Már nem utolsó a HSC Csíkszereda

Fotó: Veres Nándor

Hosszabbítás után, aranygóllal nyert pénteken este a Ferencváros Csíkszeredában a jégkorong MOL Liga alapszakaszban. A Fradi 2–1-es győzelméért a vendégeknek 2 pont jár, de a házigazdák is kaptak 1 pontot, így már nem utolsók a rangsorban.

Székelyhon

2015. október 17., 08:092015. október 17., 08:09

2015. október 18., 10:082015. október 18., 10:08

Telt ház és jó hangulat fogadta a HSC Csíkszereda és a Ferencvárosi TC játékosait a Vákár Lajos Műjégpályán. Mindkét csapatnak fontos volt a győzelem, hiszen a csíkiak zárkózni akartak a mezőnyhöz, míg a vendégek a hat meccs óta tartó veretlenségi sorozatuk akarták megtörni.

A találkozó egy nagy vendég helyzettel kezdődött, ezt követően a HSC uralta a játékot. A vendégek kemény hokit játszottak, amely sokszor a szabályosság határát súrolta. Nem is volt csoda, hogy a játékvezetők négy alkalommal küldték ki a zöld-fehéreket a büntetőpadra. Ezeket viszont nem tudták kihasználni a vendéglátók. A mérkőzés legnagyobb helyzetét a 11. percben jegyezhettük fel, amikor egy Bednár-Moldován akció után a pakk átcsúszott Budai alatt, de a gólvonalon megállt.

A második játékrészben már kiegyenlítődött a játék képe. A 28. percben emberelőnybe kerültek a vendégek, de nem sokáig, hiszen Valeckot is kiültették a büntetőpadra. A HSC ötödik előnyéből gól született: Tambijevs a kapu közelébe korcsolyázott, lövése kipattant Budai kapusról, a kapu előtt jól helyezkedő Bors pedig a hálóba lőtte (1–0). Alig egy perc múlva K. Heffernan nagy helyzete maradt ki, Budai hárított parádésan. A 37. percben egyenlített a Fradi: Lévai kék vonalról leadott lövésébe a kapu előtt Rafaj tette bele ütőjét, Peksa, a csíkiak kapusa kiszolgáltatott helyzeteben már tehetetlen volt (1–1).

Az utolsó felvonás egy nagy Fradi helyzettel kezdődött, majd Mihály Ede csillant meg, de a gól elmaradt. A 46. percben a Fradi kapuja előtt történt szabálytalanság miatt büntetőlövést ítéltek (a hivatalos jegyzőkönyv szerint Joona Manninen a kapu előtt megfogta a gól felé tartó korongot), ezt Berljov végezhette el, de Budai védett. Az utolsó tíz percre a vendégek játéka megélénkül, Peksát több alkalommal is megdolgoztatták, ám a cseh kapus a helyén volt.

A 7 percesre tervezett ráadás csak közel négy percet tartott, s bár a hazai ötször lőttek kapura, gól mégis a vendégek egyetlen lövéséből született: Rafaj lőtt Peksa válla fölé védhetetlen gólt.

Mestermérleg
Artur Oktyabrjov, HSC Csíkszereda: „Az ellenfél kemény hokit játszott, de sajnos mi is partnerek voltunk ebben. Rengeteg helyzetet kihagytunk, illetve az emberelőnyös játékot a fiúk nem tudták megoldani. Óvatosan játszottunk, nem fókuszáltunk kellőképpen, főleg az utolsó percekben és a hosszabbításban. Nagy gond volt ma a góllövés. Minden helyzetnél lassabbak voltunk a kelleténél, és az ellenfél odaért. Ha az Újpest ellen nyerni akarunk, akkor az első bedobástól kezdve keményen kell küzdeni. Játszani kell, koncentrálni. Ismerjük őket, hiszen nemrég játszottunk ellenük Budapesten.”

Greg Lindqvist, Ferencváros: Az első harmadban nagyon sok kiállítást kaptunk, és ez megölte a játékunkat. Sőt, az egész mérkőzésen azt hiszem alig egy percnyi emberelőnyünk volt. Öt az öt ellen viszont úgy érzem, hogy jobban játszottunk és nagyon örvendünk a két pontnak. A csíkszeredai csapatnak nagy előny, hogy nyolc légiós játszhat náluk. Amennyiben összeérnek, akkor ott lehetnek a liga top csapatai között.”

HSC Csíkszereda–Ferencvárosi TC 1–2 – hosszabbítás után, aranygóllal (0–0, 1–1, 0–0, 0–1). Gólszerzők: Bors (31. perc), illetve Rafaj (37. és 64.). Büntetőpercek: 16–16 (ebből a csíki Gecse Hugónak 10 perc fegyelmi). Játékvezetők: Gergely Lehel és Máthé István, illetve Péter Vilmos és Sikó Szilárd.

