
Fotó: Nyárádmente Fesztivál
Ígéretes programsorozaton vehetnek részt azok, akik augusztus elseje és negyedike között ellátogatnak a Nyárádmenti Fesztiválra. Zene, sport, hagyományőrzés – közel félszáz programból válogathatnak az érdeklődők, így minden adott a kikapcsolódáshoz Nyárádszeredában és környékén, ahova a szervezők nem csak a helybélieket, hanem egész Székelyföldet szeretettel várják.
2019. július 29., 12:072019. július 29., 12:07
Az idén is a Nyárádmente Fesztivál központi helyszíne Nyárádszereda főtere –borudvar, vásár, gyerekprogramok és természetesen koncertek várják a kikapcsolódni vágyókat.
Másnap a Zanzibár csap a húrok közé, de az igazi pörgés szombaton várható, ekkor lép fel a főszínpadon a Tankcsapda. Jótékonykodás és adománygyűjtés céljából a Tankcsapda koncertre a szervezők egy jelképes belépőt kérnek, amellyel a Nyárádszeredában közösségi feladatokat ellátó szervezetek és egyesületek támogatását tűzték ki.
Vasárnap is tartogat meglepetést az érdeklődőknek, hiszen a fesztivál utolsó napján a Kowalsky meg a Vega lép fel. A szórakozás azonban a koncertek lejártával nem ér véget, a Nyárádszeredában kialakított Ifjúsági udvarban reggelig tartó bulikra hívják a szórakozni vágyókat.
Fotó: Nyárádmente Fesztivál
De nemcsak az éjszakák, a nappalok is élményekben gazdagok lesznek a Nyárádmenti Fesztivál négy napja alatt. A vásárok és a gyerekprogramok mellett nagy szerepet kap idén is a hagyományápolás.
A fesztivál kiemelt eseményének számít a nyárádmenti tehetségek díjazása, vasárnap a vidék büszkeségeit szólítják színpadra és ismertetik meg a közönséggel.
Fotó: Nyárádmente Fesztivál
Különös hangsúlyt fektettek a szervezők a sportrendezvényekre is – és itt nemcsak fociról lesz szó. Lehetőséget biztosítanak az érdeklődőknek arra, hogy kevésbé ismert sportokkal is megismerkedhessenek,
Persze lesz tömegsport is, a hagyományos focibajnokság mellett ezúttal a kézilabda csapatoknak is lehet majd szurkolni.
(X)
Ott, ahová már nem nyúl vissza az emlékezet, és ott, ahol nincsenek források és adatok, a hiányt kitölti a képzelet. Így volt ez régen, és így történt ez A hársfa című regény alkotófolyamata során is. A szerzővel, Antal Imrével beszélgettünk.
Rusz Lívia (1930–2020) az erdélyi képregény talán első igazán ismert alakja, a mai napig közkedvelt Csipike figurájának (képi) megteremtője, akiről kevésbé köztudott, hogy a festészetben is jelentőset alkotott.
A hatalmas kontyoktól és lakkozott hullámoktól hosszú út vezetett a mai könnyed, természetes menyasszonyi frizurákig. Császár Edith mesterfodrász szerint a modern menyasszony már önmagát szeretné látni a tükörben az esküvő napján is.
Az évnek ebben az időszakában igazán csábító a friss orda a piacon. Ha szeretjük az ordát és a pite jellegű süteményeket, ezt mindenképp próbáljuk ki. A fagyasztott gyümölcsnek pedig fogynia kell, mert lassan jön a friss.
Az átmeneti koranyári időszakban illatos mezei szegfűgombát gyűjthetünk, ha kiadós eső után gombásznánk a közeli legelőkön. A lucfenyő és más fenyőfélék is elkezdték már a friss hajtásaikat nevelni, desszerteket és szirupot is készíthetünk belőlük.
Ha idén szűkösebb a nyaralási keret, a közelben is találunk látványos úti célokat. Levendulamezők, jégbarlangok, vadregényes tavak és különleges természeti csodák várnak – csak fel kell kerekedjünk.
Frontemberváltás, friss dal és új lendület: a No Sugar Forog a kerék című száma egy korszaknyitás történetét meséli el. Szőcs Renátával beszélgettünk a változásról, az alkotásról és a zenekar jövőjéről.
A zöld és a fehér spárga nemcsak színében különbözik: termesztésük, ízviláguk és konyhai felhasználásuk is eltérő. Ez a szezonális zöldség egészséges, változatosan elkészíthető, és gazdag kultúrtörténeti múlttal rendelkezik.
Sérült, beteg és kidobott cicák százain segített már a csíkszeredai Garfield Cicamentő Egyesület. Salló Izabella, az egyesület elnöke szerint azonban a valódi megoldás nemcsak a mentés, hanem az emberek szemléletének megváltoztatása.
A savanykás datolya az egyik legtrendibb egészséges nasi, de nem kell vagyonokat költeni rá: otthon is könnyen elkészíthető. Édes, citrusos, enyhén ragacsos falat, ami egy könyv mellé egyszerűen „veszélyesen” jó.
szóljon hozzá!