
Hőmérsékleti értékek pénteken délután három órakor
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Meleg időre, a déli és nyugati országrészben helyenként kánikulára kell számítani a hétvégén – írja az Agerpres hírügynökség az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzésére hivatkozva.
2019. június 14., 15:152019. június 14., 15:15
A péntektől vasárnap estig érvényes előrejelzés értelmében az ország egész területén meleg lesz, a nyugati és a déli térségekben helyenként kánikula várható. Főleg síkvidéken lesz kellemetlen a hőérzet, a hőmérséklet-páratartalom mutató elérheti, sőt meg is haladhatja a kritikus 80-as szintet.
Hőérzet pénteken délután kettőkor
Fotó: Országos Meteorológiai Szolgálat
Délutánonként és este a hegyekben, illetve a dombvidéki térségekben a fokozott légköri instabilitás miatt felhőszakadásra, villámlásra, viharos erejű szélre, jégesőre is számítani lehet. A lehulló csapadék mennyiség meghaladhatja a 15–25, elszórtan a 35–40 litert négyzetméterenként.
Mindössze egy nappal a július 28-án történt rongálás után helyreállították a medjugorjei Jelenések-hegyén álló Béke Királynője-szobrot.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
A kormány kötelességének nevezte a határon túli magyarok jogainak képviseletét a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerdán Budapesten, a 29. Kárpát-medencei Nyári Egyetem és a Határon Túli Intézmények Fórumának megnyitóján.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hét nyugati megyéjére.
November 12-én érkezik a mozikba a rendszerváltás utáni legnépszerűbb film folytatása, a Hogyan tudnék élni nélküled? második része. A kedvcsináló plakát után szerdán megjelent az első előzetes.
Bezárja a Zsibón (Jibou) működő üzemét az amerikai autóipari biztonsági rendszereket fejlesztő és gyártó Joyson Safety Systems – írja Profit.ro a Szilágy megyei munkaerő-elhelyező ügynökség (AJOFM) közleménye alapján.
Ismét emelkedett az üzemanyagok ára szerda reggel, alig néhány órával az előző, kedd délutáni drágulás után. A gázolaj új irányadó ára literenként 10,2 lej, míg a benziné 9,2 lej.
Július 30-tól nyugat felől egy fokozatosan erősödő hőhullám éri el Romániát, amely várhatóan augusztus 3–6. között tetőzik – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Jóváhagyta a kormány kedd esti ülésén 6850 álláshely betöltését az állami egészségügyi rendszerben – közölte az egészségügyi minisztérium.
A betegellátás nem szenvedi meg az általános sztrájkot, és arra is lehetőség van, hogy sürgősségi esetben ott, ahol szükséges, a sztrájkoló dolgozó kilépjen a tiltakozásból és visszatérjen a munkába – mondta a Székelyhonnak a Sanitas képviselője.
szóljon hozzá!