Az önkormányzat a hibás a visszaszolgáltatások lassúságáért? A prefektus szerint igen.
Fotó: Beliczay László
A rendszerváltás után harminc évvel sem sikerült rendezni a föld- és ingatlan-visszaszolgáltatást Háromszéken – állapította meg csütörtökön Sebastian Cucu prefektus a Kovászna megyei kormányhivatal tavalyi tevékenységi mérlegének bemutatóján.
2019. január 31., 20:412019. január 31., 20:41
2019. január 31., 20:552019. január 31., 20:55
Kovászna megye prefektusa kifejtette, a megyében még mindig megoldatlan 6500 visszaszolgáltatási kérés. A legutóbbi, 165-ös számú visszaszolgáltatási törvényt 2013-ban fogadták el: akkor
A megyei földosztó bizottság tavaly 13 alkalommal ülésezett, 242 iratcsomót elemeztek, és 55 rendelettel, 120 személynek összesen valamivel több mint 21 ezer négyzetméter területet szolgáltattak vissza.
Sebastian Cucu úgy értékelte, a helyi bizottságok túl lassúak: ebben az ütemben még legalább két év kell, hogy befejezzék a folyamatot. Bírálta Sepsiszentgyörgy önkormányzatát, hiszen még 481 ingatlan visszaszolgáltatásáról kellene döntenie a 2001/10-es számú törvény alapján. Mint mondta,
Sebastian Cucu emlékeztetett, hogy emiatt néhány éve már megbírságolta Antal Árpád polgármestert, és hozzátette, most újra fontolgatja, hogy valamilyen kényszerítő intézkedést foganatosít. Szerinte
Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere korábban rámutatott, az előírások szerint a kéréseket az iktatószám sorrendjében kell megoldani. Hiába vannak egyértelműen megoldható vagy visszautasítható igénylések:
Az is hátráltatja a folyamatot, hogy vaskos iratcsomókat kell összeállítani abban az esetben, ha az ingatlant nem lehet természetben visszaadni, és kárpótlásra javasolják az elbíráló bukaresti bizottságnak.
Küldetésről tért vissza egy rendőr, amikor szemtanúja volt egy súlyos balesetnek: egy haszongépjármű felborult és a sofőr a járműbe szorult. A rendőr azonnal közbelépett.
Egy áru- és egy személyszállító kisbusz ütközött csütörtök délután az A1-es autópályán, a balesetben tizenegy személy érintett.
Az uniós források befagyasztása egy adott tagállam esetében nagyon hosszú folyamat, és Románia nem fog ebbe a helyzetbe kerülni – jelentette ki csütörtökön Tánczos Barna pénzügyminiszter.
A telefon rendszerint éjjel csörren – a sürgősségi osztályról hívják Dr. Adrian Dobrică mellkassebészt: műteni kell. A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban 15 éve hozták létre a mellkassebészetet, ennek apropóján szimpózium volt csütörtökön.
Amerikai vendéget fogad a Mathias Corvinus Collegium Csíkszeredában. Charles Yockey kutatóként tevékenykedett Budapesten, a beszélgetésen visszatekint, hogy az elmúlt egy évben hogyan alakult a magyar társadalomról és Európáról alkotott képe.
Versenyvizsgát hirdet az Országos Egészségbiztosító Pénztár (CNAS) három meghatározott idejű IT-szakértői állás betöltésére; a felajánlott bruttó fizetés összege az országos bruttó átlagbér ötszöröse: 43 100 lej (nettó: 25 213 lej).
Új útvonalat iktatott kínálatába a Brassó-Vidombáki nemzetközi repülőtér: októbertől Nürnbergbe is közvetlen járattal lehet repülni, a jegyek árusítását már meg is kezdte a Wizz Air légitársaság.
Ilie Bolojan ügyvivő államelnök csütörtökön kihirdette a törvényt, amely szerint a helyi önkormányzatok hozzájárulhatnak az alárendeltségükben levő kórházak működési és személyzeti költségeihez.
Szexuális erőszak és tisztség szexuális visszaélésre történő felhasználásának gyanúja miatt őrizetbe vette a rendőrség a Beszterce-Naszód megyei mentőszolgálat orvosigazgatóját.
Tilos a választáson felvételeket készíteni a szavazólapról, az önállóan szavazni képtelen választóknak pedig joguk van kísérővel voksolni – többek között ezek a szabályok érvényesek az elnökválasztás vasárnapi második fordulójában.
szóljon hozzá!