Hirdetés
Hirdetés

Nagy terveket dédelget a megújuló Arbor vállalkozói szövetség

Barabás Csaba (jobbról) vette át az Arbor Vállalkozók Szövetségének irányítását. Új lendülettel vág neki a szervezet előtt álló kihívásoknak •  Fotó: Gergely Imre

Barabás Csaba (jobbról) vette át az Arbor Vállalkozók Szövetségének irányítását. Új lendülettel vág neki a szervezet előtt álló kihívásoknak

Fotó: Gergely Imre

Munkaadók és munkavállalók számára is kézzelfogható hasznot ígérő elképzelésekkel vág neki a kihívásnak az Arbor Vállalkozók Szövetségének új vezetése. A gyergyószéki cégeket összefogó szövetség ernyőszervezetté alakul: a faipari vállalkozások mellett turisztikai, logisztikai, mezőgazdasági és IT platformokat alakítanak, de külön figyelnek a női vállalkozókra is.

Gergely Imre

2021. június 28., 20:172021. június 28., 20:17

Barabás Csaba, egy az informatikai ágazatban érdekelt vállalkozó, gazdasági informatikus lett az Arbor Vállalkozók Szövetségének új elnöke, a szervezet igazgatótanácsa nagyrészt változatlan maradt. Terveik szerint továbbvisznek korábbi folyamatokat is, de számos új célt is kitűztek. Az új elnök bemutatkozó sajtótájékoztatóján elmondta, azt szeretnék elérni, hogy

minden fontosabb megyei intézménynek kirendeltsége legyen Gyergyószentmiklóson és ezek teljes körű szolgáltatása legyen itt elérhető, akárcsak a megyeszékhelyen.

Példaként hozta fel, hogy ne kelljen például munkaügyi problémák intézéséért Csíkszeredába utazni, Gyergyószentmiklóson is legyen lehetőség többek között az autóbeiratásra is.

Hirdetés

Ernyőszervezetként folytatják

Ernyőszervezetté alakul a vállalkozói szövetség, amelyben gazdasági szakterületek szerint fogják össze a vállalkozókat, emellett

külön platformot szeretnének létrehozni a vállalkozásokat vezető nők és fiatalok számára is.

Amint az új elnök közölte, úgy gondolják, így célzottabban és könnyebben meg tudják szólítani az érintetteket, és hasznosabb az is, ha például egy adott, például vendéglátósokat foglalkoztató kérdésben az érintettek beszélik át a témát, és az ilyen megbeszélésben nem kell ebben részt vennie olyan cégvezetőnek, aki például a faiparban dolgozik.
Ugyanakkor az is cél, hogy az eddig közösen elért eredményeket megtartsák és bővítsék. Példaként említették, hogy az Arborhoz tartozó cégek

kedvezményesebb áron szerezhetnek be üzemanyagot, köthetnek biztosítást és ugyanez van folyamatban a villanyáram áránál is – ezeket közösen sikerült, illetve sikerülhet kialkudni a szolgáltatókkal.

Az új elnökség terve az, hogy ez ne csak a cégre legyen érvényes, hanem az alkalmazottakra is, azaz munkavállalók is megkapják ezeket az előnyöket. Új terv még, hogy díjat alapítanak azon munkásemberek számára, akik tisztességgel végigdolgozták a munkaéveiket. A cégvezetők javaslatára őket fogják elismerésben részesíteni az év végén és ezt követően minden évben. Ennek komoly hatása lenne az egész gyergyószéki térségre nézve, hiszen a 80-100 Arbor-tag vállalkozás térség munkavállalóinak egynegyedét foglalkoztatja.

A tervek megvalósítását segíti a Gyergyószentmiklós központi helyén, a Szent Miklós templom közelében, a Korona vendégház udvarán létesített új székhely, ahol egy főállású irodavezető végzi a feladatokat. Barabás Csaba kérdésünkre válaszolva elmondta, hogy felvették a kapcsolatot az önkormányzatokkal, az első tapasztalatok pozitívak, de majd idővel, legalább fél év múlva tudja elmondani, hogy mennyire gyümölcsöző ez a kapcsolat. Elvárná – szögezte le – hogy

amennyiben egy önkormányzat olyan döntéseket hoz, amelyek a helyi vállalkozásokra is hatással lehetnek, azokat előzőleg konzultálja meg a vállalkozások képviselőivel is.

