
A panaszos mutatja, hol kellene kiásni a földet és megjavítani a vezetéket
Fotó: Gergely Imre
Mindössze két szakemberrel tud dolgozni a gyergyószentmiklósi ivóvíz-szolgáltató a meghibásodások kijavításán, emiatt hónapokig is várni kell, míg egy-egy esethez odaérnek. Egyelőre nem is lehet jobbra számítani.
2019. november 14., 14:242019. november 14., 14:24
Egy Bucsin-negyedi lakos kereste meg szerkesztőségünket panaszával, miszerint már több mint három hónapja jelezték a GO Rt.-nek, hogy víz áll a tömbház pincéjében, de azóta sem oldódott meg a probléma. A helyszínen magunk is láthattuk, hogy az alagsori tárolóhelyiségek használatát néhol 20–30 centméteres mélységű víz teszi lehetetlenné, csak gumicsizmával lehet ezeket megközelíteni. Bűz nincs, így laikusként is megállapíthatjuk, hogy nem szennyvíz szivárog, hanem az ivóvízhálózaton keletkezett valahol csőtörés.
A panaszos elmondása szerint közel fél éve ez a helyzet, és bár több mint három hónapja írásban is jelezték a szolgáltatónál, nem változott semmi. A GO Rt. ugyan kiküldött valakit, aki vízmintát vett, hogy megállapítsák, a hálózatból kifolyó ivóvízről vagy esetleg talajvízről van-e szó, de javítás nem történt. A lakók pontosan tudják, hol a probléma, hiszen mintegy tíz éve már volt hasonló gondjuk:
Mivel a szolgáltató nem végezte el a javítást, a sajtóhoz fordultak, abban a reményben, hogy a nyilvánosság majd felgyorsíthatja a folyamatot.
Vízben úsznak a pincében tárolt tárgyak
Fotó: Gergely Imre
Tudnak a problémáról, és meg is fogják oldani, de erre még várni kell – válaszolta megkeresésünkre Lukács László, a Go Rt. igazgatója. A gond az, hogy a városban folyamatosan sok a meghibásodás, a javítanivaló, de mindössze két szakemberrel tudnak dolgozni.
– mondta az igazgató. Megtudtuk, azokat a javítások igyekeznek sürgősebben megoldani, ahol csőtörés vagy más probléma miatt nincs víz a háztartásokban. A Bucsin-negyed D lépcsőházánál,
Az ő problémájukkal és más hasonló szivárgásos esetekkel akkor tudnak foglalkozni, amikor nincs sürgősebb feladatuk – magyarázta Lukács László, hozzátéve, hogy mindenképpen meg fogják oldani ezt is, de arra még várniuk kell az érintett lépcsőházban élőknek.
A Gyervíz jelentheti a megoldást
Éppen két éve, 2017 novemberében jelentette be Nagy Zoltán gyergyószentmiklósi polgármester, hogy a csődeljárás alatt álló GO Rt. feladatait egy új, regionális szolgáltató, a Gyervíz fogja átvenni. Ez azóta sem történt meg, annak ellenére, hogy a szintén önkormányzati tulajdonú vállalat (Gyergyószentmiklós, Gyergyóújfalu és Gyergyóalfalu közös cége) létrejött. Többször meghirdették a versenyvizsgát a cégvezetői állásra, de nem sikerült betölteni a tisztséget. Most éppen november 18-áig várnak jelentkezőket a Gyervíz igazgatói székébe. Ha a cég végre működni fog, és lesznek alkalmazottai, hibaelhárító szakemberei, illetve eszközei, akkor várhatóan felgyorsul majd a Bucsin-negyedihez hasonló panaszok megoldása.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!