Hirdetés
Hirdetés

Nagy terveket dédelget a megújuló Arbor vállalkozói szövetség

Barabás Csaba (jobbról) vette át az Arbor Vállalkozók Szövetségének irányítását. Új lendülettel vág neki a szervezet előtt álló kihívásoknak •  Fotó: Gergely Imre

Barabás Csaba (jobbról) vette át az Arbor Vállalkozók Szövetségének irányítását. Új lendülettel vág neki a szervezet előtt álló kihívásoknak

Fotó: Gergely Imre

Munkaadók és munkavállalók számára is kézzelfogható hasznot ígérő elképzelésekkel vág neki a kihívásnak az Arbor Vállalkozók Szövetségének új vezetése. A gyergyószéki cégeket összefogó szövetség ernyőszervezetté alakul: a faipari vállalkozások mellett turisztikai, logisztikai, mezőgazdasági és IT platformokat alakítanak, de külön figyelnek a női vállalkozókra is.

Gergely Imre

2021. június 28., 20:172021. június 28., 20:17

Barabás Csaba, egy az informatikai ágazatban érdekelt vállalkozó, gazdasági informatikus lett az Arbor Vállalkozók Szövetségének új elnöke, a szervezet igazgatótanácsa nagyrészt változatlan maradt. Terveik szerint továbbvisznek korábbi folyamatokat is, de számos új célt is kitűztek. Az új elnök bemutatkozó sajtótájékoztatóján elmondta, azt szeretnék elérni, hogy

minden fontosabb megyei intézménynek kirendeltsége legyen Gyergyószentmiklóson és ezek teljes körű szolgáltatása legyen itt elérhető, akárcsak a megyeszékhelyen.

Példaként hozta fel, hogy ne kelljen például munkaügyi problémák intézéséért Csíkszeredába utazni, Gyergyószentmiklóson is legyen lehetőség többek között az autóbeiratásra is.

Hirdetés

Ernyőszervezetként folytatják

Ernyőszervezetté alakul a vállalkozói szövetség, amelyben gazdasági szakterületek szerint fogják össze a vállalkozókat, emellett

külön platformot szeretnének létrehozni a vállalkozásokat vezető nők és fiatalok számára is.

Amint az új elnök közölte, úgy gondolják, így célzottabban és könnyebben meg tudják szólítani az érintetteket, és hasznosabb az is, ha például egy adott, például vendéglátósokat foglalkoztató kérdésben az érintettek beszélik át a témát, és az ilyen megbeszélésben nem kell ebben részt vennie olyan cégvezetőnek, aki például a faiparban dolgozik.
Ugyanakkor az is cél, hogy az eddig közösen elért eredményeket megtartsák és bővítsék. Példaként említették, hogy az Arborhoz tartozó cégek

kedvezményesebb áron szerezhetnek be üzemanyagot, köthetnek biztosítást és ugyanez van folyamatban a villanyáram áránál is – ezeket közösen sikerült, illetve sikerülhet kialkudni a szolgáltatókkal.

Az új elnökség terve az, hogy ez ne csak a cégre legyen érvényes, hanem az alkalmazottakra is, azaz munkavállalók is megkapják ezeket az előnyöket. Új terv még, hogy díjat alapítanak azon munkásemberek számára, akik tisztességgel végigdolgozták a munkaéveiket. A cégvezetők javaslatára őket fogják elismerésben részesíteni az év végén és ezt követően minden évben. Ennek komoly hatása lenne az egész gyergyószéki térségre nézve, hiszen a 80-100 Arbor-tag vállalkozás térség munkavállalóinak egynegyedét foglalkoztatja.

A tervek megvalósítását segíti a Gyergyószentmiklós központi helyén, a Szent Miklós templom közelében, a Korona vendégház udvarán létesített új székhely, ahol egy főállású irodavezető végzi a feladatokat. Barabás Csaba kérdésünkre válaszolva elmondta, hogy felvették a kapcsolatot az önkormányzatokkal, az első tapasztalatok pozitívak, de majd idővel, legalább fél év múlva tudja elmondani, hogy mennyire gyümölcsöző ez a kapcsolat. Elvárná – szögezte le – hogy

amennyiben egy önkormányzat olyan döntéseket hoz, amelyek a helyi vállalkozásokra is hatással lehetnek, azokat előzőleg konzultálja meg a vállalkozások képviselőivel is.

