Fotó: Iochom Zsolt
Színészkollégák, barátok és művészetkedvelők nagy számú jelenlétében nyitották meg hétfőn délután Kiss Bora képzőművészeti kiállítását a csíkszeredai Kájoni János Megyei Könyvtár előadótermében.
2013. december 16., 19:152013. december 16., 19:15
2014. január 09., 14:232014. január 09., 14:23
Kiss Bora tehetségéről eddig a színpadon nyújtott játékaiból győződhettek meg a csíkszeredaiak, most viszont képzőművészként is bemutatkozott a Csíki Játékszín társulatának tagja. Csodát, Álmot, Színeket a Világnak című különleges hangulatú kiállítását Boros Kinga teatrológus nyitotta meg.
„Kiss Bora képeit nézve azt éreztem, hogy ezek az alkotások léleksimogatók, elcsendesedésre késztetők, békés, szeretetet árasztó munkák” – emelte ki köszöntőjében Kopacz Katalin könyvtárigazgató.
A színművész vegyes technikával készült alkotásai varázslatosan tarka, mesebeli világba kalauzolják a tárlatlátogatókat. „Kíváncsiságot vált ki ez a szédületes kavalkád, bevonzza az embert a képbe” – hangsúlyozta Boros Kinga, aki vendégekként köszöntötte a jelenlévőket a varázslatos Bora birodalomban. Mint elhangzott, Bora nagyon kötődik alkotásaihoz, hisz élettörténete, életútjának fontos állomásai, a próbafolyamatok emlékei vannak egy-egy képbe belefoglalva. A színésznőt – bár sohasem tanult képzőművészetet – gyerekkora óta vonzotta a rajzolás és a festészet. Saját bevallása szerint szeretetből fest és a szeretetről szólnak az alkotásai.
Az utolsó csomagokat is elpakolta kedden a Városi Művelődési Házból a Hargita Székely Néptáncszínház, ezzel befejeződött az együttes költözése. Csíkszeredában több intézmény is ideiglenes helyszínen folytatja a középületek felújítási munkálatai miatt.
Közös táncban csúcsosodott ki az Ezer Székely Leány Napja szombaton a csíksomlyói nyeregben. A rendezvényre a nagy hőség ellenére is sokan kilátogattak, ki gyalog, ki lovas szekérrel, ki népviseletben, ki anélkül.
Az elmúlt harminc év szakmai munkásságát ismerte el Csíkszereda önkormányzata András Mihálynak, a Hargita Székely Néptáncszínház vezetőjének. A Pro Urbe díjat szombaton adták át a csíksomlyói nyeregben.
Folyamatban van a szerkezetépítés a csíkszentkirályi tanuszodánál, amelynek alapozását tavaly ősszel kezdte el a kivitelező. A munkával jól haladnak, így tarthatónak tűnik a határidő, amelynek értelmében idén el kell készülnie a létesítménynek.
Elkezdődött szombaton reggel az Ezer Székely Leány Napja a találkozó első állomása a csíkszeredai Szabadság téren zajlott, ahol szép számban gyűltek össze a székely népviseletbe öltözött leányok és legények.
Szombaton ismét székelyruhás fiatalok serege népesíti be Csíkszerda főterét, illetve a somlyói nyerget. Az Ezer Székely Leány Napját először 1931. június 7-én tartották meg ugyanitt – nézzük, miként vezették fel, értékelték a korabeli sajtóban.
Az Ezer Székely Leány Napjának biztonságos megszervezése érdekében szombaton reggel útlezárásra lehet számítani két csíkszeredai utcában.
Noha hét éve megvásárolta a csíkdánfalvi önkormányzat a volt kerámiagyártó műhelyeket, illetve az egykori szövödét, ezek azóta is használatlanul, bezárva állnak, mert felújításuk érdekében nem sikerült pályázati támogatást szerezni.
Johann Sebastian Bach zeneszerző életműve köré épül az idei Csíkszeredai Régizene Fesztivál: július 5–13. között 17 koncert, 250 fellépő és templomi terekben megszólaló mesterművek várják a közönséget – a h-moll mise lesz az egyik fénypont.
Teljesen átalakul Csíkszereda legnagyobb általános iskolájának udvara, a munkálatok egy részét iskolakezdésig szeretnék elvégezni. Több sportpálya, futópálya készül, de szabadtéri tanórák megtartására alkalmas tereket is kialakítanak.
szóljon hozzá!