A mofetták, vagy büdösgödrök jótékony egészségyügyi hatásait mégjobban ki lehetne aknázni. Archív
Fotó: Veres Nándor
A mofetta és a gyógygázok jótékony hatásairól végeznek kutatásokat a Mátraderecskei Széndioxid Gyógygázfürdő és Kovászna Megye Tanácsa között induló szakmai együttműködés részeként.
2019. február 24., 20:252019. február 24., 20:25
A cél, hogy orvosok és más szakértők bevonásával olyan, nemzetközi elvárásoknak megfelelő kutatásokat végezzenek, amelyek eredményeit az orvostudománnyal is elismertetve a későbbiekben használni lehet a természetes gyógyászati kezelésekben:
A magyar kormány által támogatott szakmai csoportba már bevonták az egri és debreceni kórházakat, az erdélyi csoportokkal is szeretnék elkezdeni a kutatási folyamatot – hangsúlyozta a napokban Sepsiszentgyörgyön tartott megbeszélésen Forgó Gábor, Mátraderecske polgármestere. Felidézte, hogy
Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke kifejtette, Háromszéken minden harmadik településen található gyógyforrás, sőt házi mofetta. A kovásznai szívkórház kardiológusa, Tatár Márta rámutatott, évente több mint 10 ezer beteg esetében alkalmazzák hatékony gyógykezelésként a Kovászna-módszert, amely arra alapszik, hogy a szív- és érrendszeri betegségek gyógyításában ötvözi a természet adta gyógytényezőket – a negatív ionokban gazdag levegő, a borvíz és a mofetta hatását – a rendszeres mozgással, só- és zsírszegény táplálkozással, így hozzájárul a gyógyszermennyiség csökkenéséhez és a beteg életminőségének javulásához.
– mondta a kardiológus. Ha a kutatásnak konkrét eredményei lesznek, az lehetővé teszi, hogy uniós pályázati forrásokat is lehívjanak a további fejlesztésekre a magyarországi és helyi egészségügyi központokban.
Balesetet okozott szombat reggel a Duna Sulina-ágán, Maliuc falu közelében egy turistákkal teli csónakot ittas állapotban vezető fiatalember.
Több bukaresti hírportál is lehozta azt az elmosódott medvés képet, amiről azt írják, hogy ez volt az utolsó felvétel, amit a támadáskor készített a medve által meggyilkolt olasz motoros.
Ilie Bolojan kormányfő péntek este kijelentette, hogy a világon Románia az egyetlen ország, ahol a bírák 48 éves korukban mennek nyugdíjba.
Tiltakozásra készülnek Parajdon, szombaton délelőtt már kisebb tömeg gyűlt össze a helyi kultúrotthonnál.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet –– számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Augusztus elsejétől csak az online foglalt időpontokban lehet felkeresni ügyes-bajos kérdéseinkkel a Hargita megyei nyugdíjpénztárat.
Hivatalból bűnvádi feljelentést tett a Maros megyei környezetvédelmi igazgatóság a parajdi sóbányánál zajló sürgősségi munkálatok nyomán a Kis-Küküllőn bekövetkezett sószennyezés és ökológiai katasztrófa miatt.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő csomag a pénteki kormányülésen való jóváhagyását követően a parlament elé kerül.
Július nagy részében az ilyenkor megszokottnál melegebb és szárazabb idő várható országszerte, valamivel több csapadékra csak jövő héten számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat július 7-től augusztus 4-ig érvényes előrejelzéséből.
1 hozzászólás