A szakértői véleményre minimum egy hónapot kell várni
Fotó: Erdély Bálint Előd
Nemhogy nem nyitott ki az elmúlt hétvégén, hanem még legalább egy hónapig zárva lesz a parajdi sóbánya látogatói szintje. A kezelőbázisra vezető útvonalat már biztonságossá tették, az út teherbírása is megfelelő, de a hivatalos szakértői véleményezés hiányában a bányavállalat fővárosi vezetősége nem hagyta jóvá a szombati nyitást.
2022. szeptember 05., 12:552022. szeptember 05., 12:55
2022. szeptember 05., 13:532022. szeptember 05., 13:53
Meghiúsult az elmúlt hétvégére tervezett nyitás a parajdi sóbányában, noha a munkálatokat már befejezték a turisztikai és kezelőbázisra vezető útvonalon. Múlt hét közepén a sóbánya vezérigazgatója már 95 százalékosra tette annak a valószínűségét, hogy hétvégére megnyithatnak,
Amint arról Seprődi Zoltán, a parajdi sóbánya vezérigazgatója érdeklődésünkre tájékoztatott, a munkaügyi felügyelőség kért egy szakértői véleményezést a sóbányában elvégzett munkálatokról, „arról, hogy meg lehet-e nyitni vagy nem, és ez a véleményezés olyan negyven napon belül jön meg.”
– magyarázta Seprődi Zoltán. A sóbánya vezérigazgatója keserűen jegyezte meg, hogy a látogatói szintre vezető út teherbírás-tesztjét elvégezték a múlt hét második felében, sóval megrakott munkagépekkel és busszal is többször végigjárták az utat, ami bírta a terhelést, tehát biztonságos, és ők meg is nyitották volna a bányát, ám a szakvélemény hiányában a vállalat fővárosi igazgatója nem hagyta jóvá ezt, noha
„Kipróbáltuk a buszokkal, kipróbáltuk a kamionjainkkal, lehet közlekedni, de várunk egy papírt” – fogalmazott. Seprődi Zoltán elmondta azt is, hívták már a bukaresti szakértőt, és amint ő kiállítja a szakvéleményt, akkor nyithatják újra a bányát, azaz „minimum egy hónap múlva”.
A sóbányába, a bejáratától mintegy négyszáz méterre július 23-án tört be a talajvíz, a bent lévő turistákat kimenekítették és a bányát lezárták. Kezdetben úgy vélték, néhány napon belül újra kinyithatnak, ám a szivárgás megfékezése a vártnál nehezebbnek bizonyult, így azóta zárva tart a föld alatti kezelőbázis. A sóréteget kimosva a látogatói szintre vezető út alá is beszivárgott a talajvíz, ezért volt szükség a múlt héten elvégzett teherbírás-tesztre.
Fejenkét 180 ezer lejes juttatásról szóló összeget hozott nyilvánosságra kedden a román központi sajtó, amit annak a három alkotmánybírónak adnának, akiknek most jár le a kilencéves mandátumuk. Köztük van a magyar alkotmánybíró is.
Az áramszolgáltató közlése szerint előre tervezett karbantartási munkálatok miatt a következő napokban több településen is ideiglenes áramszünetre kell számítani.
Az ítélet nem jogerős.
A dicsőszentmártoni ivóvíztisztító-állomás továbbra is zavartalanul biztosítja a háztartási vízellátást a térségben, mivel a Kis-Küküllő sókoncentrációja a legfrissebb mérések szerint még mindig a megengedett 1500 mg/l-es határérték alatt van.
Elindult a jelentkezés a sepsiszentgyörgyi időseknek és rászorulóknak szóló Gondosóra szociális támogatási programra, kedden. Mutatjuk, hogyan jelentkezhetnek az érdekeltek.
Közel négy és fél év után megszűnt a villanyáramra megállapított ársapka, július 1-jétől piaci áron számláznak a szolgáltatók. A kiszolgáltatott fogyasztók számára havi 50 lejes támogatást biztosít az állam.
Többet kell fizetniük idén a román tengerpartra érkező turistáknak, a legtöbb szállodában mintegy 10–20 százalékkal emelték az árakat tavalyhoz képest.
Maros megyében minimálisan nőtt, Hargita és Kovászna megyében pedig nagyon enyhén csökkent, de összességében alig változott a munkanélküliségi arány a székelyföldi megyékben a legutóbbi, májusi összesítés szerint.
Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán kijelentette, 2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására.
Benzinkútról akart élelmiszert lopni, dulakodott az alkalmazottal, majd elmenekült a helyszínről két fiatal Szászrégenben, ám nem jutottak messzire: a rendőrök rövid időn belül őrizetbe vették őket.
szóljon hozzá!