A régi elnök biztató szavai

A vezetőváltás előzménye az volt, hogy konfliktus alakult ki Bajkó Tibor, az Arbor korábbi elnöke és Csergő Tibor András, Gyergyószentmiklós polgármestere között. A sajtótájékoztatón jelen volt Bajkó is, aki hangsúlyozta, örül, hogy megfelelő személyt találtak arra, hogy a munkát, az építkezést tovább folytassák az eddigi tapasztalatok alapján. „Ha az Arbor közösségi értékeket akar továbbvinni, akkor csakis közösségben gondolkodhat, közös megvalósításokban láthatja a jövőt” – fogalmazott a volt elnök.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 31., szombat

Raed Arafat szerint Romániában is korlátozni kellene a kiskorúak hozzáférését a közösségi médiához

Raed Arafat belügyi államtitkár úgy véli, hogy a közösségi média hálózatok nagy kockázatot jelentenek a gyermekek és serdülők számára, és szerinte ideje, hogy a törvényhozók korlátozzák a 15–16 év alattiak hozzáférését ezekhez az online platformokhoz.

Raed Arafat szerint Romániában is korlátozni kellene a kiskorúak hozzáférését a közösségi médiához
Hirdetés
2026. január 31., szombat

XIV. Leó sem költözik be a pápai lakosztályba

Elődjéhez, Ferenc pápához hasonlóan XIV. Leó is úgy döntött, hogy nem költözik be a vatikáni paloták pápai lakosztályába, hanem egyszerűbb, személyre szabott otthont alakít ki magának.

XIV. Leó sem költözik be a pápai lakosztályba
2026. január 31., szombat

Királyi ajándékokat is kapott elnöksége első évében Nicușor Dan

Nicușor Dan államelnök tavaly egyebek mellett festményeket, fényképeket, albumokat, könyveket, porcelán tárgyakat, metszeteket, emblémákat, emlékérmeket, sőt egy nyakkendőt is kapott ajándékba a 2025-ös évi protokoll-eseményeken.

Királyi ajándékokat is kapott elnöksége első évében Nicușor Dan
2026. január 31., szombat

Ilyen volt az adóemelés elleni tüntetés Csíkszeredában

Több százan demonstráltak Csíkszeredában szombat délben az adókedvezmények eltörlése miatt, a kormány lemondását is követelve. A tüntetésen a kezdeményezők mellett Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere is felszólalt. Fotókon mutatjuk az eseményt.

Ilyen volt az adóemelés elleni tüntetés Csíkszeredában
Hirdetés
2026. január 31., szombat

Volt egy kisebb földrengés péntek este

A Richter-skála szerint 3,2-es erősségű földrengés történt pénteken 19 óra 31 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).

Volt egy kisebb földrengés péntek este
Volt egy kisebb földrengés péntek este
2026. január 31., szombat

Volt egy kisebb földrengés péntek este

2026. január 31., szombat

Közös energiaprojektekről egyeztetett Nicușor Dan és Volodimir Zelenszkij

Az energiabiztonságról egyeztetett pénteken Nicușor Dan államelnök ukrán hivatali kollégájával. Erről Volodimir Zelenszkij számolt be péntek este a Facebook-oldalán.

Közös energiaprojektekről egyeztetett Nicușor Dan és Volodimir Zelenszkij
2026. január 31., szombat

Idéntől még nehezebben lehet balesetveszélyes pirotechnikai eszközökhöz jutni Romániában

A kabinet pénteken határozattal módosította a pirotechnikai termékek forgalomba hozatalának feltételeit, drasztikusan korlátozva a balesetveszélyes termékekhez való hozzáférést.

Idéntől még nehezebben lehet balesetveszélyes pirotechnikai eszközökhöz jutni Romániában
Hirdetés
2026. január 31., szombat

Bepereli az EB Romániát az engedéllyel nem rendelkező hulladéklerakók be nem zárása miatt

Az Európai Bizottság (EB) pénteken úgy döntött, hogy bepereli Romániát az Európai Unió Bíróságán, mert nem alkalmazta helyesen a hulladéklerakókról szóló 1999/31/EK irányelvet és az azt módosító 2018/850 direktívát.

Bepereli az EB Romániát az engedéllyel nem rendelkező hulladéklerakók be nem zárása miatt
2026. január 31., szombat

Ezúttal már bejelentett tüntetésen vonultak utcára Csíkszeredában az adóemelés ellen

Kivonultak az elégedetlen adófizetők szombaton Csíkszereda főterére, hogy így jelezzék: tiltakoznak a magas adók ellen. Ez már a második megmozdulás a hargitai megyeszékhelyen a szerdai „flash-mob” után.

Ezúttal már bejelentett tüntetésen vonultak utcára Csíkszeredában az adóemelés ellen
2026. január 31., szombat

Fagyos idővel köszönt be a február Székelyföldön

Kemény fagyra, ónos esőre és hófúvásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Vasárnaptól Székelyföldön is rendkívül hideg időre van kilátás.

Fagyos idővel köszönt be a február Székelyföldön
Hirdetés