Mindenki maga dönthette el, hogy mennyit fizet egy gyertyatartóért, egy asztali díszért vagy egy képeslapért – nem volt meghatározott ára semminek, amit a HIFA Románia egyesület tagjai készítettek és kínáltak eladásra az adventi időszakban az egyesületük székhelyén.
2016. december 22., 18:112016. december 22., 18:11
Érdekesek az emberek, sokkal nyitottabbnak bizonyulnak, ha nincs valaminek meghatározott ára – mondja Simon Judit Gyöngyi, a HIFA Románia egyesület elnöke, aki a Vásárhelyi Hírlapnak arról számolt be, hogy a kezdeményezés: adományért ajándéktárgyat, jól sikerült.
Annak ellenére, hogy kissé későn láttak hozzá, elégedettek – magyarázta az elnök, aki a nappali foglalkoztatási központban végzett tevékenységet szeretné, ha folytatnák. Ötlet már van több is, most a megvalósításukhoz szükséges alapanyagokra gyűjtenek, ugyanis nem annyira az anyagi haszon a fontos, hanem az, hogy együtt vannak, közösen tevékenykednek. Az idei karácsonyi készülődésbe nyolc-tíz ember kapcsolódott be, őket önkéntesek és családtagok segítették, hogy üvegre fessenek, agyagból kis tárgyakat készítsenek, majd azokat is kiszínezzék. Remélhetőleg kedvet kaptak mások is az együttléthez – tette hozzá az elnök, mert mint mondja, ilyenkor télvíz idején jó ha van egy meleg hely, ahol találkozhatnak, beszélgethetnek, és együtt örülhetnek egy-egy jól sikerült darabnak.
Két képeslapért 100 lejt adományozott valaki, holott, ha kiírták volna az árát, akkor esetleg tíz lejt kértek volna – mond egy példát a HIFA elnöke. Tehát tízszeresét „fizették” az árának, s egy kis tárgyért, amit két lejre értékeltek a készítők, 20 lejt adományozott egy másik vásárló. „Az emberek nyitottak ilyenkor, kézbe vesznek egy-egy kis díszt, és amennyit ér számukra, annyit adnak érte” – mondja Simon Judit Gyöngyi.
A begyűlt összegből tovább tudják majd működtetni ezt a fajta foglalkozást, a pénzt agyag-, papír-, festék-, üvegvásárlásra fordítják.
Jelentős előrelépés történhet a települések fejlesztésében, ha az Országos Beruházási Társaság végre kifizeti az elmaradt számlákat és idén is pénzt fordít az elkezdett munkálatok befejezésére. Maros megyében harminc beruházást finanszíroz a társaság.
Januárban három továbbképzést szerveznek Maros megyében, elsősorban munkanélkülieknek, de jelentkezhetnek azok is, akik munkahelyet szeretnének váltani, sőt még a fogvatartottak is. Tavaly a képzéseken résztvevők több mint felét alkalmazták.
A begyűjtött szelektív hulladékmennyiség függvényében határozta meg a Maros megyei Ecolect társulás, hogy melyik településen milyen szemétdíjat javasolnak 2025-re. Ahol tavaly különválogatták a szemetet, ott idén nem növelték a díjat.
Őrizetbe vették csütörtökön azt az 59 éves, Maros megyei mozdonyvezetőt, aki alkohol befolyása alatt vezetett – tájékoztatott a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
Harminchét segesvári ember költözhet mobil konténerbe, miután novemberben leégett az otthonuk. A lakóegységeket csütörtökön szállították Segesvárra.
Tűz ütött ki egy segesvári klubban csütörtökre virradó éjjel, ahol több mint száz személy tartózkodott.
Hármas besorolású akkreditációt kapott a napokban a Maros Megyei Klinikai Kórház – a besorolás mellé odaírták, hogy „Akkreditáció fenntartásokkal”. A kórházigazgató jelezte: minden megtesznek a fejlesztésekért és a betegek érdekeiért.
Kreuzer Erzsébet RMDSZ-es és Turk Michaela nemzeti liberális tanácsos közül választották meg Segesvár alpolgármesterét.
Átadták az elkészült balavásári körforgalmat, amelyet a 13A országút, a 142-es megyei és az E60 európai út kereszteződésében alakítottak ki – tájékoztatott közleményében a Maros Megyei Prefektusi Hivatal.
Helikopterleszállót is terveztek az új dicsőszentmártoni kórházhoz, amelynek terveit kedden fogadta el a Maros megyei önkormányzat. A képviselő-testület évi utolsó ülésén egy marosvásárhelyi egészségügyi intézmény felépítéséről is döntöttek.
szóljon hozzá!