A mában kell cselekedni, hogy a jövő élhető legyen – erre gyakorlati példákon keresztül irányítják a fiatalok figyelmét Böjte Csaba atya gyermekvédelmi központjaiban. A gyergyószentmiklósi Szent Anna-ház idősebb neveltjeit idén is csemeteültetésbe vonták be nevelőik.
2016. április 04., 19:452016. április 04., 19:45
Háromezer akácfacsemetét ültettek el az elmúlt hét végén a gyergyószentmiklósi Szent Anna Gyermekvédelmi Központ idősebb neveltjei, munkájukkal kisebb testvéreik környezetét, a szárhegyi Kájoni-központ gazdaságát tették szebbé.
Az ifjak a güdüci gyomos területre hétfőn ötszáz lucfenyőcsemetét ültettek a csíkszeredai Kalibáskő faiskola jóvoltából. A csemeteültetés nem új keletű tevékenység a Böjte-házakban, jó példával maga az atya járt elől hosszú évekkel ezelőtt. „Déván 2005-ben akácfákat ültettünk. Csaba testvér ásta a gödröket, mi hordtuk a vizet” – emlékszik vissza diákéveire László Pál, aki átvette a stafétát, és ma már az ő irányítása mellett végeznek különböző mezőgazdasági tevékenységeket a szentmiklósi neveltek.
A szárhegyi gazdaságban segédkeznek, nevelőjük állítja, az évek során igénnyé formálódott bennük a gyakornokoskodás. „Úgy látom, a nagyobb gyermekek rájöttek, hogy érdemes fát ültetni, mert az jó dolog, így szebbé válik a környezet. Csak körül kell nézni, s láthatjuk, hogy mennyi fa ki van vágva. Ha nem ültetünk helyettük másokat, mindenütt burján lesz. A fiatalokon látszik, hogy javítani akarnak a helyzeten, nem problémáznak, a munka mellé állnak. Két és fél nap alatt háromezer akácfát ültettünk el” – számolt be László Pál.
Hogy miért éppen akác? Mert olcsó, nem túl igényes, és aránylag gyorsan fejlődik. A szárhegyi otthonban a méhészkedést is segíti, és mivel sűrűn ültették a csemetéket, kapa-, villanyélnek is kijut majd belőlük, 10-15 év múlva pedig kerítésoszlopnak is megfelelőek lesznek – kaptuk a választ. Gyümölcsfa már van a szárhegyi telken, és újabbakat is ültetni terveznek még idén tavasszal.
Nagy Zoltán gyergyószentmiklósi polgármester szerint a részvételi arány kulcsfontosságú: a közvéleménykutatások szerint ha 60 százalék alatt marad, az Simionnak kedvez. Ha 60 százalék fölé kerül, az esélyt ad Nicușor Dannak.
Egy beteget szállító magánmentőautó ütközött egy furgonnal Gyergyóholló településen péntek délután. A mentőautó sofőrje és a mentőben szállított beteg is megsérült.
A Gyilkostó úton a Both-várától indulnak hétfőn a gépek: hozzálátnak a tavaly felásott útfelület helyreállításához, visszaaszfaltozásához. Mindeközben zajlik a kövezett utak, utcák javítása is, a fagyosszentek után pedig elkezdik virágok kiültetését.
A múzeum, a színház, a bábszínház, a hegyimentők, a labdarúgócsapat, a Godako, valamint gyergyói zenészek, művészek és sokan mások fognak össze a súlyos betegséggel küzdő, négyéves Molnár Ilonáért szombaton Gyergyószentmiklóson.
Átadták Borszék új sportbázisát, amely nemcsak a helyi sportélet fellendítését szolgálja, hanem a város életét meghatározó vendéglátás szempontjából is nagyon fontos beruházás. Újra számíthatnak az itt edzőtáborozó sportolókra, csapatokra.
Harmadik napja, hogy nem találják a Maroshévízen, a Maros folyóban eltűnt férfit. A hatóságok egy drónt is bevetettek a kereséshez, eredménytelenül. A keresőakciót szerdán is folytatják.
Jubileumi kiadásához érkezett Székelyföld legnagyobb teljesítménytúrája: az Erdélyi Kárpát-Egyesület Gyergyószéki Osztálya tizedik alkalommal szervezi meg a gyalogos és kerékpáros túrát a Kancsendzöngán eltűnt hegymászó, Erőss Zsolt emlékére.
Áramszünetre kell számítani Gyergyószentmiklóson két utcában kedden, a reggeli és délutáni órákban is.
Különleges esemény zajlott le a gyergyószentmiklósi kórházban. A budapesti székhelyű Plüsskommandó Alapítvány több mint egymillió forint értékű, koraszülöttek és újszülöttek számára készült speciális textíliákat adományozott az intézménynek.
Gyergyószentmiklós Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a május 12–14. időszakban, naponta 10 és 14 óra között vehetik át a jogosultak a fűtéstámogatásokat – közismert nevükön a „fapénzt” és a „butéliapénzt”.
szóljon hozzá!