Zakariás Zoltán választmányi elnök, valamint Toró T. Tibor, a Néppárt elnöke.
A Székelyudvarhelyen tartott sajtótájékoztatón Zakariás Zoltán elmondta, a Néppárt választmánya három stratégiai dokumentumot fogadott el a párt önkormányzati képviselőinek tevékenységéről, a Néppárt Mikó Imre-tervre alapuló gazdasági programjáról, valamint a szervezetépítésről. Zakariás azt is elmondta, a választmány elfogadott egy öt pontos zárónyilatkozatot, amely a Néppárt álláspontját összegezi az ukrajnai helyzettel, az alkotmánymódosítással, a magyarországi választásokkal, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanáccsal való stratégiai partnerséggel, illetve a március 10-i Székely Szabadság Napjával kapcsolatban.
A Néppárt európai választási stratégiájáról elfogadott választmányi határozatot Toró T. Tibor ismertette. Miután az RMDSZ elutasította az összefogást biztosító választási koalíciót, és eldöntötte, hogy „különutasként, egyedül” indul az EP-választáson, a Néppárt „közössége iránt érzett felelőssége tudatában nem kíván részese lenni egy olyan folyamatnak, amelynek eredménye akár brüsszeli képviseletünk elvesztése is lehet, ezért nem állít önálló jelöltlistát az európai parlamenti választásokon” – mondta Toró. A Néppárt ugyanakkor megerősítette álláspontját, miszerint Tőkés László a legalkalmasabb a magyar autonómia-törekvések európai képviseletére.
„Ezért az Erdélyi Magyar Néppárt Országos Választmánya azt javasolja a Néppárt védnökének, fogadja el a nemzet miniszterelnöke, Orbán Viktor által vezetett Fidesz Magyar Polgári Szövetség felkérését, és annak csapatában induljon a 2014-es európai parlamenti választásokon” – idézte Toró a választmányi határozatot, számol be közleményében az Erdélyi Magyar Néppárt sajtóirodája.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
A simontornyai vár Tolna vármegye északi részén található. A várat az 1270-es években, gótikus stílusban építették.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
Donald Trump szerint Izrael és Irán teljes tűzszünetről állapodott meg, ami lezárja a „12 napos háborút” – az amerikai elnök a megállapodás létrejöttét a Truth Social közösségi oldalán jelentette be washingtoni idő szerint hétfő este.
szóljon hozzá!