Tűz ütött ki kedden a bukaresti parlament épületében, a látogatói bejárat környékén.
2024. szeptember 17., 15:052024. szeptember 17., 15:42
2024. szeptember 17., 15:422024. szeptember 17., 15:42
A képviselőház tájékoztatása szerint a helyszínen tartózkodó tűzoltók azonnal eloltották a lángokat. A tűz okáról az illetékes intézmények képviselői számolnak majd be – írja az Agerpres hírügynökség a képviselőház tájékoztatására hivatkozva.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség közlése szerint a látogatók számára fenntartott, mintegy 30 négyzetméteres helyiségben ütött ki a tűz. Az incidens miatt mintegy 300 személyt kimenekítettek az épületből, senki nem sérült meg.
Benzinnel próbálta meg felgyújtani a parlamentet kedden egy férfi, akit még nem azonosítottak – számolt be utólag a képviselőház elnöke. Daniel Suciu szerint az incidens nyomán az egyik parlamenti alkalmazott pánikrohamot kapott.
A fővárosi rendőrség is beszámolt az esetről. Közleményük szerint az első vizsgálatokból arra következtettek, hogy egy férfi egy spontán konfliktus nyomán próbálta meg felgyújtani a látogatók számára fenntartott, mintegy 30 négyzetméteres helyiséget. Körülbelül 300 személyt kimenekítettek az épületből, sérültek nincsenek, textíliák és irodaszerek égtek el. Az elkövetőt még nem azonosították, keresi a rendőrség.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
A politikai döntéshozóknak az üzengetések és a politikai zajkeltés helyett a strukturális problémák megoldására kellene összpontosítaniuk – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Nicușor Dan.
Felbontják a munkaszerződését azoknak az állami egészségügyi intézményekben alkalmazott orvosoknak, akiket tetten érnek, amint munkaidőben a magánszektorban dolgoznak – jelentette ki pénteken Temesváron Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia tavaly mintegy 50 millió euróval támogatta Ukrajnát egy NATO-n keresztül finanszírozott program keretében.
A kormánynak jövő héten el kellene fogadnia a közigazgatási reformcsomagot és a gazdaságélénkítő intézkedéseket – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Tűzesethez riasztott önkéntes tűzoltót bírságolt meg Galați megyében a rendőrség, amiért nem adott elsőbbséget az ugyanahhoz a tűzesethez igyekvő rendőrautónak – közölte pénteken a DCNews.ro hírportál.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az idei év a gazdaság „helyreigazításának” időszaka lesz, és az eddig elfogadott, illetve a következő hónapokban bevezetendő intézkedések hatása az év második felében válhat érzékelhetővé.
Nagyszabású ellenőrzést tartott csütörtökön a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság a térségben: az akció alkalmával 93 bírságot szabtak ki, és összesen 422,72 köbméter faanyagot koboztak el, mintegy 76 ezer lej értékben.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök „durva manipulációnak” nevezte pénteken a statisztikai intézet (INS) 2024-re vonatkozó adatait, és azt állította, hogy a számok utólagos „kozmetikázása” a jelenlegi kormányfő „kétségbeesését” tükrözi.
Az átmeneti technikai recesszió a szilárd alapokon álló gazdaságra való áttérés előre látható és elkerülhetetlen járulékos költségei közé tartozik – közölte pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.