Máréfalva nevezetességeivel, szokásaival, mestereivel ismerkedhettek meg az immár nyolcadik alkalommal megszervezett Művészetek cimborái elnevezésű alkotótábor részvevői. Kilenc szakágban dolgoztak a gyermekek, volt népi hímzés, bútorfestés, csipkeverés, csomózás, tojásírás, rajz, fotó, kreatív alkotás papírból és sógyúrmázás.
2016. július 24., 18:142016. július 24., 18:14
„A tábor fő célkitűzése megismertetni a gyermekekkel Udvarhelyszék népi mesterségeit, mestereit, szokásait, építészetét, nevezetességeit, ezért sorra járjuk azokat a településeket, ahol helyi nevezetességeket találunk” – mondta el lapunknak Bán Erzsébet, a Cimbora Egyesület elnöke. A máréfalvi Báncs Ernő-vendégházban huszonkilenc gyermekkel három oktató – Bán Erzsébet, Kovács Noémi és Szőcs Ildikó – dolgozott, valamint egy diák, László Noémi, aki már évek óta országos és nemzetközi versenyek győztese.
Máréfalván Fancsali Hajnalka turisztikai vezető irányításával megnézték a polgármesteri hivatal parkjában lévő székely kaput, a turisztikai iroda festett bútorait, ellátogattak Fábián Anna szövőasszonyhoz, ahol azok a gyerekek, akik már több ilyen vándortáborban részt vettek, összehasonlították az Anna néni által szőtt női székely ruha anyagát a Székelyszentmihályon és Székelyderzsben látott szőttesekkel. Volt gyógynövény-ismereti és számos más program is. A tábori élet mindennapjaihoz hozzátartozott a reggeli torna, az esti népdaléneklés, beszélgetés, játék is. „A sok alkotás és a gyermekek elégedettsége bizonyítja, hogy mindenki szeretettel dolgozott és érdemes folytatni az ilyen táborokat. Jövőre, ha támogatóink is úgy akarják, Farkaslaka lenne a következő állomás” – mondta Bán Erzsébet.
szóljon hozzá!