A rendőrség által közzétett felvétel a gyújtogatóról
Fotó: Román rendőrség
A kormányőrség (SPP) által őrzött területen kívül történt a keddi gyújtogatás a parlamentben, az elkövető nem jutott el a biztonsági ellenőrzésig – szögezte le közleményében a Román Csendőrség.
2024. szeptember 17., 17:372024. szeptember 17., 17:37
2024. szeptember 17., 17:382024. szeptember 17., 17:38
A tájékoztatás szerint – amelyet az Agerpres idéz – kedden 13.50-kor a parlament épületében lévő szuvenírbolt és a Constantin Brâncuşi kiállítóterem környékén egy férfi meggyújtott néhány magával hozott tárgyat, majd elhagyta a helyszínt.
A csendőrök leszögezik, hogy a szabályzat értelmében az épületnek abba a részébe, ahol az incidens történt, a SPP beléptetőkapujáig szabad a bejárás. A férfi nem jutott be a parlament biztonsági zónájába – közölték.
– szögezte még le a csendőrség.
Az ügyben a Román Rendőrség is közleményt adott ki. Azt írták,
A rendőrség közzétette az incidens idején készült felvételeket is. A térfigyelő kamera által készített képek alapján 60-65 éves, őszülő hajú férfi a gyanúsított. A hatóságok a lakosság együttműködését kérik az illető mielőbbi kézre kerítésére.
Tűz ütött ki kedden a bukaresti parlament épületében, a látogatói bejárat környékén.
Lengyelországban tesz látogatást vasárnap Nicușor Dan megválasztott államfő, hogy részt vegyen egy kampányrendezvényen, amelyen Varsó polgármesterét, Rafał Trzaskowskit támogatja a lengyelországi elnökválasztási versenyben.
Gratulált pénteken Hszi Csin-ping kínai elnök Nicușor Dannak államfővé való megválasztása alkalmából – számolt be a Xinhua hírügynökség.
A törvény teljes erejével lép fel az amerikai igazságszolgáltatás a washingtoni izraeli nagykövetségi két alkalmazottja elleni gyilkosság elkövetőjével szemben – közölte a Fehér Ház szóvivője csütörtökön.
Fotókat posztoltak a Facebookon George Simionról, amelyek tanúsága szerint az AUR-vezér csütörtökön a varsói repülőtér egyik éttermében, illetve egy lengyel fővárosi luxushotelben járt.
Visszatér Budapestre, illetve Bukarestbe is a Metallica. A világhírű amerikai metálcsapat jövőre folytatja M72 elnevezésű világkörüli turnéját.
A washingtoni zsidó múzeum előtt meggyilkolták az izraeli nagykövetség két alkalmazottját helyi idő szerint szerda késő este, a feltételezések szerint antiszemita indítékból – közölték az amerikai főváros hatóságai.
A Hollandiában betiltott Hardliners motorosbanda tagjai bérelték fel az asseni Drents Múzeumban kiállított dák műkincsek elrablóit – számolt be szerdán alvilági és rendőrségi információkra hivatkozva az RTL Nieuws.
Az Amerikai Egyesült Államok romániai nagykövetsége kedden közölte, hogy várakozással tekint a Nicușor Dan államfővel való együttműködés elé.
Már három őrizetbe vett gyanúsított van a brit miniszterelnök londoni ingatlanainak, illetve volt autójának felgyújtása ügyében. Kettő ellen vádat is emeltek, egyikük román állampolgár.
Az arany drágulása ellenére a lengyel kisbefektetők az év első hónapjaiban tömegével vásárolták a nemesfémet, az év végére az ilyen beszerzések akár a húsz tonnán túlhaladó, rekordmagas szintet érhetik el – írja az MTI.
szóljon hozzá!