
Illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Miközben az európai utak 2017-ben is a világ legbiztonságosabb útjainak bizonyultak, egymillió főre jutó 49 halálos balesettel , addig Románia utolsó helyen áll az Európai Unióban biztonság szempontjából, itt ugyanis egymillió lakosra 98 halálos baleset jut átlagosan – jelentette be kedden az Európai Bizottság.
2018. április 10., 17:592018. április 10., 17:59
2018. április 10., 18:312018. április 10., 18:31
Az EB kihangsúlyozta, csupán
– ismerteti a jelentést az Agerpres.
Svédországban 25 halálos baleset jut egymillió személyre, Nagy-Britanniában 27, Hollandiában 31, Dániában 32. Észtországban és Szlovéniában csökkent leginkább a halálos áldozatokat követelő balesetek száma 2016-hoz képest.
Violeta Bulc szállításért felelős európai biztos szerint
Az EB jelenleg is dolgozik egy sor intézkedésen, amelyekkel javítanának a közúti közlekedés biztonságán, ezekről a jövő héten tájékoztat az Európai Bizottság – szögezte le az uniós biztos.
Eddig huszonegy Észak-Írországban élő ember kért konzuli segítséget a román hatóságoktól utazási okmányok kiállításához a belfasti zavargások miatt – közölték csütörtökön külügyminisztériumi források.
A román külügyminisztérium tájékoztatása szerint az edinburgh-i román konzuli hivatal képviselői kapcsolatban állnak három román állampolgárságú családdal, amelyek otthonát megrongálták az éjszakai események közben.
Az Európai Bizottság frissítette a légiközlekedés biztonságával összefüggésben azon légitársaságokat felsoroló listáját, amelyekre működési tilalom vagy működési korlátozás vonatkozik az Európai Unió légterében.
További 16,5 millió eurós uniós támogatást jelentett be az afrikai ebolajárvány megfékezésére Hadja Lahbib, az Európai Bizottság válságkezelésért felelős tagja Brüsszelben kedden.
Oroszország semmi jelét nem mutatja annak, hogy le akarná állítani agresszióját; ezt bizonyítják a Kijev és más ukrán városok elleni orosz támadások is – jelentette ki Mark Rutte, a NATO főtitkára szerdán Kijevben.
Székelyföldről a világ másik pontjára jutott családokat is tartalmaz egy érdekes térkép. Az ausztráliai Melbourne-ből érkezett hír szerkesztőségünkhöz egy különleges diaszpórakezdeményezésről, amely a Nemzeti Összetartozás Napjához kapcsolódik.
Románia válaszlépésre számíthat, miután a konstancai orosz főkonzulátus bezárásáról döntött – nyilatkozta hétfőn az orosz külügyminisztérium sajtószóvivője, Marija Zaharova.
Középiskolai ballagó diákok magyar zászlót égettek Szabadka központjában pénteken – közölte az egyik szemtanú vallomását a Szabad Magyar Szó vajdasági hírportál.
Kiemelték a németországi Görlitzben összedőlt épület romjai alól egy 25 éves román lány holttestét – nyilatkozták a dpa hírügynökségnek csütörtök reggel a német rendőrség képviselői. A rendőrségi szóvivő szerint a holttestet szerda este találták meg.
A katasztrófaelhárító csapatok továbbra is dolgoznak Görlitz városában, és mindent megtesznek, hogy kimentsék azokat az embereket, akik az összedőlt épület romjai alatt rekedhettek – közölte szerdán a román külügy.
szóljon hozzá!