Fotó: Boda L. Gergely
A marosvásárhelyi FCM női labdarúgócsapata többszörös premierre készül az idén. A klub történetének első országos bajnoki címét szerezheti meg, ami egyúttal a város labdarúgásának első országos bajnoki címe, illetve az 1989 utáni Románia első marosvásárhelyi labdajáték bajnoki címe lehet.
2010. április 17., 16:562010. április 17., 16:56
2010. április 17., 20:282010. április 17., 20:28
Fotó: Boda L. Gergely
Noha a bajnokságból még hat mérkőzés van hátra, gyakorlatilag a Sporting Craiova elleni találkozó döntötte el az idei bajnoki címet, miután egyik fél sem talált eddig legyőzőre, s úgy tűnik nincs is olyan ellenfél, amely képes lenne rá. Craiován az akkori házigazdák 1–0-s sikert arattak, de két pontot veszítettek Kolozsvár ellen, így ezúttal a marosvásárhelyieknek győzniük kellett, hogy átvegyék a vezetést a rangsorban, amit aztán aligha veszíthetnek el.
Az utolsó pillanatban a szövetség kicserélte a nagyszebeni Paul Unimătan játékvezetőt, helyette a nagyszebeni Marian Bordean bíráskodott, mindezt csak azért említjük, hogy jelezzük, milyen figyelmet fordítottak a meccsre, hisz a női bajnokságban általában helyi bírók irányítanak.
A kezdés kiegyenlített játékot hozott, a vendégek megpróbálták a labda gyors felvitelével távol tartani a házigazda csatárokat a kapujuktól, s néha Sinka Mónika és Máté Tünde csak nehezen tudott felszabadítani. Az 5. percben azonban nem figyeltek eléggé Claudia Buzára, aki 25 méterről ellőtte a labdát, s Pap Tímea tehetetlennek bizonyult: 0–1.
A gól felrázta a házigazdákat, akik lerohanták az ellenfelet, s szerencsére korán sikerült egyenlíteni, a 8. percben, amikor Sinka Zsuzsanna és Herczeg Andrea mintaszerű kombinációja végén Lazăr elé került a labda, aki 13 méterről kilőtte a hosszú sarkot: 1–1.
A kezdeményezőbbek továbbra is a marosvásárhelyiek voltak, s így tulajdonképpen csak idő kérdése volt az újabb találat, amely a 27. percben következett be, amikor Lazăr jobb oldali beadását Ghiorghiulescu bólintotta közelről a hálóba. Alig folytatódott azonban a játék, Pap Tímea kiejtett egy könnyű labdát, s ezt Manuela Voica használta ki: 2–2.
A házigazdáknak tehát ismét építkezni kellett, s ezt is tették, de jó ideig nem sikerült a helyzeteket góllá váltani. Craiova megpróbált ellentámadásokkal próbálkozni, s Pap bizonytalankodásai néha veszélyes szituációt teremtettek. A szünetig mégis előnyre tett szert a hazai csapat, miután a 44. percben, a 15 évesként is felnőtt válogatott Herczeg Andrea félfordulatból a hosszú kapufa segítségével küldte a hálóba a labdát: 3–2.
Szünetben Székes Károly Pap Tímea helyett az addig védőt játszó Máté Tündét küldte kapuba, míg a védőfalba Berkeczi állt be. Ez kicsit meg is zavart az élő közvetítés közben, hisz a listánkon nem szerepelt 12-es számú játékos, ezért csak a mérkőzés után tudtuk végleg tisztázni a cserekapus személyazonosságát. Máté pedig kiválóan megoldotta a feladatát, legtöbbször védő módra szabadított fel, hiszen a vendégek már csak kizárólag ellentámadásokkal próbálkoztak, miközben a FCM végigtámadta a 45 percet, s három további gólt lőtt, amelyekből egyik szebb volt, mint a másik. A 49. percben Herczeg szögletét Sinka Zsuzsanna fejelte férfi labdarúgót megszégyenítő módon a léc alá, az 56. percben Sipos csúsztatott ugyancsak fejjel a hosszúba egy jobbról érkező beadást, míg a 68. percben ismét Sinka Zsuzsanna volt eredményes, aki Lazăr felső lécről visszapattanó labdáját küldte a kapuba: 6–2.
FCM Marosvásárhely – Sporting Craiova 6–2 (3–2)
Vezették: Marian Bordean (Nagyszeben) – Gabriel Bârjac, Tunyogi Ferenc (mindketten Zilah).
FCM: Pap (46. Berkeczi) – Sandu, Herczeg, Sinka Mónika (83. Popescu), Lazăr (71. Sárosi), Sipos, Ghiorghiulescu (86. Miklós), Máté, Albert (76. Stroia), Sinka Zsuzsanna, Gorea.
Sporting: Bertea – A. Buză, Davidescu, Peşu, Cl. Buză, Cojocaru, Tomescu (90+2. Rogojină), Stanciu, Moacă, I. Voica, M. Voica.
Gólok: Lazăr (8.), Ghiorghiulescu (27.), Herczeg (44.), Sinka Zs. (49., 68.), Sipos (56.), illetve Cl. Buză (5.), M. Voica (29.).
Sárga lapok: Sinka Zs. (45.), Sipos (60.), Herczeg (61.), illetve Cl. Buză (39.), Cojocaru (62.).