Büntetést kaphat az a munkaadó, aki nem veszi figyelembe a kánikula idejére vonatkozó előírásokat az alkalmazottai esetében. Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
1500-tól 2500 lejig terjedő bírsággal büntethetők azok a munkáltatók, akik nem tartják be a kánikula idején az alkalmazottak védelmére vonatkozó előírásokat – hívja fel a figyelmet pénteki közleményében a munkaügyi felügyelőség.
2019. június 14., 16:212019. június 14., 16:21
„Tekintve, hogy Románia területén nyáron hangsúlyozottan kellemetlen lehet a hőérzet, a hőmérséklet-páratartalom mutató pedig meghaladhatja a kritikus 80-as küszöböt, a munkaügyi felügyelőség területi kirendeltségein keresztül ellenőrizni fogja a hőhullám idején az alkalmazottak munkaügyi védelme érdekében alkalmazandó intézkedések betartását.
A munkáltatók kötelesek biztosítani a minimális körülményeket alkalmazottaik egészségének megőrzése érdekében:
csökkenteni kell a fizikai tevékenység intenzitását és ritmusát,
biztosítani kell a megfelelő szellőztetést a munkahelyeken,
váltogatni kell a dinamikus és a statikus jellegű munkavégzést,
szüneteket kell beiktatni a fizikailag megerőltető munkavégzésbe, melyek idején a munkások az árnyékban pihennek,
biztosítani kell napi 2-4 liter ásványvizet minden dolgozónak, zuhanyzási lehetőséget, illetve a megfelelő munkavédelmi öltözetet és felszerelést
– áll az Agerpres által szemlézett közleményben.
Meleg időre, a déli és nyugati országrészben helyenként kánikulára kell számítani a hétvégén – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzésére hivatkozva.
Mihail Adrian Oprescu munkaügyi főfelügyelő leszögezte,
Ilyen esetekben a munkáltató csökkentheti a napi munkaórák számát, vagy feloszthatja két részre a munkanapot.
„Azoknak a munkáltatóknak, akik ezt nem tudják biztosítani, más intézkedéseket kell hozniuk a szakszervezetekkel vagy az alkalmazottak képviselőivel közösen, hogy a munkások optimális, a munkavédelmi és munkaegészségügyi szabályok előírásainak megfelelő körülmények között dolgozhassanak” – jelentette ki Mihail Adrian Oprescu.
A Drakula néven ismert Vlad Țepeș havasalföldi fejedelem sírját vélhetően Nápoly városában, a Santa Maria la Nova templom őrzi – számolt be olasz és román kutatók feltételezéseiről az Il Mattino nápolyi napilap.
Közép-európai idő szerint június 26-án, 12 óra 31 perckor sikeresen csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) az Ax-4 küldetés személyzetét, köztük Kapu Tibor magyar űrhajóst szállító Dragon űrhajó.
Nicușor Dan szerint jobban el kell magyarázni a polgároknak, hogy a háború Ukrajna számára kedvezőtlen kimenetele Románia és Moldova biztonságát is érinti.
Románia az év végéig 18 darab F-16-os vadászgépet vásárol 1 eurós jelképes áron – jelentette ki szerdán Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
A NATO-tagországok a hágai csúcstalálkozón megállapodtak abban, hogy tíz éven belül a bruttó hazai termékük (GDP) legalább öt százalékára növelik a védelmi kiadásaikat.
Üdvözölte egymást Nicușor Dan román és Donald Trump amerikai elnök a szerdai hágai NATO-csúcstalálkozó előtt.
A nyaralóövezetekben lévő ingatlanok árai között jelentős különbségek vannak Magyarországon belül: 1,7 millió forintos (több mint 20 ezer lejes) átlagos négyzetméterárral Tihany áll az élen, míg a sor másik végén Tisza melletti települések találhatók.
A simontornyai vár Tolna vármegye északi részén található. A várat az 1270-es években, gótikus stílusban építették.
Irán rakétát indított Izrael ellen több mint három órával a tűzszünet kezdete után – jelentette az izraeli hadsereg kedden.
Izrael elfogadta a tűzszünetet Iránnal, mert elérte minden hadműveleti célkitűzését – jelentette be kedden reggel Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök.
szóljon hozzá!