Mindenki vakációja címmel kezdeményezett zenés délutánokat Sepsiszentgyörgyön a Philadelphia Pro Familia Support Egyesület. A hetente zajló esemény célja a fogyatékkal élők segítése, elfogadtatása és a tapasztalatszerzés.
2013. július 09., 13:052013. július 09., 13:05
2013. július 09., 14:082013. július 09., 14:08
„Az, hogy másképp látjuk a világot, az nem jelenti azt, hogy te jól látod, én meg rosszul, vagy én látom jól, te meg rosszul. Az azt jelenti, hogy tanulhatunk egymástól” – ezzel a mottóval indult a kezdeményezés, melyre minden kedden fél hattól kerül sor az Erzsébet park zenepavilonjában. A Mindenki vakációja program kezdeményezője Valádi Enikő zenetanár, aki Paszjár Marianna kollégájával közösen tanítja a gyerekeket, és most a Manócska Játszóházat kiköltöztetik a parkba. A játék, zene fontos része a kapcsolattartás és ismerkedés, ezért választották helyszínül a parkot, hiszen itt bárki bekapcsolódhat a zenés játékokba.
Lázár Klaudia, a Philadelphia Pro Familia Support Egyesület alapító tagja, az esemény támogatója a Székelyhon.ronak elmondta: egyesületük a sérült gyerekek szüleinek öszefogása révén jött létre öt évvel ezelőtt, programjaik pedig a családoknak szólnak. „A Manócska Játszóház eseményeibe bárki bekapcsolódhat, csoportunkban egyaránt részt vesznek sérült és egészséges gyerekek, szülők, családi barátaik és a szomszéd gyerekek is. A vendégek, a szülők az egyesület önkéntesei” – mondta Lázár Klaudia.
A zenés délutánok legfőbb célja a fogyatékkal élők elfogadásának segítése, társadalmi beilleszkedésük könnyebbé tétele, valamint lehetőség biztosítása a városlakóknak a tapasztalatszerzésre. A program ugyanakkor lehetőséget ad a többségi iskolákban tanuló gyerekek és tanító pedagógusok toleranciaképességének fejlesztésére. A szervezők reményei szerint a közös munka során minden fél hasznos tudásra tesz szert, és hogy a követő években ezekkel a tapasztalatokkal gazdagodva egy sikeres programsorozat valósulhat meg. Ennek érdekében várják az észrevételeket, javaslatokat és kéréseket, hiszen mind az egészségesek, mind pedig a sérültek érdeke, hogy egy életképes mozgalom jöhessen létre.
Az egyesület vezetője elmondta, a nyári vakációt követően gondolkodnak új projekteken is, de kisebb események mindig vannak: közös strandolás, játék, születésnapi zsúrok, koncertek, előadások. „Az elmúlt évek során a sérült gyerekek és családjaik összeszoktak, tulajdonképpen olyan baráti társasággá alakultunk, akik mindig számíthatnak egymásra, megbeszéljük nehézségeinket, de örömeinket is” – mondta.
A vakációs rendezvénybe sok kisgyerekes család bekapcsolódott, Berekméri Veronika szülőként elmondta: fontos, hogy az egészséges gyerekek is részt vegyenek, hiszen a cél a problémás gyerekek integrálása. „Bárki csatlakozhat gyerekével együtt, kedden délután két fakanalat kell hozni, egy dobozt pár szem paszullyal és egy műanyag palackot negyedéig töltve rizzsel. Hogy ebből mi sül ki, az kiderül délután a parkban” – magyarázta.
szóljon hozzá!