
Fotó: Gergely Imre
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
2026. június 22., 15:212026. június 22., 15:21
2026. június 22., 16:102026. június 22., 16:10
A gyergyószentmiklósi képviselő-testület nemrég határozott arról, hogy
A többségi tulajdonos Budapest Belváros-Lipótváros Önkormányzata szintén egyetértett a vezetőcsere szükségességével. Azonban ehhez össze kellene hívni a cég közgyűlését.
A gyergyószentmiklósi önkormányzat június 29-ére kérte a közgyűlés összehívását. A törvényes határidő pénteken lejárt, de a polgármesteri hivatalba a mai napig nem érkezett összehívó. Nagy Zoltán szerint valószínű, hogy az ügyvezető elmulasztja a két önkormányzat kérésének teljesítését. Ezért
Megjegyezte, hogy az ügyvezető eddig is több alkalommal ment szembe az önkormányzati szándékkal, például város törzstőkéjének rendezését célzó határozatokat megtámadta a prefektúránál.
Fotó: Pinti Attila
Amint Nagy elmondta, a törzstőke rendezésére azért lenne szükség, mert
korábban mintegy 16 ezer négyzetméter terület kikerült a cég vagyonából,
miközben a kezelésében maradt közel 28 ezer négyzetméternyi terület értékét nem aktualizáltál, ezek jelenleg mindössze 93 500 lejt érnek a papírokban.
Az önkormányzat újraértékelést kezdeményezett, hiszen a terület jelenlegi piaci értéke ennél jóval magasabb. A város emellett szakértői vizsgálatot is tervezett a terület felértékelésére, hiszen
Ezt a határozatot ugyancsak megtámadta az ügyvezető, a polgármester szerint szembemenve Gyergyószentmiklós érdekeivel.
A sajtótájékoztatón szó esett a Gyilkos-tónál tapasztalt szabálytalanságokról is. Az önkormányzat urbanisztikai szakemberei 2023-ban és 2025-ben jegyzőkönyvekben rögzítették, hogy
a Monturist fokozottan védett övezetben végzett építkezési munkálatokat,
illetve olyan kereskedelmi tevékenységet folytatott, amely az adott területen nem engedélyezett.
Emiatt már büntetést is kiróttak. A polgármester szerint a cég nem szüntette meg ezeket a tevékenységeket, hanem bíróságon támadta meg a jegyzőkönyveket.
Nagy Zoltán több olyan személyi és üzleti kapcsolatot is ismertetett, amelyek kérdéseket vetnek fel, és gyanúkat kelthetnek. Amint elmondta, 2022-ben a GO RT tulajdonában levő Monturist részvényeinek megszerzésére az Innovativ Const Kft.-vel kötöttek szerződést a cég felszámolóval. A vállalkozás az ügyvezető édesanyjának tulajdonában állt, és ő volt annak ügyvezetője is. Az adásvételi dokumentumot mégis a Monturist jelenlegi ügyvezetője írta alá.
Az egyesületet Török Csaba és Monturist ügyvédje, Moldovan Ovidiu Dumitru alapította, az egyesület elnöke pedig ugyancsak az ügyvéd.
Fotó: Pinti Attila
Még érdekesebb a Food Truck BBQ Kft. működése. Amint Nagy Zoltán ismertette, a vállalkozást a Monturist székhelyének címére jegyezték be, és tulajdonosai pedig az említett Moldovan Ovidiu Dumitru és Csergő Tibor András korábbi polgármester. A cég munkapontja a gyilkostói csónakházban található, ahol
Korábban a vállalkozás munkapontja a „12-es villában” működött. Ezt a Monturist vezetése szeretné eladni, ezt azonban egyik résztulajdonos önkormányzat nem támogatta. A polgármester tájékoztatása szerint az ügyben feljelentés előkészítése is folyamatban van.
Gyergyószentmiklós polgármestere leszögezi:
A polgármester a sajtótájékoztató végén megerősítette: amennyiben a jelenlegi ügyvezető nem hívja össze a tulajdonosok által kezdeményezett közgyűlést, az önkormányzat bírósághoz fordul, hogy az kényszerítse az ügyvezetőt a közgyűlés összehívására.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
szóljon hozzá!