Fotó: Kovászna megyei gyermekvédelem
Húsz éve kilenc alkalmazottal jött létre a Kovászna Megyei Szociális Ellátási és Gyermekvédelmi Vezérigazgatóság, ma pedig több mint ötszázan dolgoznak a megyei önkormányzat fenntartásában működő intézményben.
2017. október 18., 20:292017. október 18., 20:29
2017. október 18., 20:302017. október 18., 20:30
1997-ben négy szolgáltatást biztosított a rendszerben lévő 687 gyereknek, míg 2017-ben a 1110 ellátottnak 46 típusú szolgáltatás áll a rendelkezésére. A húszéves intézményt ünnepelték szerdán a Bod Péter Megyei Könyvtárban, ahol visszatekintettek az eredményekre, szakmai konferencián elemezték a mai helyzetet, és a jövő kihívásairól is beszéltek.
Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke köszöntőbeszédében emlékeztetett, hogy Erdélyben elsők között Háromszéken Báró Szentkereszty Stephanie és Potsa József főispán hozott létre árvaleány-, illetve fiúnevelő intézetet a 19. században.
„Látjuk a rendszer repedéseit, amelyek főleg az átgondolatlan országos szociális közpolitikai döntések miatt keletkeznek, ráadásul egyre többen szorulnak a szociális háló védelmére.
Ez azt is jelzi, hogy gondoskodóbbak a szakembereink, jobban odafigyelnek a rászorulókra, az önkormányzat pedig költségvetésének egyharmadát fordítja a szociális háló fenntartására” – mutatott rá Tamás Sándor.
Fotó: Kovászna megyei gyermekvédelem
Vass Mária vezérigazgató elmondta, az intézmény fennállásának húsz éve alatt négymillió euró pályázati támogatást sikerült szerezni, összesen 38 pályázatot vittek végig, 29 projektben partnerként voltak jelen, folyamatosan bővítik, színesítik szolgáltatásaikat, alakítják a rendszert, hogy az megfeleljen a 21. századi elvárásoknak. A vezérigazgató kiemelte, beszélni kell a kihívásokról, többek között a kórházban elhagyott gyermekekről, gyermekbántalmazásról, kiskorú anyákról, védett otthonok hiányáról, tehetséggondozásról, illetve mind a felnőtt-, mind pedig a gyermekvédelem területén tapasztalható szakemberhiányról is.
A háztartási munkát utalványokkal javadalmazó rendszer előnyeit ismertették kedden. 15 lejes utalványokról van szó, amiből az állam visszatart 3 lejt. 85 jegy beváltása után egyhavi régiség, illetve társadalom- és egészségbiztosítás nyerhető.
Covid-19-fertőzésgóc alakult ki a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház bőrgyógyászati osztályán, felfüggesztették a beteglátogatást.
Minden csíkszeredai cég, intézmény, civil szervezet munkatársait várják önkéntes sofőrnek a Csíkszeredai Lábbusz programba – áll a szervezők felhívásában. A program 2022-ben indult el, tavaly óta pedig újragondolt útvonalakon mennek iskolába a diákok.
A gyermekek egyhetes vakációjának kezdetétől megnőtt a látogatók száma a parajdi sóbányában, ezért a létesítmény nyitvatartási idejét meghosszabbították.
Ismét nagyon megnőtt a sofőriskolások számára a gyakorlati vizsgára való várakozási idő, ezért hosszabb kihagyás után a Kovászna megyei prefektusi hivatal újból más megyékből meghívott rendőrökkel gyorsítaná fel a vizsgáztatás folyamatát.
Futballmeccs és RMDSZ-kampányindító is lesz Csíkszeredában október 30-án, szerdán, ezért a városvezetés arra kéri az autósokat, hogy hagyják szabadon az Erőss Zsolt Aréna és az FK Csíkszereda stadionjának környékét.
Elérte a 30,9 Celsius-fokot a Szent Anna-tó vízhőmérséklete fél méter mélységben július 15-én kora délután. Ez az érték rekord meleget jelent az utóbbi évtizedekre, sőt valószínűleg az elmúlt évszázadokra vonatkozóan.
Sokan hiszik, hogy velük nem történhet semmi baj, csak akkor fordulunk orvoshoz, amikor már késő lehet. A szűrőprogramok pedig sok életet megmenthetnek – hívja fel a Gyergyói Hoki Klub októberi akciója.
Nem lesz vízszolgáltatás több székelyudvarhelyi utcában szerdán rácsatlakozási munkálatok miatt – értesít a polgármesteri hivatal.
A közúti infrastruktúráért felelős társaság (CNAIR) december 16-ig várja az ajánlatokat az A8-as autópálya Sóvárad-Gyergyóalfalu közötti szakaszának megtervezésére és kivitelezésére – közölte kedden a Facebook-oldalán a szállításügyi miniszter.
szóljon hozzá!