
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Töretlen az érdeklődés Csíkszereda városszépítő mozgalma iránt, idén még többen jelentkeztek, mint egy évvel korábban.
2024. április 26., 10:412024. április 26., 10:41
2024. április 26., 10:512024. április 26., 10:51
Április 18-ig lehetett jelentkezni Csíkszereda városszépítő mozgalmára, melyet a helyi polgármesteri hivatal hirdetett meg másodjára, az előző évi nagy népszerűségre való tekintettel. Úgy tűnik, az érdeklődés töretlen maradt tavaly óta, idén ugyanis hatvan csapat jelentkezett a tömbházak körüli zöldövezetek szebbé tételére Bors Béla alpolgármester Facebook-bejegyzése alapján. Mint a bejegyzésből kiderül, csütörtök délután már el is kezdődött a közös munka, melynek során egy szakmai eligazításon vehettek részt a jelentkezők.
Megnyitották vasárnap a fehéregyházi Petőfi Sándor Emlékhely új állandó kiállítását. Ekkor jártak először hivatalos látogatáson Erdélyben az új magyar kormány képviselői: Tarr Zoltán miniszter, valamint Kalla Zsuzsa államtitkár-helyettes.
Egy tucat halálos baleset volt tavaly a Maros és Hargita megyén is áthaladó 15-ös országúton, így a közlekedésügyi rendőrök vasárnap is razziáznak ezen az útszakaszon.
Két személygépkocsi ütközött össze vasárnap délután a Kovászna megyei Hídvég településen, a helyszín közelében fogalomkorlátozásra kell számítani.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
Záporokra, zivatarokra, viharos szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több térségére.
Újabb drónt lőtt le vasárnap reggel 10:13-kor a román légierő egyik F-16-os vadászgépe Románia területi vizei fölött, a Sulina-Chilia térségben – jelentette be a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Az ilyenkor megszokotthoz képest „csípősebb” volt a reggel országszerte az elmúlt napok lehűlése és csapadékos időjárása miatt.
Buzău és Vrancea megyében is volt egy földrengés vasárnap hajnalban – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Markó Bélával egyeztetett a határon túli magyar közösségek előtt álló kihívásokról – közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter szombaton.
szóljon hozzá!