Fotó: Antal Árpád Facebook-oldala
Kitűzték Sepsiszentgyörgy zászlóját a polgármesteri hivatal homlokzatára. A lobogót tizenegy évvel azután sikerült hivatalosítani, hogy a helyi önkormányzat először elfogadta az erre vonatkozó határozatot.
2021. július 05., 19:182021. július 05., 19:18
2021. július 05., 19:202021. július 05., 19:20
2010-ben szavaztak a városzászlóról, aztán következtek a prefektusi felszólítások és a Dan Tanasă által indított per, míg a brassói táblabíróság 2016-ban kimondta, hogy a város nem használhatja a zászlóját.
Miután 2015-ben a parlament elfogadta a 141-es törvényt, amely kimondja, hogy a megyei és a települési önkormányzatoknak lehet saját zászlójuk, a sepsiszentgyörgyi önkormányzat újra elfogadta a határozatot, elküldték a fejlesztési minisztériumba, hogy terjessze a kormány elé.
A határozat 2015-ben bekerült egy minisztériumi fiókba, ahonnan idén januárban vette elő Cseke Attila fejlesztési miniszter. Amint a zászlóról a kormányhatározat megjelent a Hivatalos Közlönyben, a lobogó is kikerült a városháza homlokzatára.
Amint a Sepsiszentgyörgy zászlójáról szóló kormányhatározat megjelenik a Hivatalos Közlönyben, a városzászlót kitűzik a polgármesteri hivatal és az alárendelt intézmények homlokzatára – mondta csütörtöki sajtótájékoztatóján Antal Árpád polgármester.
Vasárnap 19 órakor a Szilágy megyei Hídalmás községhez tartozó Milványban (Miluani) a részvételi arány megközelítette a 350 százalékot, a megye további hat szavazókörzetében pedig meghaladta a 100 százalékot.
A székelyföldi megyék választási részvétele jelenleg jócskán az országos átlag alatt van, de remélhetően csak azért, mert az eddigi tapasztalatok alapján sokan szeretnek este az urnákhoz járulni.
A vasárnap reggeli urnanyitástól a délutáni órákig több mint kétszáz választási incidensről érkezett bejelentés a rendőrséghez – közölte a belügyminisztérium szóvivője.
Egy kilyéni lakóháznál keletkezett tűzhöz riasztották a sepsiszentgyörgyi tűzoltókat vasárnap délután.
A székely megyék mezőnyében a legkisebb, Kovászna megye vezet a kampánycsendsértések tekintetében. Volt, ahol politikai szlogenek, és volt, ahol alkohol folyt.
Maros megye néhány településén áramszünet volt vasárnap, áramfejlesztőkkel azonban megoldották, hogy ne legyen fennakadás a szavazóhelyiségekben.
Amíg június kilencedikén öt szavazólappal kellett elvonulni a szavazófülkébe, addig most mindössze egyet kap a választópolgár. Az önkormányzati és európai parlamenti választáshoz képest az államelnöki voksolás egyszerű, mint az egyszeregy.
Sepsiszentgyörgyön a vasárnapi templomi eseményeket követően látszólag megnőtt a forgalom a szavazókörzetekben, például a Székely Nemzeti Múzeumban (15. számú körzet) kisebb sor is kialakult, így a csendőrség szabályozta a belépést.
Kampánycsend megsértésére vonatkozó bejelentéseket vizsgál ki a rendőrség. Az elkövetők a törvény szerint 1500 és 4500 lej közötti büntetésekre számíthatnak. Van, akit már meg is bírságoltak.
Rendbontás nélkül zajlik a szavazás Kézdivásárhelyen. A főtéren ugyan feltűnt egy Prahova megyei kirándulóbusz, ami sokakban gyanakvást keltett, de mint megtudtuk, alaptalanul.
szóljon hozzá!