Fotó: Borbély Fanni
2000 lejre bírságoltak egy Maros megyei nőt, mert a 112-es segélyhívó számon valótlan bejelentést tett a hatóságoknak arról, hogy egy férfi fejszével fenyegeti.
2024. november 13., 10:352024. november 13., 10:35
2024. november 13., 11:192024. november 13., 11:19
A Maros megyei rendőrség keddi közleménye szerint a nő hétfőn 17 óra 20 perc körül arról értesítette a segélyhívó számon a dícsőszentmártoni rendőrséget, hogy egy személy fenyegetően közelít hozzá fejszével a kezében –írja az Agerpres. A hívás hirtelen megszakadt, kezdeményezőjét a hatóságok már nem tudták elérni, ezért a rendőrség nagy erőket mozgósított az azonosítására.
A nőt a hatóságok hamis riasztásáért 2000 lejre bírságolták.
Közleményében a rendőrség emlékeztetett arra,
„Az indokolatlan 112-es hívások veszélyben lévő személyek életébe kerülhetnek. Amíg a diszpécser egy nem sürgős, vagy ami még rosszabb, téves hívással foglalkozik, addig egy olyan személy várakozhat a vonalban, akinek valóban segítségre van szüksége” – olvasható a közleményben.
Szerdán kezdődik a vatikáni Sixtus-kápolnában a Szent Péter 266. utódát kiválasztani hivatott konklávé, amelynek szabályai azt is meghatározzák, hogy hogyan kell a választásra jogosult bíborosoknak összehajtaniuk a szavazócédulát.
Vasárnap 20 óráig közel 940 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 18 óráig több mint 295 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A külügyminisztérium szombaton közölte, hogy a külföldi szavazókörzetek választási irodájában valamennyi politikai pártnak van képviselője, akiktől valós idejű tájékoztatást kaphatnak – írja az Agerpres hírügynökség.
Romániai idő szerint szombaton 15 óráig több mint 223 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában - derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 9 óráig több mint 121 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Három különböző méretben készítette el a következő egyházfő első ruháját Raniero Mancinelli római szabó.
Felhelyezték a pápaválasztási fordulók eredményét tudtul adó kéménycsövet a Sixtus-kápolna tetejére péntek reggel.
Tűz ütött ki szerda délután a pașcani-i CFR-kórház egyik tetőtéri helyiségében; több mint 60 beteget és 17 alkalmazottat evakuáltak.
Kína szerdán kiadott, a világjárvány elleni válaszlépéseiről szóló úgynevezett fehér könyvében megismételte azon állítását, hogy a koronavírus-járvány az Egyesült Államokból indulhatott ki.
szóljon hozzá!