Brassói Corona–Újpesti TE 2–5 (1–1, 1–4, 0–0). Gólszerzők: Nagy Csaba (15.) és Sprencz István (38.), illetve Pichler Ádám (6.), Nemes Benjámin (27.), Huba Péter (28.), Csányi Károly (30.) és Hodos Detre (34.).

Debrecen–Fehérvár 1–3 (0–0, 1–3, 0–0). Gólszerzők: Könczei Áron (35.), illetve Reisz Áron (22.), Hegyi Ádám (33.) és Szaller Márk (38.).

Dunaújvárosi Acélbikák–Miskolci DVTK Jegesmedvék 3–4 (0–1, 1–2, 2–1). Gólszerzők: Philip Busbacher (40. és 48.), Timur Rasulov (52.), illetve Galanisz Nikandrosz (12.), Gőz Balázs (21.), Jon Booras (25.) és Kalvin Ryan Sagert (55.).

A további műsor:
Szombat: HSC Csíkszereda–Újpest (18 órától) és Brassó–Ferencváros (18).
Vasárnap: Jegesmedvék–MAC (19).
Hétfő (október 19.): Dunaújváros–Debrecen (19).
Kedd (október 20.): Fehérvár–Újpest (19.30), Ferencváros–Jegesmedvék (20) és MAC–Dunaújváros (20).
Szerda (október 21.): Brassó–HSC (18.30).

Szépít a Progym, vagy lezárja a párharcot a Sportklub?

Egy győzelemre van a döntőbe jutástól a Csíkszeredai Sportklub a román felnőtt jégkorongbajnokságban. A három nyert mérkőzésig tartó sorozatban a csíkiak hazai pályán kétszer legyőzték a Progymet. A sorozat szombat este Gyergyószentmiklóson folytatódik.

Két harmad után támadt fel a Sportklub

Két harmad után még a vendég Gyergyószentmiklósi Progym vezetett szerdán este a Csíkszeredai Sportklub ellen a Vákár Lajos Műjégpályán a román felnőtt jégkorongbajnokság elődöntőjében. A harmadik játékrészben aztán feltámadt a csíki gárda.

Az első meccset a Sportklub nyerte

Hazai győzelemmel kezdődött a román felnőtt jégkorongbajnokság székelyföldi elődöntője. A három nyert mérkőzésig tartó sorozat első mérkőzésén a Csíkszeredai Sportklub kedden este hazai pályán 6–2-re legyőzte a Gyergyószentmiklósi Progymet.

Kezdődik a Sportklub–Progym párharc a döntőért

Négy vidéki csapat vehet részt a kedden este kezdődő és az egyik csapat harmadik győzelméig tartó román jégkorongbajnoki elődöntőben. Az már biztos, hogy egy Hargita megyei együttes ott lesz a fináléban.

Csíkszereda nyerte az U20-as hokidöntőt

Gál Sándor edző tanítványai, a Csíkszeredai ISK csapata nyerte az U20-as korosztályú román jégkorong-bajnokság döntőjét.

Progym: a fiatalok is legyőzték a Sportult

Győzelemmel hangolt az elődöntőre a Gyergyószentmiklósi Progym a román jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó meccsén. A piros-fehérek a sereghajtót vasárnap is simán megverték.

2017. március 04., szombat

Vereséggel zárt a Sportklub, tarolt a Progym

Kétgólos hátrányból állt fel a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő Galaci Dunărea, és megszerezte mindhárom pontot a Csíkszeredai Sportklub vendégeként. A Gyergyószentmiklósi Progym kiütéssel nyert a Sportul Studențesc ellen.

2017. március 02., csütörtök

Zárul a hokibajnokság alapszakasza

Véget ér a román felnőtt jégkorongbajnokság alapszakasza, szombaton és vasárnap lejátsszák az utolsó négy mérkőzést. A Csíkszeredai Sportklub a Galaci Dunăreát fogadja, a Gyergyószentmiklósi Progym pedig a Sportul Studențesc együttesét.

2017. február 27., hétfő

Izlandon hokiznak a székely lányok

Az izlandi Akureyriben hétfőn kezdődik a divízió 2/B jelű női jégkorong-világbajnokság, amelyen a Csíkszeredai Sportklub játékosaira épített romániai együttes is részt vesz.

2017. február 26., vasárnap

Kétszáz lőtt gólnál tart a Sportklub

Második meccsén is könnyedén nyert a Csíkszeredai Sportklub a Sportul Studențesc együttese ellen. Míg szombaton huszonhatszor találtak be a kék-fehérek a fővárosiak kapujába, vasárnap tizenöt gólt szereztek a csíkiak.