
Séta babakocsival. Simábban megy külföldön. Illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Nagyon fontos a határon túl élő román közösség, különösen az, amely a munkaerő szabad mozgását kihasználva él az Európai Unió országaiban, főleg ha figyelembe vesszük, hogy tavaly több gyermek született külföldön, mint itthon – hivatkozik az Agerpres hírügynökség a külhoni románokért felelős miniszterre. Andreea Păstîrnac kedden beszélt a témáról az ifjúsági és sportminisztérium eseményén.
2017. május 02., 17:392017. május 02., 17:39
2017. május 03., 17:242017. május 03., 17:24
„Mintegy 4,4 millió román állampolgár él a határokon túl, és az Eurostat statisztikái szerint
Ezek a számok nagyon sok kérdőjelt felvetnek arról, hogy miként képzelik el e fiatalok a mobilitáshoz, a külföldön való tanuláshoz és munkavállaláshoz való jogukat, és hogy ebben a körforgásban hol kap helyet szülőhazájuk, Románia” – nyilatkozta a külhoni románokért felelős miniszter.
A minisztérium szerint a legfontosabb probléma az oktatás, mert a határon túl élők „döntő többsége” fiatal, akik nem tanulják rendezett körülmények között a román nyelvet. A minisztérium nyomtatott és digitális tankönyvekkel látná el a külföldön élőket, hogy segítsen ezen a helyzeten.
Andreea Păstîrnac külhoni románokért felelős miniszter szerdán már azt mondta, hogy a külföldön élő román családok körében született gyerekek számára vonatkozó nyilatkozatát nem abszolút értékben, hanem arányaiban értette. „Fontosnak tartom pontosítani, hogy kijelentéseimet arányosan és nem abszolút értékben értettem” – hangsúlyozta Păstîrnac.
Több mint 10 ezer ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt 2025-ben, közülük körülbelül 5 ezer a Máramarosi-havasokon keresztül – számolt be keddi sajtótájékoztatóján a máramarosszigeti területi határrendészeti felügyelőség vezetője.
A Pest Vármegyei Főügyészség minősített kábítószer-kereskedelem bűntette és más bűncselekmény miatt emelt vádat azzal a férfival és nővel, valamint gyerekeikkel szemben, akik bűnszövetségben kereskedtek kábítószerrel.
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
Teljes támogatásáról biztosította Orbán Viktor miniszterelnököt Donald Trump amerikai elnök Washingtonban csütörtökön, az általa kezdeményezett Béketanács első ülésén.
Romániának a Béketanács ülésén való jelenléte segít tisztázni az ország és az Egyesült Államok közötti kétoldalú kapcsolat „valós” helyzetét – jelentette ki kedden Nicușor Dan államfő.
Magyarország fontos nukleáris együttműködési megállapodást ír alá az Egyesült Államokkal – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint hétfőn Budapesten.
A 2026-os év a győzelem éve lesz: a győzelem éve a családoknak, a jobboldalnak, a Fidesznek és a győzelem éve Magyarországnak – mondta Orbán Viktor miniszterelnök az évértékelő beszéde végén szombaton Budapesten, a Várkert Bazárban.
George Simiont és népes delegációját senki nem fogadta az Egyesült Államokban – jelentette ki csütörtökön Nicușor Dan államfő, aki szerint ez sokat elárul a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének külföldi megítéléséről.
Gyerekcsíny miatt vadászgépeket riasztottak Izraelben a Wizzair londoni járatához vasárnap – jelentette a repülőtéri hatóság Izraelben.
Mintegy hárommilliárd maszkot semmisítettek meg Németországban, olyan védőeszközöket, amelyeket a koronavírus-világjárvány idején szereztek be, de nem használták fel és időközben lejártak – jelentette be a múlt héten a német kormány.
szóljon hozzá!