Módosításokat kellett eszközölni, hogy a majdani hulladékgyűjtés jól működhessen Baróton. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Rendkívüli tanácsülést hívott össze Barót város önkormányzata keddre. Benedek-Huszár János polgármester kilenc határozatot terjesztett elő az ülés során, ezeknek egyharmada a hulladékgyűjtő központtal volt kapcsolatos, ugyanakkor szó volt a megüresedett ANL-tömbházlakások elosztásáról, illetve a közvilágítási szolgáltatás irányításának átruházásáról is.
2023. november 07., 18:322023. november 07., 18:32
A tanácsülésen az önkormányzati képviselő-testület visszavonta a korábban elfogadott, 95-ös számú határozatát, amely a hulladékgyűjtő központ gazdasági és pénzügyi mutatóira vonatkozik. Erre a Kovászna Megyei Prefektusi Hivatal szólította fel a városházát, ugyanis az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) támogátásából megvalósítandó hulladékgyűjtő tervezésekor nem követték az előírásokat.
– részletezte a polgármester. Ezért ezt a városi tanács visszavonta, a következő napirendi pontban elfogadták, amit a prefektúra kért, majd mégegyszer elfogadták a hulladékgyűjtő költségvetését, így eleget téve minden lépésnek. Az elöljáró kifejtette, hogy
Ezzel együtt szintén a prefektúra javaslatára visszavonták a korábban elfogadott 90-es számú határozatot is, amelyben közvagyonnak és közérdekűnek nyilvánítottak néhány telket a városban. Elsősorban a 40-es jelzésű községi útról van szó, amely végigvezet a Technika-telepen és amelyre a baróti önkormányzat nem csak használati, hanem tulajdonjogot is kért, hogy azt
A prefektúra azonban úgy ítélte meg, hogy a határozat és a körülmények, amelyek alapján az önkormányzat azt közhasznúnak minősítette, nem helyénvaló és nem tesz eleget a törvény által előírt feltételeknek. Ezért
A keddi tanácsülés során kisebb módosítást hagytak jóvá az önkormányzat költségvetésében is, miután az előző módosítás óta többletbevételhez jutott a város, ennek értelmében több mint 11 ezer lejt szándékoznak átfordítani a kiadási oldalra. Továbbá
Ezenkívül jóváhagyták a két meghirdetett ANL-tömbházlakás elosztását, valamint az aktualizált költségvetését és műszaki gazdasági mutatóit az nZEB plusz kategóriájú, tanügyben és egészségügyben dolgozó fiatalok számára épülő 2x6 lakásos tömbháznak. Utóbbit ugyan egyszer már megszavazták, akkor még csak megvalósíthatósági tanulmány volt, most már a műszaki tervnél tartanak.
Akkor 8 millió 161 ezer lejre becsülték, most a kivitelezési terv szerint 7 millió 731 ezer lejbe fog kerülni a beruházás.
Záporokra és viharokra figyelmeztető elsőfokú riasztást adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 30 megyéjére.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor vasárnap reggel az urnáktól távozóban a sajtónak kijelentette, hogy a Románia számára legjobb lehetőségre szavazott az elnökválasztás második fordulójában.
Nagy a szavazókedv Székelyföld két megyéjében: Hargita és Kovászna megyében 11 óráig többen mentek el szavazni, mint két héttel ezelőtt délig. Maros megyében egyelőre nincs „meglepetés”.
Ismét közösen szavazott George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jelöltje Călin Georgescu volt független elnökjelölttel Mogoșoaia-n.
Nicușor Dan független elnökjelölt vasárnap reggel kijelentette, hogy a jólétet hozó változásra szavazott, nem a befektetőket elriasztó változásra.
Az államelnök-választáson ma nemcsak a jelöltekre kell figyelni, hanem arra is, hogyan hajtjuk össze a szavazólapot. A friss tinta ugyanis könnyen megpecsételheti máshol is a lapot, így a szavazat érvénytelenné válhat.
Még az időjárás is kegyes a délelőtti szavazókhoz: felhőkkel „megszakított” napsütéses időt jósolnak egészen délig, így aki nem szeretne esőben menni szavazni, annak mindenképp érdemes délelőtt letudnia állampolgári kötelességét.
Összesen 76 lehetséges választási incidensről érkezett bejelentés az éjszaka folyamán, ezeknek több mint a fele a kampánycsend megsértésére vonatkozott – számolt be vasárnap reggeli sajtótájékoztatóján a belügyminisztérium szóvivője.
Eljutottunk az elnökválasztás mindent eldöntő második fordulójához. Óránként frissülő, élő hírfolyamban követjük a részvételi adatokat.
Sorsdöntőnek ígérkezik az újra kiírt romániai elnökválasztás második fordulója. Ezúttal is 19 ezer szavazóhelyiségbe várják a választópolgárokat. A diaszpórában szombaton több mint 700 ezren szavaztak.
szóljon hozzá!