Három fotós, három helyszín, három megnyitó egyazon napon: a Face To Face Egyesület szervezésében rengeteg alkotás tárul az érdeklődők elé Székelyudvarhelyen Erdély Bálint Előd, Magyari Hunor és Balázs Attila első közös tárlatán. A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által támogatott kiállítások decemberig tekinthetők meg a Vekker kávézóban, a kávézó előtti téren, illetve a Jámbor Tehén étteremben.
1944. november 13-án a prügyi református templom tornyában halt hősi halált a kézdivásárhelyi dr. Laczkó László. Választhatta volna, hogy visszatér családjához, de ő inkább hű maradt esküjéhez.
Beköszöntött a tartósan hideg időszak, de az aszfalt száraz, a havazás még várat magára – ilyen esetben is le kell cserélni a nyári gumiabroncsokat? Egyáltalán miben különbözik a téli és a nyári gumi? No és érdemes négy évszakos abroncsba fektetni? Videónkból kiderül.
A békéscsabai kolbászfesztivál amolyan „előszobájául” szolgál a szombaton Zabolán megszervezett 19. Székelyföldi Kolbászparádé.
Marosvásárhelyen 1948-ban államosították a római katolikus gimnázium épületét, megszüntetve ezzel az iskolát. Húsz évvel ezelőtt újraindult a római katolikus felekezeti oktatás, erre emlékeztek kedden a Keresztelő Szent János-templomban.
A korondi születésű Lőrincz Márton 1936-ban magyar színekben lett olimpiai bajnok, szabadfogású birkózásban. Buenos Airesben halt meg, és temették el. 55 évvel a halála után viszont újra „hazatért”: szülőfalujában, a Firtos lábánál helyezték hamvait örök nyugalomra.
Különleges esemény helyszínéül szolgált a háromszéki Kézdiszentlélek községhez tartozó, az írott forrásokban először 1332-ben szereplő, 1905-ig Peselneknek nevezett Kézdikővár október 20-án: emlékjellel jelölték meg azt a részt, ahol egykoron, a kora-középkorban a település elhelyezkedett.
Vajon mi, akik számára evidens, hogy látjuk a minket körülvevő világot gondoltunk már bele valaha, hogy milyen lehet az élet teljes sötétségben?
Kis sportcipők keverednek a nagy székely csizmákkal tíz napon keresztül számos székelyföldi településen: Csíkszeredából „szomszédolni” indult Hargita Székely Néptáncszínház. Október közepétől Borszéktől a Homoród mentén át a Kászonokig különböző falvakba látogatnak el, hogy néptánccal, népzenével fűszerezzék a helyi kulturális életet. Elsőként Székelyderzsbe tértek be, ahol az előadást követően mintegy 100 kisdiák énekelt és táncolt velük.
Gyergyói érlelt sajtokat ízleltek meg, a székelyudvarhelyi pálinkafőzdében málnanedűt kortyoltak, Csíksomlyón a barátok főztjét ették a Hargita megyébe látogató nemzetközi zsűri tagjai.