Fotó: Erdély Bálint Előd
Letette a hivatali esküt Koncz Hunor-János, Székelykeresztúr új polgármestere, aki együttműködést kért az önkormányzati képviselőktől a tervezett fejlesztések megvalósítása érdekében. Mellette az önkormányzati képviselők többségét is beiktatták.
2020. október 29., 18:272020. október 29., 18:27
Összesen tizenhét önkormányzati képviselője lehet Székelykeresztúrnak, amelyből egy híján mindenki letehette a hivatali esküt a csütörtöki alakuló ülésen.
A városlakók szavazatai alapján Székelykeresztúr egy új irányú fejlődésre kapott lehetőséget – jelentette ki Koncz Hunor-János (EMSZ) polgármester, miután letette a hivatali esküt. Mint mondta, ahhoz, hogy a kapott bizalomnak meg is tudjanak felelni az önkormányzati képviselők szoros, pártszínezettől független együttműködésére is szükség van. Közös a cél, közös az érdek, így csapatban kell dolgozni a város fejlődéséért.
– fogalmazott a tisztségviselő.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Hangsúlyozta, szerinte bőrszíntől, nemzetiségtől, vallástól és politikai hovatartozástól függetlenül minden ember egyenlő és ő mindenkinek a polgármestere lesz. Rámutatott:
Ehhez új alapokra kell helyezni a település gazdaságát, jó közbiztonság, fejlett közlekedési rendszer kell, valamint sportolásra és kikapcsolódásra alkalmas helyek. Fontos, hogy lehessen tanulni, dolgozni és egészségesen élni.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Klein László az RMDSZ frakció részéről elmondta, különleges helyzet alakult ki a városvezetésben több mint harminc év után, hiszen pártjuk elvesztette a választásokat és kisebbségbe kerültek. Ennek ellenére ki fogják venni a részüket a város fejlesztéséből, hiszen felelősséggel tartoznak a lakóknak. Azt ígérte, hogy
Fotó: Erdély Bálint Előd
Koncz Hunor-János lapunknak kifejtette, meg szeretné erősíteni a kapcsolatot a vállalkozókkal és az intézményekkel, valamint a lakók és a hivatali alkalmazottak kapcsolatát is rendezné, ugyanakkor
Fontosnak tartják ugyanakkor a zöld projektek megvalósítását, hiszen az elkövetkezőkben jó részt erre lesznek pályázati lehetőségek az Európai Uniónál.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Marosvásárhelyen 1948-ban államosították a római katolikus gimnázium épületét, megszüntetve ezzel az iskolát. Húsz évvel ezelőtt újraindult a római katolikus felekezeti oktatás, erre emlékeztek kedden a Keresztelő Szent János-templomban.
Egyszerűsített feltételek teljesítésével kaphatnak élelmiszer-biztonsági engedélyt a jövőben azok az őstermelők, akik feldolgozott formában értékesítenék zöldségeiket, gyümölcseiket. Az ilyen kistermelők számára új kategóriát hoz létre a szakhatóság.
Igazgató nélkül maradt a székelyudvarhelyi Hargita Business Center (HBC), miután „főnökét”, Szakács-Paál Istvánt polgármesterré választották. Szerdán kiderült, hogy fél évig Berkeczi Zsolt vezeti az intézményt.
Nagy kiterjedésű avartűzhöz riasztották a Maros megyei tűzoltókat szerda délután. A lángok egy, az Apold község melletti erdőben csaptak fel.
Felfüggeszthetik a Kovászna és Hargita megyei környezetvédelmi ügynökségek által kibocsátott medvekilövési engedélyeket, miután egy környezetvédelemmel foglalkozó brassói civilszervezet törvényszéken támadta meg ezeket. Döntés november 13-án várható.
Áramkimaradás teszi nehézzé az életet Csíkszereda nagy részén szerda délután. Bíró Árpádot, a DEER áramszolgáltató igazgatóját kérdeztük az okokról.
Székelyudvarhelyen is bemutatják a Hun utódok című, hun-mongol-magyar rokonságot és történelmi múltat feltáró dokumentumfilmet, amely körüljárja a közös eredet kérdését, illetve arra is választ kaphatunk, mi köti össze a székelyeket a mongolokkal.
Az egészségügyi miniszter szerdán közölte, hogy elkészült azoknak a gyógyszereknek a listája, amelyek befolyásolhatják az autóvezetési képességet.
További három évre igényelhető nagycsaládos kártyát hirdetett meg Csíkszereda önkormányzata. A kártyát számos intézményben lehet használni, melyeket egy egységes matrica fog jelölni.
Az úgynevezett Respiratorikus Szinciciális Vírus (RSV) veszélyeire figyelmeztetett szerdai közleményében a Román Pneumológiai Társaság.
1 hozzászólás