Fotó: Kristó Róbert
„Egy fáradságos, munkás esztendőt hagytunk magunk mögött. A nehéz gazdasági körülmények között sikerült olyan lépéseket tennünk, amelyek jó irányba viszik a település életét. A megmaradásunkat helyeztük előtérbe, többet foglalkoztunk a lelkiekkel” – értékelte megkeresésünkre a 2012-es esztendőt Szépvíz polgármestere, Ferencz Tibor.
2013. január 03., 13:482013. január 03., 13:48
2013. január 03., 21:102013. január 03., 21:10
A település elöljárója szerint mezőgazdaságilag is nehéz évet zárt a község, ami befolyásolta a közhangulatot, viszont ennek ellensúlyozására többet igyekeztek foglalkozni a lelkiekkel, ami jobban összekovácsolta a közösséget. A megvalósítások nagy része közösségi munka eredménye. A többi között felépítették a Szent László-emlékhelyet, egy filagóriával bővítették a borzsovai fürdőt. „Az év folyamán a szépvízi Pinceterem számos kulturális és szakmai rendezvénynek adott otthont” – tudtuk meg a polgármestertől.
Kifejtette, a körülményekhez képest az önkormányzat igyekezett támogatni a hagyományőrzőket, a helyi sportolókat, az ifjúsági szervezeteket, az iskolák tevékenységét, valamint segítettek a Nők Klubjának megalakításában. A templomtéren a kivilágítás modernizálása zajlott, a kábeleket a föld alá helyezték. Csíkszentmiklós felé járdát építettek és vízelvezető árkokat ástak, a szépvízi Felszeg utca vízvezetékrendszerét bővítették. A közterek szépítésére nagy hangsúlyt fektettek, rengeteg virágot ültettek. Napközi otthont indítottak, megjavították a borzsovai kultúrotthon illemhelyeit, Szépvízen információs táblákat helyeztek el, megszervezték a Csengő tejszövetséget.
A Szent László-emlékhelyről és a helyi káposztatermesztésről ismertető jellegű filmeket készítettek, azzal a céllal, hogy a település hírnevét öregbítsék. Kevésbé anyagi megvalósítás, de annál nagyobb jelentőséggel bíró tevékenység volt a mezőgazdasági területek telekkönyvezésének folytatása – fejtette ki Ferencz Tibor.
A bizonytalan környezet új fogalmakat is a felszínre hozott – ezek közül az egyik legfontosabb a digitális fittség, amely a szakértők szerint egyre inkább meghatározza, ki tud talpon maradni a munkaerőpiacon.
Háromszéken született, Balánbányán kezdte pedagógusi pályafutását, most mégis arról a több mint harminc évről mesél, amelyet könyvtárosként élt meg. Kelemen Katalinnal, a Kájoni János Megyei Könyvtár egykori munkatársával beszélgettünk.
Nemzetközi elismerésben részesült a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium diákja, Bodor Mátyás: aranyérmet szerzett a világ legnívósabb középiskolás matematikai versenyén.
Történelmi jelentőségű esemény helyszíne volt szombaton a csíkszentmártoni plébániatemplom: első alkalommal történt papszentelés a településen, ráadásul a kegyelettel övezett, ötszáz éves Mária-szobor jubileumi évében.
Tisztázzuk a legelején: a Sepsi OSK kiesése után a román sportsajtónak úgy kellett a titokzatos, egyetlen porcikájában sem román FK Csíkszereda a Superligába, mint egy falat kenyér. De mi, romániai magyarok hol vagyunk ebben a sokismeretlenes egyenletben?
Baleset következtében föld alá szorult deréktól lefelé egy férfi, miközben árkot ásott Csíkszentkirályon.
Továbbra is lesz Csíkszeredában Helyi és hagyományos termékek kiállítása és vásárára, csak más helyszínen: a megyeháza oszlopcsarnoka helyett ezentúl a Szabadság téren és a Promenádon várják a vásárlókat.
A tavalyi megtorpanás után folytatódik a Madéfalvát, Csíkcsicsót és Csíkrákost kiszolgálni hivatott gázhálózat kiépítése, amely idén befejeződik, és következhet az engedélyeztetés. Azt szeretnék, ha jövőben már lehetne használni a földgázt.
Pappá szenteli Gergely József diakónust Kovács Gergely gyulafehérvári érsek július 19-én, szombaton délelőtt 11 órától a csíkszentmártoni plébániatemplomban.
Biciklist sodort el egy autós Csíkszereda központjában szerdán délelőtt, az illető megsérült.
szóljon hozzá!