Codrin Munteanu prefektus elmozdítása egyike lesz az RMDSZ háromszéki területi szervezete feltételeinek, amennyiben a szövetség sikerrel veszi a vasárnapi megmérettetést, és kormányzati felkérést is kap – szögezte le Tamás Sándor, az RMDSZ háromszéki szervezetének elnöke.
2012. december 04., 16:362012. december 04., 16:36
2012. december 04., 16:392012. december 04., 16:39
Az RMDSZ területi elnöke kedden részletesen számba vette Kovászna megye kormánybiztosának eddigi tevékenységét, rámutatva, hogy Codrin Munteanu nem kevesebb mint 18 különböző ügyben kezdeményezett eljárást a megyei, illetve a helyi önkormányzatok ellen májusi beiktatása óta.
Mint kiderült, a prefektusi hivatal vezetője által kezdeményezett bírósági eljárások sok esetben már az abszurditás határát súrolják. Példaként említhető Bodok község, amelynek önkormányzata ellen a prefektus összesen négy eljárást indított, többek között azt kérve az ítélőszéktől, hogy kötelezzék a polgármesteri hivatalt, hogy az erdei utat jelző tábla feliratát módosítsa, oly módon, hogy a román szöveg a magyar nyelvű felett szerepeljen, ugyanazon betűtípussal és méretben. A legtöbb kereset egyébként a magyar feliratokat érinti, illetve ott szerepelnek Kovászna megye és Kovászna város zászlaja és Háromszék címere ellene indított, valamint az uzoni községházára kitűzött székely zászló eltávolítását célzó keresetek.
A háromszéki címerben Munteanu azt kifogásolja, hogy nincs román elem benne. Tamás Sándor a tájékoztatón több román nemesi család címerét is bemutatta, amelyekben szerepel a kardot tartó páncélos kar szimbóluma, ami ennek alapján nyugodtan elmondható, hogy egy általános érvényű jelkép, aminek semmi köze az etnikai hovatartozáshoz. Ehhez kapcsolódóan az elnök röviden elemezte Románia címerét is, amit mellesleg az erdővidéki Köpeczi Sebestyén László tervezett a két világháború között, és amely egy föderatív állam címere tulajdonképpen. „Ez a pár példa is tükrözi, hogy nem kellene a heraldika tudományának ismerete nélkül politikai támadásokat megfogalmazni” - vonta le a következtetést Tamás Sándor.
Munteanu eddigi kezdeményezései közül egyelőre a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum nevével kapcsolatos, Kovászna zászlajával, illetve az uzoni községháza elleniek jártak sikerrel, mivel a törvényszék alapfokon jóváhagyta a kereseteket. A céhvárosi múzeum neve kapcsán Tamás Sándor kijelentette: a tábla mindaddig a helyén marad, amíg a megyei önkormányzat vezetője lesz, és hajlandóak addig perelni, amíg szükséges az igazuk bizonyításáért, amint tették azt a megyei könyvtár igazgatósági tisztsége ügyében.
A Székelyhon.ro érdeklődésére Tamás Sándor elmondta, a székely zászlós tüntetés alkalmával elhelyezett Megyeháza-felirat ügyében még nem kaptak semmilyen jelzést a prefekturától, de meggyőződésük, hogy az év végéig megérkezik, másokkal egyetemben. Az elnök nem kívánta kommentálni, hogy kik állhatnak a prefektus mögött, csak annyira szorítkozott, hogy rámutasson: Codrin Munteanu a Hargita és Kovászna Megyei Románok Fórumának titkáraként tevékenykedett a prefektusi minőség megszerzése előtt.
„Amennyiben az RMDSZ megnyeri a választásokat, és a kormányalakításnál is szerepet kap, a háromszéki szervezetnek az egyik sarkalatos kérése a prefektus eltávolítása lesz” – zárta mondandóját az elnök.
Különleges esemény előzte meg a SepsiClassic komolyzenei fesztivál nyitónapját: negyven lelkes kerékpáros gyűlt össze és vonult végig a város utcáin klasszikus dallamok kíséretében. A stílusos kezdést kulturális és zenei programsorozat követi.
Jelentős gazdasági bűncselekmény gyanújával nyomoz a Kovászna megyei ügyészség. Hétfőn több házkutatást is végrehajtottak, amelyek során okiratokat és informatikai eszközöket foglaltak le.
A tartós szárazság egyre aggasztóbb vízhiányt idéz elő Háromszéken. A legtöbb településen felszólítással próbálják szabályozni az ivóvízfogyasztást, máshol időszakosan korlátozzák az ellátást, ezzel megelőzvén a nagyobb bajt.
Főként visszaváltható üvegekre vadászva feszítik fel az okoskonténereket Sepsiszentgyörgyön. A TEGA igazgatója a lakosság segítségét kéri a vandalizmus megfékezésében.
Nagyon sok mozgássérültnek a sepsiszentgyörgyi Máltai Szeretetszolgálat által szervezett nyári tábor jelenti az év egyik kiemelkedő eseményét, ez idén június 29-től július 6-ig zajlott Mikóújfaluban.
Hat település között osztotta szét a Galac megyétől kapott egymillió lej értékű gyorssegélyt hétfői ülésén Kovászna Megye Tanácsa. Bíznak benne, hogy rövidesen az árvíz sújtotta községek fertőtlenítésére igényelt kormánytámogatás is megérkezik.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesület fennállásának 35. évfordulójára készült dokumentumfilmet, hétfőn 17 órától mutatják be a kovásznai Csoma Emlékközpont és Népfőiskola székházában.
A sepsiszentgyörgyi rendőrséget riasztotta szombaton késő este egy nő, hogy 37 éves fia öngyilkosságot fontolgathat a vasútállomás környékén.
Elérkezett egy nemzedékről nemzedékre testálódott álom megvalósulásának ideje a kovásznai unitárius leányegyházközség számára: széleskörű közösségi összefogásnak köszönhetően saját gyülekezeti otthonuk lett.
Fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adtak ki a meteorológusok szombaton az ország tíz megyéjére.
szóljon hozzá!