Fotó: Beliczay László
Fák dőltek az utakra, vastag ágak szakadtak le vagy hajlottak az út fölé a vizes hó súlyától a Kalondán átvezető út mentén csütörtökön és pénteken, de Máréfalva és Homoródfürdő között is történt hasonló. A Kalondán közel félszáz fa sürgősségi kivágására volt szükség, a munkálatok a forgalmat is akadályozták.
2018. december 28., 20:122018. december 28., 20:12
Akadozott, időnként le is állt a forgalom egy-egy útsávon a 13A jelzésű országút Kalonda-tetőn áthaladó szakaszán pénteken
Az említett útszakaszon a vizes hó súlyától mélyen az út fölé hajlottak a fák ágai, sok le is törött. Egy autós szavai szerint
Fotó: Beliczay László
Lombhullató erdőn halad át a 13A jelzésű út a Kalondán, ahol csütörtökön előbb esett, aztán havazott, majd újra esett, a fák ágai nem bírták el a havat, sok letörött, egy részük pedig boltív-szerűen az út fölé hajlott – tájékoztatott Cătălin Romanescu, a Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság (CNAIR) Hargita megyei kirendeltségének igazgatója.
Elmondta, csütörtökön este a korondi önkormányzat – amelynek az ügykezelésébe tartozik az említett erdő – szakembereivel közösen és a közlekedésrendészet biztosításával megkezdték a közlekedést veszélyeztető faágak levágását. Éjjel egykor fejezték be a sürgősségi munkálatokat, de az ünnepnapok után folytatják a biztonsági fakitermelést az utak mentén Korond, Máréfalva és Szentegyháza környékén is. Nem csak a Kalondán, hanem
– tájékoztatott Cătălin Romanescu.
Fotó: Beliczay László
A sürgősségi fakitermelés pénteken reggel 9 órától folytatódott a Kalondán, a korondi polgármesteri hivatal mintegy 15 fős munkacsoportja vágta ki és szállította el a veszélyessé vált fákat, illetve távolította el a biztonságos közlekedést veszélyeztető faágakat. Katona Mihály, Korond polgármestere a helyszínen arról számolt be, sok fa kidőlt a vizes csapadék miatt – a fákkal szegélyezett útszakasz mentén
Hozzáfűzte, ezek egy része le volt pecsételve, ugyanis már tavasszal kivágásra ítélte azokat az útügy, de a kivágásuk nem történt meg.
– fogalmazott a polgármester.
Fotó: Beliczay László
A fakitermelést végző szakemberek a közlekedésrendészet közreműködésével végezték a munkájukat, de a közlekedést csak rövid időszakokra kellett teljesen leállítani, addig, ameddig a levágott faágakat összetakarították az egyik útsávra – tájékoztatott Katona Mihály. A munkálatok befejezését péntek estére ígérte, a következő napokon már csak akkor fognak dolgozni – mondta –, ha megismétlődik a jelenség és újabb sürgősségi fakivágásokra lesz szükség.
Fotó: Beliczay László
A kidőlt fák Máréfalván is gondokat okoztak csütörtökön. Kovács Imre polgármester arról tájékoztatott, hogy
Mintegy három órán át Szentegyháza egy részén sem volt áram csütörtökön, de azt nem tudni, hogy kidőlt fa okozta-e a maghibásodást – közölte érdeklődésünkre Molnár Tibor, a település polgármestere.
Fotó: Beliczay László
A Bilea-tónál mínusz 6,3 Celsius-fokot mértek az elmúlt éjszaka a meteorológusok; ez az elmúlt 46 év május 12-ei dátumain mért értékek negatív rekordja.
Számos utcában nyomáscsökkenés és vízhiány léphet fel május 14-én, szerdán Csíkszeredában. A vízszünetre munkálatok miatt kell számítani – értesít a Harvíz Rt sajtóosztálya.
Ismét hideg reggelre ébredtünk, a májusi hidegfront tovább érezteti hatását.
Kedden kezdődik a másodikosok országos képességfelmérője az anyanyelv és irodalom tantárggyal.
Lezárult az előkészítő osztályba való beiratkozás első szakasza. Háromszéken és Maros megyében minden magyar osztály megalakulhat, amelyet beterveztek, de sehol nincs túljelentkezés. Olyan is van, amely létszám alatt indulna el.
Egy személy elhunyt, egy nő és egy kisgyermek pedig megsérült, miután egy jármű az A1-es autópálya leállósávján nekiütközött egy kamionnak.
Hatalmas mennyiségű építési törmelék keletkezik Sepsiszentgyörgyön a volt Bodok hotel bontása, illetve a volt tyúkfarm felszámolása nyomán a hulladéknak egy külön lerakótelepet létesített a város az egykori szeméttelep szomszédságában.
Hallgatólagosan elfogadta a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely értelmében a köztisztséget betöltő pedagógusok legtöbb öt egymást követő éven át tarthatják fent tanári állásukat. A tervezetről a szenátus szavaz döntő házként.
szóljon hozzá!