Először győzte le ebben a szezonban a miskolciakat a csíki hokicsapat

Fotó: Veres Nándor

A rájátszásba jutás szempontjából nagyon fontos győzelmet aratott kedden este a csíkszeredai Sportklub. A kék-fehérek 3–2-re nyertek hazai pályán a listavezető miskolciak ellen.

Székelyhon

2015. december 23., 00:212015. december 23., 00:21

2015. december 23., 10:552015. december 23., 10:55

A MOL Liga alapszakaszában eddig négyszer játszott egymás ellen a csíki és a miskolci együttes, és mind a négy alkalommal az észak-magyarországi gárda nyert.

Hat nap alatt ötödik mérkőzését játszotta Artur Oktyabrjov edző csíki legénysége, és a sorozat végén a legnehezebb ellenfél ellen is győzni tudtak. Kedd este a hazai csapat szerezte meg a vezetést – emberelőnyből – még az első harmadban, aztán az első szünet után a címvédő fordított, előbb egy csíki védelmi hibát kihasználva egyenlítettek, majd kettős emberelőnyből átvették a vezetést. A harmadik harmadban okosan, fegyelmezetten és ami a legfontosabb – eredményesen játszott a Sportklub, kétszer is legyőzték Adorján Attilát, a miskolciak csíki nevelésű kapusát, és ebben az idényben először nyertek a Jegesmedvék ellen.

Mestermérleg
Artur Oktyabrjov, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője: „Az első harmadban nagy energiákat mozgósítottunk, amelyből viszont tartalékolni kellett. Ezért is játszottunk szinte végig négy sorral. A második harmad után, bár hátrányban voltunk, hittünk a győzelemben. A szünetben megbeszéltük a teendőket, hogy kinek mi a feladata. A kulcspillanat ez volt, amit az öltözőben sikerült megbeszélnünk.\"

Mayer Péter, a Miskolci DVTK Jegesmedvék vezetőedzője: „Hét valós hiányzók volt erre a találkozóra, de nem akarom erre fogni a vereséget, mert aki ma Csíkszereda ellen pályára lépett kitette szívét-lelkét. Nagyon jó volt látni, hogy játszunk egy ki-ki meccset. Nem mondom, hogy örömmel nyeljük le ezt a békát, de az is biztos, hogy ezen a meccsen bárkinek lehetett volna egy-két gólos előnye. A második harmadban sikerült fordítanunk, míg a harmadik harmadban olyan hibák előzték meg mindkét gólunkat, amelyek az összpontosítás rovására írhatóak. Nem kidolgozott helyzetek voltak. Ez ad némi hiányérzetet. De a hokiban a gól az gól. Azt gondolom, hogy az egygólos vezetésért az ellenfél is megdolgozott. Ezért gratulálok nekik. A kulcspillanata a találkozónak a második harmad volt, ahol egy pár létszámfölényes – kettő az egy, illetve három a kettő elleni – akciót kialakítottunk és azokat nem sikerült értékesíteni. Ilyen lehetőségek pedig azelőtt nem voltak. Ha itt gólt tudunk szerezni, akkor lehet máshogy alakul. Ezt viszont átvészelte az ellenfél. Az egyenlítő gól pedig annyira a semmiből jött, hogy az fejben gondot okozott. Nem mondom, hogy megroggyantunk, de a figyelmünk lankadt. Innentől nyíltsisakos küzdelem zajlott ahol az érzelmek döntöttek.\"

Csíkszeredai Sportklub–Miskolci DVTK Jegesmedvék 3–2 (1–0, 0–2, 2–0). Gólszerzők: Kirils Tambijevs (16. és 57. perc), Alexander Gyagyusko (49.), illetve Láda Balázs (22.) és Somogyi Balázs (29.). Büntetőpercek: 6–6. Játékvezetők: Gergely Lehel és Máthé István, illetve Péter Vilmos és Csata Attila.

Brassói Corona–Ferencváros 4–6 (3–0, 1–3, 0–3). Gólszerzők: Virág Csanád (6.), Zsók Levente (9.), Fodor Csanád (14.) és Trancă Dániel (39.), illetve Joona Manninen (44. és 47.), Jereme Tendler (25.), Juhamatti Hietamaki (28.), Vladimir Dubek (32.) és Marko Luomala (60.).

