Fotó: Tuchiluș Alex
A választási folyamat menetrendjét rögzítő kormányhatározatnak megfelelően március 20-án, csütörtökön kiderül, hogy kik indulnak a májusi elnökválasztáson – írja az Agerpres hírügynökség.
2025. március 19., 09:452025. március 19., 09:45
A határozat szerint a jelöltek legkésőbb március 19-ig léphetnek vissza. Ehhez egy egyéni felelősségvállalási nyilatkozatot kell benyújtaniuk a Központi Választási Irodához (BEC).
Március 20-án a jelöltségek véglegessé válnak, a BEC pedig közzéteszi az elnökjelöltek nevét és a választási logójukat.
A BEC 12 jelöltnek hagyta jóvá az indulását:
Nicușor Dan (független)
Crin Antonescu (Románia, előre szövetség)
Victor Ponta (független)
Elena Lasconi (USR)
George Simion (AUR)
Lavinia Șandru (PUSL)
Cristian Terheș (Román Nemzeti Konzervatív Párt)
John-Ion Banu-Muscel (független)
Anamaria Gavrilă (POT)
Silviu Predoiu (Nemzeti Akció Ligája Párt)
Daniel Funeriu (független)
Sebastian-Constantin Popescu (Új Románia Párt).
Indulásukat jóváhagyta ugyan, de a BEC a nyomozó hatóságokhoz fordult Sebastian-Constantin Popescu és John-Ion Banu-Muscel támogatói aláírásainak hitelessége ügyében.
A kampány április 4-én kezdődik és május 3-án 7 órakor ér véget.
A tavalyi elnökválasztáson 14 elnökjelölt szerepelt a szavazólapon.
Nyilvánosságra hozta kedd este az elnöki hivatal Klaus Iohannis 2015-2025 közötti külföldi repülőútjainak költségeit.
A legfelsőbb bíróság kedden elrendelte a nyomozás újrakezdését a Colectiv 2 néven ismert ügyben – számolt be az Agerpres.
A magyarországi Győr-Moson-Sopron vármegyében, a Pannonhalmi járás székhelyén, az ég és a föld találkozási pontján található Pannonhalma monostora. Bazilika, kerengő, könyvtár, monostor, koncertterem és gimnázium – mintegy 11 ezer négyzetméteren.
Bényi Ildikót március 24-én, jövő hétfőn búcsúztatják a Hernádvécsei temetőben – közölte a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtó- és marketingirodája kedden az MTI-vel.
A közlemény szerint az összesen 28 336 befektető közül 3732-en véradók voltak. Utóbbiak számára az egyéves futamidejű államkötvények hozama 7,80 százalék, 1 százalékponttal magasabb, mint a klasszikus egyéves futamidejű állampapíroké.
Benyújtotta a vádiratot a szlovák Különleges Büntetőbíróságra (STS) a Robert Fico kormányfő ellen tavaly májusban elkövetett merénylet ügyében a szlovák Legfőbb Ügyészség illetékes ügyésze hétfőn.
Elutasította hétfői ülésén az alkotmánybíróság a Diana Șoșoacát a májusi elnökválasztásról kizáró BEC-döntés elleni fellebbezést. A testület elutasította a George Simion elnökjelöltsége elleni óvásokat is.
A Richter-skálán 3,1-os erősségű földrengés volt hétfőn 7 óra 33 perckor Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Vasárnapi ülésén az alkotmánybíróság elutasította a George Simion és Victor Ponta jelöltsége elleni óvásokat, így a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és a volt kormányfő is indulhat a májusi elnökválasztáson.
Hétfőn kezdődik a nyolcadik osztályosok képességfelmérő próbavizsgája.
1 hozzászólás