Rendfenntartók: nem a járdán kell vonulni a székely szabadság napi megmozduláson

•  Fotó: Boda L. Gergely

Fotó: Boda L. Gergely

Engedélyezte a csendőrség Marosvásárhelyen a március 10-ei székely szabadság napi megmozdulást, az ügyről pénteken egyeztettek a felvonulást szervező Székely Nemzeti Tanács (SZNT) és a rendfenntartók képviselői. 

Székelyhon

2017. március 05., 19:382017. március 05., 19:38

2017. március 05., 20:572017. március 05., 20:57

Az SZNT közölte: a megmozdulás résztvevőinek idén nem kell a járdán összezsúfolódniuk, a csendőrséggel ugyanis megállapodtak abban, hogy félpályás útlezárás lesz érvényben. Ugyanakkor ismételten felhívták a figyelmet arra, hogy hegyezett vagy túlságosan hosszú zászlórudat nem fognak engedélyezni az eseményen. A szervezők arra kérnek mindenkit, hogy civilizáltan, „székelyekhez méltóan” viselkedjenek, ne okozzanak gondot törvénytelen feliratokkal, bekiabálásokkal, hiszen „kár volna, ha ezzel vonnánk magunkra a figyelmet”.

Az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) közleményben számolt be arról, hogy a március 10-ei, 16 órakor kezdődő megmozdulásra több székelyföldi városból is autóbuszokat indítanak Marosvásárhelyre. Székelyudvarhelyről 13 órakor, a Lidl bevásárlóközpont parkolójából indul busz, előzetesen az EMNT helyi irodájában (Vár utca 4. sz.) vagy a 0266 210 575-ös telefonszámon lehet jelentkezni.

Csíkszeredából március 10-én 12 órakor indul az autóbusz az Erőss Zsolt Aréna elől, helyet foglalni ugyancsak a nemzeti tanács irodájában (Petőfi Sándor utca 7. sz.), illetve a 0762 248 683-as telefonszámon lehet. Sepsiszentgyörgyről is biztosítanak utazási lehetőséget, az érdeklődők az EMNT irodájában (Bánki Dónáth utca 36. sz.) vagy a 0267 310 551-es telefonszámon jelentkezhetnek. Az utasok fél 11-kor gyülekeznek a Bod Péter Megyei Könyvtár előtt, az autóbusz pedig 11 órakor indul el. További részletekről a nemzeti tanács munkatársaitól lehet érdeklődni.

Az SZNT vezetői csütörtökön, sepsiszentgyörgyi sajtótájékoztatójukon arról számoltak be, hogy az idei székely szabadság napi megmozduláson is 20–30 ezer résztvevőre számítanak. Idén a rendezvény arculatával a fiatalok fele nyitnak, meglátásuk szerint ugyanis az autonómiaküzdelembe be kell vonni az ifjúságot is.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2025. október 28., kedd

Kisrepülőgép zuhant le Kenyában, nyolc magyar állampolgár is az áldozatok között van

Nyolc magyar és két német állampolgár, valamint a kenyai kapitány tartózkodott azon a kisrepülőgépen, amely lezuhant kedden Kenya partvidékén, a légikatasztrófának nincsenek túlélői – közölte a gépet üzemeltető Mombasa Air Safari légitársaság.

Kisrepülőgép zuhant le Kenyában, nyolc magyar állampolgár is az áldozatok között van
Hirdetés
2025. október 27., hétfő

Szexuális bűncselekményekért összesen 74 év börtönre ítélték egy román bűnbanda tagjait Skóciában

Súlyos börtönbüntetésekre ítéltek hétfőn Skóciában öt román állampolgárt szexuális bűncselekményekért, embercsempészetért és kelet-európai nők prostitúcióra kényszerítéséért.

Szexuális bűncselekményekért összesen 74 év börtönre ítélték egy román bűnbanda tagjait Skóciában
2025. október 26., vasárnap

Az európai ország, ahol két miniszter is lemondott azonnal egy gyilkossági ügy miatt

Lemondott vasárnap Andreja Katic szlovén igazságügyi miniszter és Bostjan Poklukar belügyminiszter, miután előző nap hajnalban az ország délkeleti részén található Novo Mesto városban meggyilkoltak egy férfit.

Az európai ország, ahol két miniszter is lemondott azonnal egy gyilkossági ügy miatt
2025. október 26., vasárnap

Hiperszonikus nukleáris fegyver tesztelését jelentették be az oroszok

Tesztelték a Burevesztnyik hiperszonikus, pilóta nélkül manőverező repülőgépet október 21-én – jelentette Valerij Geraszimov, az orosz fegyveres erők vezérkari főnöke Vlagyimir Putyin elnöknek vasárnap egy vezetési ponton.

Hiperszonikus nukleáris fegyver tesztelését jelentették be az oroszok
Hirdetés
2025. október 24., péntek

A későn érkező mentők lehetnek felelősek egy magyar fiatal haláláért Ausztriában

A későn érkező mentőket okolják egy fiatal magyar férfi haláláért Ausztriában. Az eset a ritkábban lakott területek sürgősségi egészségügyi ellátásának hiányosságaira terelte a figyelmet a Kronen Zeitung című osztrák lap pénteki jelentése szerint.

A későn érkező mentők lehetnek felelősek egy magyar fiatal haláláért Ausztriában
2025. október 23., csütörtök

Trump lemondta a budapesti csúcstalálkozót és szankciókat jelentett be Oroszország ellen

Később tartja meg tervezett találkozóját Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnökkel, a jövő hétre kilátásba helyezett időpontot törölték. Az amerikai elnök ezt szerdán közölte, miután tárgyalt Mark Ruttéval, a NATO főtitkárával.

Trump lemondta a budapesti csúcstalálkozót és szankciókat jelentett be Oroszország ellen
2025. október 22., szerda

Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően

Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel tervezett találkozót illetően – az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden újságírói kérdésre.

Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően
Hirdetés
2025. október 21., kedd

BBC: lehet, hogy mégsem lesz Trump–Putyin találkozó Budapesten

„Nincs terve” Donald Trump amerikai elnöknek arra, hogy a közeljövőben találkozzon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel – adta hírül kedd este a BBC a Fehér Ház egyik tisztviselőjére hivatkozva.

BBC: lehet, hogy mégsem lesz Trump–Putyin találkozó Budapesten
2025. október 21., kedd

Robbanás egy román kőolajfinomítóban, tűz egy magyarországiban

Robbanás volt hétfőn a román Petrotel-Lukoil kőolajfinomítóban, később pedig Magyarországon a százhalombattai olajfinomítóban keletkezett tűz.

Robbanás egy román kőolajfinomítóban, tűz egy magyarországiban
2025. október 21., kedd

Darukat döntött fel a tornádó Párizs közelében, egy fiatal munkás meghalt – videóval

Egy hirtelen és heves tornádó söpört végig hétfőn több, Párizstól északra fekvő településen, és felborított három darut, amelyek egy fiatal munkás halálát okozták, négy embert pedig súlyosan megsebesítettek a hatóságok szerint.

Darukat döntött fel a tornádó Párizs közelében, egy fiatal munkás meghalt – videóval
Hirdetés