Debreceni HK–Dunaújvárosi Acélbikák 5–3 (0–1, 1–2, 3–0). Gólszerzők: Martin saluga (59. és 60.), Vincze Péter Tamás (31.), Könczei Áron (42.) és Vladislav Troshin (47.), illetve Bradley Smith (12.), Philip Busbacher (21.) és Miroslav Durak (39.).

A további műsor:
Szerda: Fehérvár–MAC (19 óra 30 perctől).
December 26. (szombat): Csíkszereda–Brassó (18), Dunaújváros–Debrecen (19.15) és Miskolc–Újpest (19.30).
December 27. (vasárnap): Miskolc–Ferencváros (19).
December 28. (hétfő): Brassó–MAC (18.30), Csíkszereda–Fehérvár (19) és Debrecen–Újpest (19).
December 29. (kedd): Brassó–Fehérvár (18.30), Csíkszereda–MAC (19) és Ferencváros–Dunaújváros (20).
December 30. (szerda): Újpest–Dunaújváros (19) és Debrecen–Miskolc (20).
Január 1. (péntek): Ferencváros–Újpest (20).
Január 2. (szombat): Dunaújváros–Fehérvár (19.15).

Szépít a Progym, vagy lezárja a párharcot a Sportklub?

Egy győzelemre van a döntőbe jutástól a Csíkszeredai Sportklub a román felnőtt jégkorongbajnokságban. A három nyert mérkőzésig tartó sorozatban a csíkiak hazai pályán kétszer legyőzték a Progymet. A sorozat szombat este Gyergyószentmiklóson folytatódik.

Két harmad után támadt fel a Sportklub

Két harmad után még a vendég Gyergyószentmiklósi Progym vezetett szerdán este a Csíkszeredai Sportklub ellen a Vákár Lajos Műjégpályán a román felnőtt jégkorongbajnokság elődöntőjében. A harmadik játékrészben aztán feltámadt a csíki gárda.

Az első meccset a Sportklub nyerte

Hazai győzelemmel kezdődött a román felnőtt jégkorongbajnokság székelyföldi elődöntője. A három nyert mérkőzésig tartó sorozat első mérkőzésén a Csíkszeredai Sportklub kedden este hazai pályán 6–2-re legyőzte a Gyergyószentmiklósi Progymet.

Kezdődik a Sportklub–Progym párharc a döntőért

Négy vidéki csapat vehet részt a kedden este kezdődő és az egyik csapat harmadik győzelméig tartó román jégkorongbajnoki elődöntőben. Az már biztos, hogy egy Hargita megyei együttes ott lesz a fináléban.

Csíkszereda nyerte az U20-as hokidöntőt

Gál Sándor edző tanítványai, a Csíkszeredai ISK csapata nyerte az U20-as korosztályú román jégkorong-bajnokság döntőjét.

Progym: a fiatalok is legyőzték a Sportult

Győzelemmel hangolt az elődöntőre a Gyergyószentmiklósi Progym a román jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó meccsén. A piros-fehérek a sereghajtót vasárnap is simán megverték.

2017. március 04., szombat

Vereséggel zárt a Sportklub, tarolt a Progym

Kétgólos hátrányból állt fel a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő Galaci Dunărea, és megszerezte mindhárom pontot a Csíkszeredai Sportklub vendégeként. A Gyergyószentmiklósi Progym kiütéssel nyert a Sportul Studențesc ellen.

2017. március 02., csütörtök

Zárul a hokibajnokság alapszakasza

Véget ér a román felnőtt jégkorongbajnokság alapszakasza, szombaton és vasárnap lejátsszák az utolsó négy mérkőzést. A Csíkszeredai Sportklub a Galaci Dunăreát fogadja, a Gyergyószentmiklósi Progym pedig a Sportul Studențesc együttesét.

2017. február 27., hétfő

Izlandon hokiznak a székely lányok

Az izlandi Akureyriben hétfőn kezdődik a divízió 2/B jelű női jégkorong-világbajnokság, amelyen a Csíkszeredai Sportklub játékosaira épített romániai együttes is részt vesz.

2017. február 26., vasárnap

Kétszáz lőtt gólnál tart a Sportklub

Második meccsén is könnyedén nyert a Csíkszeredai Sportklub a Sportul Studențesc együttese ellen. Míg szombaton huszonhatszor találtak be a kék-fehérek a fővárosiak kapujába, vasárnap tizenöt gólt szereztek a csíkiak.