2009. november 30., 14:172009. november 30., 14:17
Én is megpróbálom nagyon sok lakótársam nevében kifejezni totális felháborodásomat aziránt, hogy ebben a szűkös világban naponta engedjük ki a meleget az ablakon, mert a drága Energomur úgy befűt nekünk, ahogy csak tud. Nem számít, csak jöjjön a sok pénz, mert ugyebár közelednek az ünnepek. Szégyen ez, amikor minden normális európai államban abszolút és kizárólag a kinti hőmérséklet után adják a melegítést. Vagy nagy dolog csavarni az ártatlan csapokat, vagy nincs elég alkalmazottja ennek a mamutcégnek, ahol azt csinálnak velünk, amit csak akarnak. Szeretném látni, ha ők is annyi pénzből élnének, mint mi a lakóházakban, akkor is úgy befűtenének saját maguknak?
Névtelen
A híradót nézve eszembe jutott a Hírlap egyik korábbi száma, amiben egy sms-vélemény arról írt, hogy miként tűnt el „furamód” a szászrégeni állatmenhelyről több tucat gazdira váró kutyus. A híradóban arról számoltak be, hogyan vált Resicában a szemétlerakó gödre kutyatemetővé, amikor a szörnyű dögszag okát keresve több műanyag zsákra bukkantak, amik tele voltak kutya tetemekkel. Altatásról szó sem lehet – az pénzbe került volna ugyebár. Belegondolni is borzalmas.
Orsolya
A demokrácia kényes egy jószág, ott kezdődik, mikor saját dolgainkról van saját kialakult véleményünk. Ahhoz, hogy véleményünk legyen, közéleti problémáinkkal foglalkozó írott sajtópublikációkat kell olvasnunk. Viszont ma a polgárok többsége nem olvas szinte semmit. A tévéből nyerik információik zömét, az effajta információgyűjtésnek az a hátránya, hogy amilyen gyorsan rögzül a sugárzott híranyag szürkeállományunkban, épp oly hirtelen távozik, utána pedig marad a nagy üresség. Ezért is hasznos lenne, ha a tévében látott reklámok után, nem indulnánk el azonnal a reklámozott termékeket megvásárolni. A tévével agymosott személyeket könnyű idomítani: ők már első tapsra mindent felvásárolnának. Mára nemhogy sajtókiadványokat, de könyvet sem vesznek a kezükbe a polgárok és ezzel végérvényesen a véletlenre bízzák sorsuk alakulását.
A demokráciával viszont nem lehet játszani: őt kijátszódva a sajtó megtagadása által, tudomásul kell vegyük, hogy ilyenkor csupán önmagunkat csapjuk be.
Demokritosz
Nyomtatásban megjelent a Vásárhelyi Hírlap 2009. november 30-ai számában.
Azokat az SMS-eket jelentetjük meg, esetenként rövidítve, amelyek közölhető nyelven íródtak, személyiségi jogokat nem sértenek, a köz figyelmére érdemesek. Szerkesztőségünk nem vállal felelősséget az üzenetek tartalmáért, a küldők telefonszámát nem jegyezzük.