A régi elnök biztató szavai

A vezetőváltás előzménye az volt, hogy konfliktus alakult ki Bajkó Tibor, az Arbor korábbi elnöke és Csergő Tibor András, Gyergyószentmiklós polgármestere között. A sajtótájékoztatón jelen volt Bajkó is, aki hangsúlyozta, örül, hogy megfelelő személyt találtak arra, hogy a munkát, az építkezést tovább folytassák az eddigi tapasztalatok alapján. „Ha az Arbor közösségi értékeket akar továbbvinni, akkor csakis közösségben gondolkodhat, közös megvalósításokban láthatja a jövőt” – fogalmazott a volt elnök.

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. április 30., csütörtök

Fizetés vagy nyugdíj: választás elé állítják a különnyugdíjban részesülő közalkalmazottakat

A különnyugdíjban részesülő közalkalmazottaknak 85 százalékkal csökken a különnyugdíjuk nem járulékalapú része, ha továbbra is dolgozni akarnak – jelentette be a csütörtöki sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.

Fizetés vagy nyugdíj: választás elé állítják a különnyugdíjban részesülő közalkalmazottakat
Hirdetés
2026. április 30., csütörtök

Szakértő: a belpolitikai kockázatok miatt gyengült a lej az euróhoz képest

A Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke, Flavius Jakubowicz szerint a lej euróval szembeni történelmi mélypontra gyengülését elsősorban a meglévő gazdasági egyensúlyzavarokat felerősítő belpolitikai kockázatok magyarázzák.

Szakértő: a belpolitikai kockázatok miatt gyengült a lej az euróhoz képest
2026. április 30., csütörtök

Ion Iliescu halála után sem halad előre a bányászjárás pere

A legfelsőbb bíróság visszautalta a főügyészséghez az 1990. júniusi bányászjárás ügyének vádiratát.

Ion Iliescu halála után sem halad előre a bányászjárás pere
2026. április 30., csütörtök

Történelmi mélypontra került a lej az euróhoz képest

Történelmi mélypontra gyengült csütörtökön a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,1417 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 4,13 banis (0,8 százalékos) emelkedést jelent az előző napi 5,1004 lejhez képest.

Történelmi mélypontra került a lej az euróhoz képest
Hirdetés
2026. április 30., csütörtök

Vesztébe rohant: visszatért a Bodoki-havasokból, így végül kilőtték a jószágokat pusztító medvét

Kilőtték azt a fiatal medvét, amelyik az elmúlt hetekben többször is állatokat pusztított Eresztevényben és Maksán. A korábban elkergetett, majd a Bodoki-havasokba elszállított példány visszatért a faluba, és újabb támadása után szerdán este lőtték ki.

Vesztébe rohant: visszatért a Bodoki-havasokból, így végül kilőtték a jószágokat pusztító medvét
2026. április 30., csütörtök

Nem tartja elképzelhetetlennek Bolojan, hogy az államfőt is felfüggesztik

Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön azt nyilatkozta, hogy az elmúlt évek történései alapján és a szociáldemokraták jelenlegi vezetését ismerve nem tartja kizártnak, hogy az államfő tisztségből való felfüggesztése is megtörténjen.

Nem tartja elképzelhetetlennek Bolojan, hogy az államfőt is felfüggesztik
2026. április 30., csütörtök

Felelős majálisozásra kérnek mindenkit a hegyimentők

A Salvamont szerint országszerte mintegy 600 hegyimentő áll készenlétben a május 1-jei hosszú hétvégén, amikor megnövekedett turistaforgalomra számítanak a hatóságok.

Felelős majálisozásra kérnek mindenkit a hegyimentők
Hirdetés
2026. április 30., csütörtök

Iskolaelhagyás ellen vetnék be a gyermekpénzt: a megnövelt teljes összeget csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg

Az RMDSZ törvényjavaslatot nyújtott be, amely szerint egy csökkentett összegű gyermekpénz mellé jelenléti ösztöndíjat vezetnének be – de csak azoknak, akik rendszeresen járnak óvodába vagy iskolába. A törvény egyik előterjesztőjével beszélgettünk.

Iskolaelhagyás ellen vetnék be a gyermekpénzt: a megnövelt teljes összeget csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg
2026. április 30., csütörtök

A fiatalok körében továbbra is magas a munkanélküliség

Márciusban 6,1 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint februárban – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).

A fiatalok körében továbbra is magas a munkanélküliség
2026. április 30., csütörtök

Ekkora lesz idén a mezőgazdasági és állattenyésztési támogatások keretösszege

Jóváhagyta a kormány szerda esti ülésén a növénytermesztőknek és állattenyésztőknek járó átmeneti támogatások (ANT) keretösszegeiről szóló határozatot – közölte Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes, ügyvivő mezőgazdasági miniszter.

Ekkora lesz idén a mezőgazdasági és állattenyésztési támogatások keretösszege
Hirdetés